Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 889
  • 775
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 68 629
Добавка за бяло.

Разликата каква е?

# 256
  • Мнения: 5 906
Скрит текст:
Не, това е солта на ДМ. Hands V
Скрит текст:

Не. Първото е за бяло, а второто против петна. Доколкото ми се простират познанията по немски.

# 257
  • Мнения: 68 629
Не са ли и двете с активен кислород?
Независимо как ще го кръстят - против петна или за избелване, върши една и съща работа, тоест и двете -и избелва и маха петна. Wink

Това второто не съм вземала...но предполагам е като първото.

# 258
  • Мнения: X
Не. Първото е за бяло, а второто против петна. Доколкото ми се простират познанията по немски.
Говорим за сол. Salz  е сол.

Не са ли и двете с активен кислород?
Независимо как ще го кръстят - против петна или за избелване, върши една и съща работа, тоест и двете -и избелва и маха петна. Wink

Това второто не съм вземала...но предполагам е като първото.
В солта, освен избелител и активатор, уж имаше и катализатор, ама май няма (поне последните, които взимам)....

# 259
  • Мнения: 5 906
Да, първото не зная сол ли е или не, но е избелващо.На второто пише за бели и цветни дрехи,което предполага, че няма избелители. Против петна. Дали е сол или не, първото избелва, а второто не.

# 260
  • Мнения: X
Наизуст ли говориш или си разсъждаваш... 15-30% избелители, активатор (ТАЕД), както вече споменах уж имаше катализатор, което предполага още по-мощно избелване дори от 20 градуса (както пише на кутията)...

# 261
  • Мнения: 5 207
„Солта“ съдържа манганов катализатор, което я прави много добър избор поради изброените от wdv по-горе причини.

# 262
  • Мнения: X
Ама съдържа ли, защото последните кутии, които купувам са с код 46018/3 и май няма катализатор...
Скрит текст:
Identifikacioni broj : dm46018/3

• SODIUM CARBONATE
• SODIUM SULFATE
• SODIUM CARBONATE PEROXIDE
• TAED
• TRIDECETH-8
• SODIUM LAURYL SULFATE
• SODIUM SILICATE
• SUBTILISIN/--/-- (ENZYME)
В тези с код 46018/2 има по съдържание...

# 263
  • Мнения: 267
Прахът за деликатни тъкани на dm е спрян от производство. Ако все още се предлага у нас, са количества до изчерпване.
Въпреки положителните мнения в сайта на немския dm, не останах впечатлена нито от добавката за бяло пране в кутия, нито от солта им за петна (моята беше с манганов катализатор; сега не знам какво е съдържанието).

# 264
  • София
  • Мнения: 10 576
Якета и всякакви плетива пера с течен.
Вълнени нямам.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 839
Радвам се, че са го спряли този прах да деликатни тъкани. Най-големия боклук, който някога съм ползвала.
За сметка на това течния Denk mit за вълна е добър и върши работа.

# 266
  • Мнения: 74
Радвам се, че са го спряли този прах да деликатни тъкани. Най-големия боклук, който някога съм ползвала.
За сметка на това течния Denk mit за вълна е добър и върши работа.

Благодаря, че сподели за този на Денкмит. Миризмата му ме отблъсна, но, ако върши работа, миризмата ще я пренебрегна Smile

# 267
  • Мнения: 183
Здравейте! Днес открих темата и бързам да си задам въпроса. Доволни ли сте от Первол-гел? От скоро пера сама, колкото и да е смешно, още се нагаждам и ориентирам към добрите практики. Използвам за омекотител Коколино. Прането така и не ухае приятно след пране. Пералнята ни е нова на 2 месеца. Пера на 40 градуса. След изпиране, дрехите миришат леко и не за дълго. Моля за съвет какъв препарат да използвам. Виждам, че повече ползвате прах за пране, а не гел за пране.
Ще съм благодарна, ако някой се отзове.

# 268
  • Мнения: 5 906
Первол съм ползвала само за съдържащи вълна дрехи и плетени неща. Пере си, но от него чудеса, като справяне с петна, не очаквай. За спално бельо, хавлии не е подходящ. За тях и 40 град. са малко.
Почети темата, особено 1 стр. и ще научиш полезни неща.

# 269
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Може би е най-добре като за начало да прочетеш първата страница от темата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт