СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 558
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
[Моя хубостник се прибира вчера, пристъпва малко нервно в хола, гледа с онзи поглед.
"Имам две петици и една тройка". Лошо ми стана, ама викам, нищо де, ще я оправим.
Дава ми бележника да го подпиша - петици по БЕЛ и АЕ на входните, тройка по Музика Laughing
Щях да подна просто. Но си я поправил по желание човека и след тройката има и шестица.

gadamer, заедно сме писали.
Срам не срам, хич не ми дреме колко ще има по музика и физическо.

# 496
  • Мнения: 6 584
И моята много я влече химията. В училище са ги 3нформирали, че предстои изграждане на кабинет по химия с лаборатория и тя е в еуфория:) Случи на учител !

# 497
  • софия
  • Мнения: 25 398
Моята пък се записала и на школа по химия. От м.г. я влече тази химия. Но на мен ми идва доста, а тя как го мисли... но щом иска и издържа без сън, нека си джурка магии.
Аматьори! Моята се записа на школа по ТП Laughing Laughing Laughing Щели да ходят до Копривщица да разглеждат и да правят хляб. Нямало да струва никакви пари Laughing не знам защо и как. Попълних и подписах документите де. Нека прави и нещо, което ѝ е приятно, не може само това, което трябва.

По музика правят едни от най-трудните изпитвания - писане за някоя фолклорна област, някакви ноти и още нещо. Не е тест. Днес ще имат входно. Детето учи като за по мат. Госпожата е много серт.

# 498
  • Мнения: 6 584
Звънче, звучи интересно!
Искам и азззз!

# 499
  • софия
  • Мнения: 25 398
Явно харесва госпожата по ТП. Миналата година се бяха уговаряли да правят някакви неща, не помня какви, и да ги продават в училище. Даже госпожата беше купила материали, но свърши годината. Сигурно сега за Коледа ще се организират.

# 500
  • Мнения: 6 584
Аз одобрявам такива занимания, но в нашето училище липсват такива.

# 501
  • Мнения: 8 223
Моят син по музика не е отлепял по-нагоре от 5 от пети клас досега. Не знам как ги изпитват. И по ТП беше заковал на 5.
Снощи ми се хвали, че скочил 2м по физическо, а не е кой знае какъв атлет. Децата ми са при различни учители по физическо, но и двамата казаха, че евентуалните по-ниски оценки на нормативите могат да се компенсират със старание и активно участие в часовете.
Моят син нещо се е бъгнал. Снощи, след като се върна от школата по математика, пожела да решава задачи. Скучно му било, нямало какво да прави, да съм му давала задачи. Загубих ума и дума... Три дни поред доброволно решава сам задачи. Ще видим докога ще го държат амбициите. Многократно съм му обяснявала, че е необходимо между 10 и 20 задачи да решава редовно всекидневно и успехът му е гарантиран. Може пък вече да е достигнало до дълбините на междуушието му.

# 502
  • София
  • Мнения: 9 108
Esma, нали знаеш, че тази година са с друг учител по физическо. Не е този с 1-я километър Stuck Out Tongue Winking Eye .
Иначе аз в дневника не съм видяла една нанесена оценка по предмета до сега.

# 503
  • София
  • Мнения: 1 022
Esma, нали знаеш, че тази година са с друг учител по физическо. Не е този с 1-я километър Stuck Out Tongue Winking Eye .
Иначе аз в дневника не съм видяла една нанесена оценка по предмета до сега.
Ние сме с друг, ама Мария са при същия. Затова ние още нищо нямаме. В интерес на истината на моите им липсва миналогодишния. Харесвали го били се оказа. Този новия бил с шкембе и не бил готин...

# 504
  • София
  • Мнения: 1 397
Учителят по ФВС на сина ми 8 клас каза, че нормативите са правени като за Ивет Лалова Simple Smile

А това с частните уроци в ЕГ по език ми е много чудно. Аз съм завършила езикова и подготвителния клас ми беше най - лесния в живота. То с по 4-5 часа на ден почти не се налага да учиш допълнително, освен домашното.
На уроци ходят, защото не се справят и се налага да наваксват или "за всеки случай"?

# 505
  • Мнения: 6 584
Доколкото разбрах, ходят на уроци, защото не се преподава добре в училище. Има глад за учители по ЧЕ в Плевен и това се отразява на качеството на преподаване.

# 506
  • София
  • Мнения: 9 108
Това съм го пропуснала, че са с различен двата класа. Нашите си го харесваха миналогодишния. Аз съжалявам, че им го смениха, но каквото - такова.
Иначе резултатите от входните - 5-ци по БЕЛ, биология, история и география и 6-ци по другите.

# 507
  • Мнения: 6 924
Тя и Ния го харесва този по фвс (нищо, че припадна на 1000м), няма драма и с 4-ките. Но аз се притесних като ще са толкова много дали няма да повлияят и да не може да кандидатства за АК. Но щом взимат само срочни оценки, една, та дори и по друго да се издъни и да станат 2, четворки са поправимо нещо за успех над 5.00.

# 508
  • Мнения: 6 584
Не го приемам това с форсирането на децата по ФВС и това си е. Малко по малко се случват тези постижения, а не - ходи тичай, хвърляй медицинска топка, скачай от място без загрявка.
ММ години наред се занимаваше професионално със спорт и се чуди и мае, как така се изсилват децата без каквато и да било подготовка.Ми не става така.

# 509
  • София
  • Мнения: 7 183
Точно.
В четвърти клас моя съученичка, тренираща усилено спортна гимнастика, от едно "давайте сега мост" без разгрявка, директно скъса сухожилие. И май поприключи със спорта.
Не мога да приема, че е възможно някой да припадне поради предозиране със спортно усилие. Нали затова е учителят, да се правят нещата както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт