СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 513
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 581
Да, за мен е странно да не забележиш, че някой е на ръба. Говори за непрофесионалъзъм.

# 511
  • Мнения: 54
Това с физическото е явно проблем на много места. Госпожата пише още от 5 клас само ниски оценки. Има и двойки, тройки и предимно четворки. Дете с медали от европейски състезания му беше писала ниска оценка. На въпрос защо, отговори, че както не всички са отличници по български и математика, така не може на всички са се отдава физическото. И точка, крещя и вика, че нейния предмет е също толкова важен. Големи изисквания, а през другите часове момичетата се мотат по двора, а на момчетата дава топка да ритат.

# 512
  • Мнения: 569
Много ми е интересно, как така точно в 7 клас физическото, музиката, рисуването, географията станаха толкова важни, като че живеят в паралелно време тези преподаватели. На всички им е ясно за какво се борят децата. Какъв е тоя зор?Rage

# 513
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Явно проблемът с часовете по музика, ИТ, ТП, ИИ и ФВС не са само в нашето училище.
Единствената ни годишна оценка: 4, за миналата година, беше по ИТ.
На родителската среща, друг родител подхвана темата за оценките по този предмет и се оказа, че всички деца от класа са с ниски оценки. Стига се до там, че вечер до 11ч  прави домашна по изобразително.
Любим предмет: математика, най-омразен: ФВС и то при положение, че 8 години е тренирала активно художествена гимнастика.
Синът ми, който е в 4-ти клас пък, няколко години свири на пиано, но не пречи и той да има оценка 4 по музика. И това е оценка, поставена от учител, който преподава по всички предмети, не свири на инструмент и съм убедена, че не познава и нотите.
Вече не се ядосвам, не държа да са отличници по всичко и на всяка цена.
Държа да са грамотни обаче и с отлична обща култура. Движат се и живеят в добра среда, да са здрави само и всичко ще е както трябва и с 4 по музика и информационни технологии...

# 514
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Според мен просто нормативите са за по-голяма възраст-моето ги е покрило за 6 без да е активно спортуващ в момента. Обаче е 182 см на 65 кг и никак не изглежда на 13г-като ходим на почивка по хотелите винаги ни искат лична карта...А може пък да си отглеждам олимпийска надежда без да знам,ама милия толкова го мързи,че даже и не спортува,а по принцип е спортен тип и с каквото се захване ,треньорите го харесват,но бързо му писва и омръзва.
Аз пък имам прекрасни спомени от ФВС в училище,както и че сутрин за физзарядка играехме хора. Обаче наистина съм благодарна ,че на моето са се паднали нормално изискващи,та чак саже и не каращи по уч програма учители по ФВС. Музика.ИИ и ТП.
Иначе лятото тихо и кротко,без напрежение,че има домашни и за учене с по 1 час решаване на ден минахме многочлените,ФСУ.уравненията и неравенствата.В момента всичко му се е наместило в главата  и  няма никакви проблеми с математиката.

# 515
  • софия
  • Мнения: 25 201
Ако някоя от вас мисли, че музиката е али-бали, бъркате. Входно: писане за 2 фолклорни области, изброяване на струнни инструменти, писане на ноти и някакъв метроном. Няма тестове, няма късмет. Не сме в музикално училище. Е, тези, които могат, преписват.

Последна редакция: вт, 15 окт 2019, 13:22 от zvаnchе

# 516
  • Мнения: 8 207
Ако някоя от вас музиката е али-бали, бъркате. Входно: писане за 2 фолклорни области, изброяване на струнни инструменти, писане на ноти и някакъв метроном. Няма тестове, няма късмет. Не сме в музикално училище. Е, тези, които могат, преписват.

Единственият ми коментар е, че някои учители явно съвсем са се побъркали.
Както казах, моят от 5 нагоре не е мърдал, но и учебник по музика за седем години не съм виждала да се появи вкъщи и съответно не учи нищо. Каквото запомни в час, това е. Идея си нямам какво учат.

# 517
  • София
  • Мнения: 1 565
Не го приемам това с форсирането на децата по ФВС и това си е. Малко по малко се случват тези постижения, а не - ходи тичай, хвърляй медицинска топка, скачай от място без загрявка.
ММ години наред се занимаваше професионално със спорт и се чуди и мае, как така се изсилват децата без каквато и да било подготовка.Ми не става така.

Докато не станат няколко инцидента ( не дай боже) и на тия тъпаци от мон им уври главата.

# 518
  • софия
  • Мнения: 25 201
Ако някоя от вас музиката е али-бали, бъркате. Входно: писане за 2 фолклорни области, изброяване на струнни инструменти, писане на ноти и някакъв метроном. Няма тестове, няма късмет. Не сме в музикално училище. Е, тези, които могат, преписват.
Единственият ми коментар е, че някои учители явно съвсем са се побъркали.
Както казах, моят от 5 нагоре не е мърдал, но и учебник по музика за седем години не съм виждала да се появи вкъщи и съответно не учи нищо. Каквото запомни в час, това е. Идея си нямам какво учат.
Моята учи като по другите предмети и се притеснява повече, отколкото за някои. Съкрушена беше, че не ѝ е стигнало времето да пише за всичко, не, че не го знае. Тази учителка им е от 1-ви клас. Не знам как да подходя. Казала съм, че оценката по музика е пълнеж и не държа по никакъв начин на нея.

# 519
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Звънче, аз изобщо не го питах какво е имало на входното, но за да изкара тройка, сигурно е било подобно.
Преди малко ми се обади щастлив - имал 6 по МАТ и 6 от петминутка по АЕ днес.
Доволен от себе си, аз два пъти повече.
Музиката....

# 520
  • Мнения: 6 581
Не го приемам това с форсирането на децата по ФВС и това си е. Малко по малко се случват тези постижения, а не - ходи тичай, хвърляй медицинска топка, скачай от място без загрявка.
ММ години наред се занимаваше професионално със спорт и се чуди и мае, как така се изсилват децата без каквато и да било подготовка.Ми не става така.

Докато не станат няколко инцидента ( не дай боже) и на тия тъпаци от мон им уври главата.

Да не се случва на никой, на преди години четох за инцидент в час по ФВС с фатален край...

# 521
  • Мнения: 6 918
Миналата година, когато Ния колабира на 1000 метра се обадих на учителя. Той ми обясни, че въпросния ден 66 деца са тичали при него 1000м и само 2 са колабирали... Сега съм доволна на 4 щом ми е добре детето и стискам зъби още една година тук, пък после какъвто ни е късметът.

# 522
  • Мнения: 6 581
САМО две деца са колабирали??? Този човек е психически нестабилен, ако за него това е нормално!

# 523
  • Мнения: 569
Миналата година, когато Ния колабира на 1000 метра се обадих на учителя. Той ми обясни, че въпросния ден 66 деца са тичали при него 1000м и само 2 са колабирали...

Мария, това е възмутително! Ти явно си много търпелива, при мен нямаше да мине с телефонно обаждане, а за обяснението да не говорим.

# 524
  • София
  • Мнения: 7 173
Не мисля, че е редно да учим децата си да понасят подобни неща...

Общи условия

Активация на акаунт