СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 4

  • 24 587
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 569
Това с ЛЛ мисля, че излиза само ако по време на регистрацията родителят го е въвел. Аз попълних полето за ЛЛ и затова го има.
При Димитър е загубен теста от едно входно ниво. Няма го. Няма и оценка. Учителят му е казал, че явно не е правил  Shocked Щял другият път да му даде да прави контролно. Аз не съм наясно и затова ви питам - трябва ли да е задължително по материала за входно ниво или може директно да е върху новият материал? Не че има значение, за мен, но малко се подразних. И то от репликата "ами не си правил"... Правил е, разбира се. Даже отлично си спомня голяма част от въпросите в теста.

А, отсъствие за часа има ли? "Явно не е правил", но "явно" може и учителя да го е загубил

# 586
  • Мнения: 1 951
А, отсъствие за часа има ли? "Явно не е правил", но "явно" може и учителя да го е загубил
Няма, няма и как да има, т.к. си е бил в час. Аз затова се подразних. Ако беше казал - съжалявам, някъде се е загубило, ще направиш ново - ОК, изобщо нямаше да обърна внимание. Случва се, особено в началото с всички тези листове, които разнасят напред-назад. Хайде няма нужда все децата да са виновни Simple Smile

# 587
  • Мнения: 3 491
Детето е трябвало да каже, че си спомня голяма част от въпросите и би могъл да отговори на момента на тях. Много неприятно ... Ужасно е и това, което разказвате за колабирали деца по време на нормативите....
По темата за електронните дневници и статистиките - за мен и те не са съвсем обективен ориентир, защото ако випускът е голям, паралелките са различно силни /някои от подбрани деца след четвърти клас, други -не/, учителите също са различни по взискателност и не са едни и същи за всички паралелки, оценките нямат еднаква стойност.Едно е да с чудиш в някоя паралелка как да напишеш петица, друго е в друга на кого да напишеш шестица.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 11:42 от Amanda.D

# 588
  • Мнения: 569
А, отсъствие за часа има ли? "Явно не е правил", но "явно" може и учителя да го е загубил
Няма, няма и как да има, т.к. си е бил в час. Аз затова се подразних. Ако беше казал - съжалявам, някъде се е загубило, ще направиш ново - ОК, изобщо нямаше да обърна внимание. Случва се, особено в началото с всички тези листове, които разнасят напред-назад. Хайде няма нужда все децата да са виновни Simple Smile
Така де Simple Smile и мен това ме подразни. Може и хлапето да се е шашнало и да не го е предало, всичко се случва, но така обвинения хич не ми допадат

# 589
  • София
  • Мнения: 3 561
На набора му бяха загубили входното по математика, но учителката му казала, че сигурно го е сложила при контролните на другия клас както и се оказа. Положението, както обикновено, е "колко хубаво е друг да е виновен..." както пее Ицо Хазарта.

# 590
  • София
  • Мнения: 6 360
Администрация/ Потребители/ Цъквате име на някой ученик.
Има два Таба горе:
Основни данни
и
Ученик
От втория излизат родители и ЛЛ.

при мен не излиза ЛЛ, само родител.

# 591
  • София
  • Мнения: 7 190
Очевидно зависи каква информация е въведена от училищния администратор. Simple Smile
Ние сме за трета година с Школо.
И всичко постепенно започна да се появява.

# 592
  • София
  • Мнения: 385
Вече и аз се убеждавам, че изгледът и достъпът до информация е различен в школо, в зависимост какви настройки са зададени от администратора.
Например, аз като цъкна на Администрация, ми излизат 2 подменюта - Потребители и Училище. Когато цъкна на Потребители, не ми излизат повече никакви табове, а само 4 реда - име на детето и роля ученик; име на класния ръководител и роля учител; име на директора и роля; и моето име и роля родител. Това е всичко. Може би самото училище си е задало такъв изглед и да няма достъп до имена на други учители, родители, деца, оценки и т.н. всякаква лична информация.

# 593
  • софия
  • Мнения: 25 457
Когато цъкна на Потребители, не ми излизат повече никакви табове, а само 4 реда - име на детето и роля ученик; име на класния ръководител и роля учител; име на директора и роля; и моето име и роля родител. Това е всичко. Може би самото училище си е задало такъв изглед и да няма достъп до имена на други учители, родители, деца, оценки и т.н. всякаква лична информация.
Нямаш ли тези филтри над таблицата?

# 594
  • Мнения: 47 981
Аз ги нямам
Аха, цъка се на филтри
Така или иначе при едното дете са точно посочените 4 лица -дирекъор, класен, ученик и родител
Няма дори останалите учители

# 595
  • Мнения: 6 925
Сега си говорим с Ния, толкова ли е трудно да се реализира нещо подобно на американската система (Ния ми разказва, че нейна приятелка, учила във Франция ѝ казала, че така било и при тях)? Защо от един випуск на голяма гимназия да няма две или три нива на трудност по предмет (нещо като вид иновативност)? И по един предмет да си с напредналите, да не скучаеш, а да надграждаш. По друг предмет пък да не се измъчваш да догонваш. Днес съм мечтател Simple Smile.
Поводът за разговора: часовете ни по АЕ. За 3 години толкова много часове (346 часа общо) и поне нещичко да беше научила, нещичко да ѝ беше дало системата Sad. Аз разбирам, че е мое решение да я запиша извънкласно на АЕ и тя е по-напред, но ако не ходи извънкласно, положението пак нямаше да е розово, а - трагично.

# 596
  • Мнения: 815
Защото първо трябва се попълнят много по-големи дупки в образователната ни система и оттам нататък да се мисли за надграждане и положителни иновации. Иначе, по "иновации", най-вероятно гоним първите места. Grinning

# 597
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз оставам с впечатление, че у нас под " иновация" се разбира просто нещо, което е ново и не се прави на друго място. Примерно часове по археология - няма учебници по това за 8 клас примерно, диктуват им нещо, отиват и на терен и ето, иновация!

# 598
  • Мнения: 815
Пък аз под "иновация" разбирам постоянната смяна на учебни програми и безумно многото издадени учебници. ( това в БГ) Самите учители не знаят какво ще трябва да преподават през следващата година.

# 599
  • София
  • Мнения: 1 397
да, все от този род иновации, или иновативно разместване на материала, същото като преди, но в нов ред.

Общи условия

Активация на акаунт