СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 579
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 4 035
Че защо да ги няма личните лекари, в стария хартиен дневник, също се вписваха. Иначе аз вижадма мойте си деца с всичките им данни, забележки, оценки, програми, теми, контрони и статистики. Вижда, регострираните им съученици, родители и учители, но само като 3 имена и роля. Да, ако имам данните на друго дете, мога да се опитам да се регистритрам като негов родител, но след като подам такава заявка, тя се ореглежда от адмоностратор и тогава се одобрява и съответно се асоциира моя профил със заявеното от мене дете.

# 556
  • Мнения: 222
Като ви чета за часовете по физическо и си спомням как е било при мен. Имаше си нормативи за бягане, хвърляне на топка, успоредка, прескачане на кон и коза и много други. Сега децата ни са обездвижени, рядко играят на вън и може би затова им е трудно с физическото. При нас учителя каза, че е наясно, че всеки има различни възможности, но ако се старае няма да ощети никой

# 557
  • София
  • Мнения: 4 035
Като ви чета за часовете по физическо и си спомням как е било при мен. Имаше си нормативи за бягане, хвърляне на топка, успоредка, прескачане на кон и коза и много други. Сега децата ни са обездвижени, рядко играят на вън и може би затова им е трудно с физическото. При нас учителя каза, че е наясно, че всеки има различни възможности, но ако се старае няма да ощети никой
Хич не съм съгласна, и двете ми деца имат по 3-4 пъти седмично репетиции и тренировки с доста физическа активност и натовареност. Отделно имат по 3 часа седмично хореография в училище. Днес даже преди тренировка, малката имаше половин час и беше с колелото навън. Може да са всичко друго, но не са обездвижени. Нормативите са абсурдни.

# 558
  • Мнения: 815
Не мисля, че е задължително извинителната бележка да идва от личния лекар. Когато децата бяха по-малки, прибяхвах до услугите на частен лекар, на който имах повече доверие за изписаното лечение, отколкото на личния за тривиално назначеното такова. По правилник изискват и подпис на родител на самата бележка, за да се избегнат "фиктивни" такива. Отделно си търсят и уведомителното писмо от родител за причината на отсъствие.
 Данни за личен лекар са се изисквали открай   време. За мен са само проформа. Ако не дай си Боже се случи инцидент, последният, на който звънят , е ЛК.

# 559
  • Мнения: 24 467
Ред, аз също имах изчакване за одобрение от администратор, преди да ме пусне системата.

Вписването на лекар е безсмислено. Имам право да ида на който си искам, щом си платя. И той ще ми издаде бележка, ако поискам. Не виждам смисъл от вписванено му там, а още по-малко  от възможността друг да го гледа.
Въобще това с наблюдението на чужди деца си е злоупотреба с лични данни, особено ако се виждат адреси, телефони.

# 560
  • Мнения: 222
Като ви чета за часовете по физическо и си спомням как е било при мен. Имаше си нормативи за бягане, хвърляне на топка, успоредка, прескачане на кон и коза и много други. Сега децата ни са обездвижени, рядко играят на вън и може би затова им е трудно с физическото. При нас учителя каза, че е наясно, че всеки има различни възможности, но ако се старае няма да ощети никой
Хич не съм съгласна, и двете ми деца имат по 3-4 пъти седмично репетиции и тренировки с доста физическа активност и натовареност. Отделно имат по 3 часа седмично хореография в училище. Днес даже преди тренировка, малката имаше половин час и беше с колелото навън. Може да са всичко друго, но не са обездвижени. Нормативите са абсурдни.

Да, може би децата, които ходят на спорт да са изключение. В нашия клас децата са скарани с какъвто и да е спорт.

# 561
  • София
  • Мнения: 6 360
аз в школо никакъв лекар не виждам, нито пък адрес и телефони.

къде ги гледате тия работи?

# 562
  • София
  • Мнения: 7 190
Няма адрес и телефони.

# 563
  • Мнения: 6 586
И аз не виждам информация за ЛЛ .

# 564
  • София
  • Мнения: 7 190
Администрация/ Потребители/ Цъквате име на някой ученик.
Има два Таба горе:
Основни данни
и
Ученик
От втория излизат родители и ЛЛ.

# 565
  • Мнения: 6 586
Мерси, Red!

# 566
  • Мнения: 4 152
При мен не излиза ЛЛ или родители. Само ученик и мога да изпращам съобщения

# 567
  • София
  • Мнения: 437
При мен не излиза ЛЛ или родители. Само ученик и мога да изпращам съобщения

И при мен е така.

# 568
  • софия
  • Мнения: 25 446
хохохохохо, Школо да махнали родител #1 и родител #2

Все така оставам с мнение, че липсата на отговор по начина, по който е зададен въпросът, е лоша практика, която показва липса на адекватна фирмена и административна култура.
Аз също не виждам ЛЛ, но предполагам, че не е въведена информация за него.

# 569
  • Мнения: 6 586
Охо, обърнали са внимание на номерата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт