Перилни препарати и омекотители – 60

  • 54 840
  • 775
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 9 850
И аз съм в София, минах и през фаза на пране само с течни и капсули, миризма никога не е имало. Има на отделни дрехи, но установих, че е от тях и независимо как са прани и къде, миризмата си я има, но е само по тях, не вмирисва цялото пране и пералнята.

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 368
Waterproof,пишете,че пералнята Ви е нова,в такъв случай би трябвало да има програма за самопочистване(drum clean)...

# 362
  • Мнения: 3 376
Waterproof,пишете,че пералнята Ви е нова,в такъв случай би трябвало да има програма за самопочистване(drum clean)...

Има, да.
Ползвам машината само като съм вкъщи, рядко. Пусках я и така, не знам доколко изобщо върши работа, но извъртя един цикъл (почти 4 часа).
За да не захапят дамите тук моите бели проблеми ще кажа, че купих вчера немски гранулиран ленор, от който не останах много очарована. Слаб аромат, който след сушилня не остана почти.
Имам лош опит с гранулираните омекотители, но се подлъгах, че европейските (особено пък немски!) ще са по-добри. Тц.
Simple Smile

# 363
  • Мнения: 68 547
Саво съдържа/е хипохлорид. Тоест белина.

# 364
  • София
  • Мнения: 3 835
Вкъщи имам дезинфектант за под на саво, 1 път в месеца наливам и отделението за омекотител и си пускат цикъл за чистене на барабана-няма миризми.
Ужас!

# 365
  • Варна
  • Мнения: 244
Малко се притесних за пералнята си и детето си след последните прочетени неща. Ще си призная, че не успявам да изчета всички страници от темата, затова явно съм и пропуснала частта с профилактиката. Пералнята ми не е от най-новите, докато открия тази тема използвах само течни перилни препарати- Персил основно и Ариел и понякога Первол за тъмни дрехи, използвам винаги и омекотител. Лоша миризма не съм усещала. Преди година и половина обаче родих и по препоръка на родата до 3м прах всичко на ръка, след което ми се обясни, че трябва да “дезинфекцирам” пералнята си за да пера бебешките дрешки в нея. Та първо изсипах доместос в отделенията за прах, омекотител и в барабана и пуснах на 90 градуса. Веднага след приключването на програмата пак по препоръка на жените от родата- сода бикарбонат и оцет изсипани отново във всички отделения и барабана. Та до ден днешен повтарям това със Доместоса веднъж на 2м. Притеснявам се след прочетеното, че скоро ще ми се повреди пералнята. Затова спирам с тези неща, но може ли да ми препоръчате марка от която сте доволни за почистване и дезинфекция на пералня? Rolling Eyes

# 366
# 367
  • Мнения: 5 207
Пери редовно с качествен прах за бяло на 60 градуса и нямаш нужда от никакви такива... Как да ги нарека... Откровени глупости. Това за дезинфекцията на пералнята и прането на бебешки дрехи е отделна глупост и нещо абсолютно ненужно. Защо си усложнявате живота, не мога да разбера.

# 368
  • Мнения: 11 562
Малко се притесних за пералнята си и детето си след последните прочетени неща.
Скрит текст:
Ще си призная, че не успявам да изчета всички страници от темата, затова явно съм и пропуснала частта с профилактиката. Пералнята ми не е от най-новите, докато открия тази тема използвах само течни перилни препарати- Персил основно и Ариел и понякога Первол за тъмни дрехи, използвам винаги и омекотител. Лоша миризма не съм усещала. Преди година и половина обаче родих и по препоръка на родата до 3м прах всичко на ръка, след което ми се обясни, че трябва да “дезинфекцирам” пералнята си за да пера бебешките дрешки в нея. Та първо изсипах доместос в отделенията за прах, омекотител и в барабана и пуснах на 90 градуса. Веднага след приключването на програмата пак по препоръка на жените от родата- сода бикарбонат и оцет изсипани отново във всички отделения и барабана. Та до ден днешен повтарям това със Доместоса веднъж на 2м. Притеснявам се след прочетеното, че скоро ще ми се повреди пералнята.
Затова спирам с тези неща, но може ли да ми препоръчате марка от която сте доволни за почистване и дезинфекция на пералня? Rolling Eyes
Доволна съм от препаратите на HG.Обсъждахме ги из темите за препарати и перални.

Скрит текст:
Не си давай парите за тези от масовите магазини. Никаква работа не вършат. Наслагванията на задната стена на барабана пак ще са си там.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 16:14 от petiaivanov

# 369
  • Мнения: 21 265
Здравейте, с какво мога да изчистя чекмеджето на пералнята?
Леко е пожълтяло .

# 370
  • Мнения: 68 547
С нищо. Пластмасата старее и пожълтява с времето.

# 371
  • Мнения: 21 265
С нищо. Пластмасата старее и пожълтява с времето.
Жалко Disappointed

# 372
  • Мнения: 68 547
И моето отвън вече се различава от белотата на металния корпус, а е сравнително нова -на около 4-5 години. И е в северозападна стая..слънцето рядко я пече и то само лятото...нооо...

# 373
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 784
Здравейте, с какво мога да изчистя чекмеджето на пералнята?
Леко е пожълтяло .

Ако е отвътре, значи е натрупало варовик или остатъци от прах.
Външно от какво да пожълтее? 7-годишна ми е пералнята и нямам такъв проблем с чекмеджето.
И отвътре нямам, тъй като след всяко пране го изкарвам, измивам, и оставям да изсъхне. Подсушавам и пространството над чекмеджето, за да не мухлясва.

# 374
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте, с какво мога да изчистя чекмеджето на пералнята?
Леко е пожълтяло .

Ако е отвътре, значи е натрупало варовик или остатъци от прах.
Външно от какво да пожълтее? 7-годишна ми е пералнята и нямам такъв проблем с чекмеджето.
Скрит текст:
И отвътре нямам, тъй като след всяко пране го изкарвам, измивам, и оставям да изсъхне. Подсушавам и пространството над чекмеджето, за да не мухлясва.
Oт калпава пластмаса. 14годишния ми самсунг не е мръднал на цвят, ама не всички марки са така.

Общи условия

Активация на акаунт