Перилни препарати и омекотители – 60

  • 53 825
  • 775
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз с малко тъп въпрос...
Пера бялото с ариел за бяло на 60°,цветното с прах за цветно
Може ли да си пера и бялото с прах за цветно, като се има в предвид че съвестно разделям по цветове, и силно замърсени нямаме
За до 2-3 пъти става. За постоянно не, т.к. няма избелители. Но пък може да си ги добавяш на прахчета, ако ще ползваш праха за цветно повече пъти за бяло пране, обаче излиза мнооого по-скъпо.

# 76
  • Мнения: 10
Преди време в търговските вериги имаше прах My forest. Някой виждал ли го е, защото не мога да го открия от месеци насам?

# 77
  • Мнения: 1 953
През ден ли ще се пита за My forest? На 19.10 питаха и отговорих. Стр. 3 - спрян е.

Стана ми, но когато го прочетох. Не ми се чете едно и също през ден. Нека и питащите прочетат малко.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 21:51 от AnMary

# 78
  • Мнения: 94
Преди време в търговските вериги имаше прах My forest. Някой виждал ли го е, защото не мога да го открия от месеци насам?

Аз скоро видях в един магазин, но срока на годност естествено е изтекъл. Мисля че беше до 2018г.

# 79
  • Мнения: 10
През ден ще ли се пита за My forest? На 19.10 питаха и отговорих. Стр. 3 - спрян е.

Нали затова е темата, за да питаме и отговарям. Айде стига с тия забележки кой какво да пита.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 850
През ден ще ли се пита за My forest? На 19.10 питаха и отговорих. Стр. 3 - спрян е.

Нали затова е темата, за да питаме и отговарям. Айде стига с тия забележки кой какво да пита.
Съгласете се, че е доста досадно, когато се пита едно и също през няколко поста буквално. Това означава, че никой не чете и не уважава труда на другите, а очаква всичко наготово да му бъде снесено.

# 81
  • Мнения: 3 047
Запис в новата тема и да питам тази седмица/месец дали има някъде цветоулавящи кърпички на промоция Flushed

ДМ праха за цветно с какъв аромат е : силен , слаб Rolling Eyes  След ползването на Формил сензитив , някои от дрехите и спалните комплекти на малката избеляха. Имам няколко торби Персил Сензитив и се чудех , дали ще е удачно да взема прах за цветно със слаб аромат за нейните дрехи . Като свърша запасите на Персила, ще трябва да мина на нормалния Персил, който е с кислородни избелители Unamused Приемам съвети с какво да продължа да и пера дрехите, защото аз за нас ползвам Омо - цветно и бяло.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 818
Пробвай Савекс Платинум.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 610
Прах няма. Има течни. Но препаратите за черно не се различават по състав от тези за цветно пране. Така че спокойно можеш да ползваш прах за цветно и да не даваш излишни пари. Препаратите за черно са маркетингов трик.
Не знам какъв трик е, но ММ беше сложил течен Burti за черно на цветни дрехи и всички бяха станали със сивкав оттенък. Когато съм ползвала Spee Blacк, посивелите черни тениски и дънки са си възвръщали в голяма степен черния цвят. Това с препарат за цветно не става.

# 84
  • Мнения: 11 445
Явно има някакъв оцветител в тези за черно щом цветните се оцветяват. Не се сещам как иначе черна дреха ще може да възвърне цвета си.

Едит: да, съдържат оцветители. Това е съдържанието на Медикс АЛвина за черно. На 26-та, последна позиция е оцветител, но дали точно той оцветява в черно или някоя друга, непонятна за мен, съставка, не знам:
http://mexon.bg/wp-content/uploads/2016/09/IL_MEDIX-ALVINA-BLACK_BG-2.pdf
Ето и  Burti:
https://www.burti.de/waschmittel/burti-noir

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 08:59 от petiaivanov

# 85
  • Мнения: 5 207
Оцветителят в листа е това, което дава цвят на самия перилен препарат. То не може и не боядисва дрехите.

# 86
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се за идеи. Засилила съм се да търся по-силно ароматен прах за пране/омекотител, предвид настъпващия сезон и миризмата на пушек навън.

# 87
  • Мнения: 5 833
Нищо не помага за пушека, ако простираш навън. Голяма беда. По тази причина купих сушилня.

# 88
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Точно това щях да пиша и аз, след като прочетох поста на Bossa Nova.
Аз се спасявам като затварям прозорците на терасата преди да са започнали да пушат комините.
Крайният ми вариант е сушене вкъщи с помощта на влагоабсорбатор и климатик.

# 89
  • Мнения: 5 833
Прането ми е малкия проблем. Прозорец не мога да отворя. Вместо да проветря, аз обгазявам. А голяма част от града е топлофициран.

Общи условия

Активация на акаунт