Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 891
  • 775
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 771
Записвам се за идеи. Засилила съм се да търся по-силно ароматен прах за пране/омекотител, предвид настъпващия сезон и миризмата на пушек навън.

Препоръчвам с две ръце.

# 91
  • Мнения: 771
Нищо не помага за пушека, ако простираш навън. Голяма беда. По тази причина купих сушилня.

Аз не ползвам сушилнята, защото съсипах доста голяма част от дрехите и не остава миризмата от омекотителя. Някакви идеи как да се справя с това?

# 92
  • София
  • Мнения: 3 156
Откакто имам сушилня, омекотител в пералнята не е влизал. Дрехите не миришат на нищо, освен на чисто и сме ОК с това.
Иначе имало кърпички за сушилня ако държите да е парфюмирано, но нямам опит.

# 93
  • Мнения: X
И кърпичките на са много ОК, защото оставяли някакви (восъчни, ако не се лъжа) налепи по машината.

# 94
  • Мнения: 5 906
Нищо не помага за пушека, ако простираш навън. Голяма беда. По тази причина купих сушилня.

Аз не ползвам сушилнята, защото съсипах доста голяма част от дрехите и не остава миризмата от омекотителя. Някакви идеи как да се справя с това?

С кое? Ако е с аромата, не зная, защото не ползвам омекотител и не държа да има аромат. Ако е  със съсипването, нямам такъв проблем, въпреки че сушилнята ми е стара и без екстри. Съобразявам се що за дрехи суша и избирам съответна програма. Капризни дрехи не слагам, или ги суша леко и после вадя влажни да доизсъхнат в стаята.

# 95
  • Мнения: 8 944
Не знам дали съм в правилната тема.
Пералнята ни е сравнително нова - 3-4-годишна. От доста време обаче има един проблем и това е неприятна миризма на дрехите след пране. /Нещо като миризма на канал/. Интересното е, че не е всеки път... Не намирам някаква зависимост.

Пера единствено с течен препарат, защото от праха детето ми получава алергия.
Пера с капсули на Ариел или Персил.
Обикновено не ползвам омекотител.

Ползвала съм и специален препарат за почистване на перални. Последно онзи ден. Но уви - промяна в неприятната миризма няма...

# 96
  • София
  • Мнения: 10 576
Ако е много наслоено от течните и я чистиш, само когато замирише, с 1 чистене няма да стане.
Пусни я пак на 90С.
Уплътненията и оделението за прах също хубаво измий.

# 97
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз имам няколко блузи и едни дънки, които миришат така, независимо с какво ги пера и как и къде съхнат. При мен установих, че е от материята им (уж памук, пък де да знам какво е в действителност). Всички други дрехи си миришат на чисто и имат лек аромат на препарата за пране, който използвам. Използвам power gems на Персил, както и прах за пране, т.е. изключвам варианта да е от течни препарати. Омекотител почти вече не слагам. Пералнята я почиствам редовно.
Иначе такава миризма се получава точно от използване на течни препарати за пране.

# 98
  • Мнения: 8 944
Ако е много наслоено от течните и я чистиш, само когато замирише, с 1 чистене няма да стане.
Пусни я пак на 90С.
Уплътненията и оделението за прах също хубаво измий.

Мих ги уж. Със специален препарат онзи ден.
Иначе постоянно почиствам уплътненията.

Планирам да купя прах за пране и да пусна празна пералня на 90 градуса...

Малко Сладко Коте, не съм забелязала такова нещо. Всички дрехи ми миришат гадно...

# 99
  • Мнения: 68 629
По барабана отзад е наслоена гняс вероятно. А там няма как ръка да бръкне.
Пране на ниски Т, кратка програмка и течни води до това.

Купи си ПРАХ за БЯЛО и пусни празта пералня на 60-90 гр. С центрофуга
..да отръска каквото може да отръска.

# 100
  • Мнения: 8 944
По барабана отзад е наслоена гняс вероятно. А там няма как ръка да бръкне.
Пране на ниски Т, кратка програмка и течни води до това.

Купи си ПРАХ за БЯЛО и пусни празта пералня на 60-90 гр. С центрофуга
..да отръска каквото може да отръска.

Благодаря!
Точно това ще направя!

# 101
  • Мнения: 5 906
А детето от всеки прах ли получава алергични реакции? Надали. Купи бебешки, който се предполага, че е без алергени. Освен почистването, сведи до минимум течните.И когато дрехите позволяват - на 60 град.

# 102
  • Мнения: 8 944
А детето от всеки прах ли получава алергични реакции? Надали. Купи бебешки, който се предполага, че е без алергени. Освен почистването, сведи до минимум течните.И когато дрехите позволяват - на 60 град.

Не знам дали от всеки - не посмях да пера повече с прах.

Предполагам, че от бебешки няма да има проблем. Не ми е хрумнало да пробвам с бебешки прах. Ще пробвам.

# 103
  • Мнения: 6 622
Но да не е Тео бебе, че е доста ароматизиран. Препоръчвам Персил сензитив и ДМският  сензитив.

# 104
  • Мнения: 68 629
Персил сензитив от новия  18 пранета вече няма избелители. За бяло има.

Общи условия

Активация на акаунт