Градинарство - моето хоби 23

  • 31 126
  • 774
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 495
Доматите в оранжерията ми измръзнаха. Някой предлага ли с доставка. благодаря.

# 511
  • Мнения: 33
Моите са на терасата от 2 март. Издържат  живи, здрави са. За София говоря.
И аз съм в София.
Така и така не съм на работа, днес ще разсаждам и след, понеделник като мине и последното надявам се застудяване, ще ги изнеса навън. Има стреха на къщата и се надявам да не измръзнат.

# 512
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Моите цветя в градината:
Скрит текст:

Една любима виола, от мой разсад:

Една кауфландска  виола в любим цвят:

И едни лалета от Кауфлад за по 29 ст.

# 513
  • Мнения: 5 288
Ехаа, браво! При мен само листа са изкарали и лалета, и нарциси.

Днес прекопах покрай дървета, китки и храсти, разхвърлих суха тор. Това нещо, ако някой ми беше казал преди години, че ще го правя - щях да припадна. Абсолютно градски човек съм. В пълна тишина и спокойствие прекарах в градинката няколко часа. Сигурно ужасени от мойта активност съседи не посмяха да излезнат навън ))).

# 514
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Ами да, нали съобщиха, че на открито вятърът разнася вируса до 100 м.
Ще работим по график в градините.Mask

# 515
  • Мнения: 5 288
Момичета, според вас реално ли двамата с моят съпруг да направим основа за пергола? Имаме стари дебели тикли, време  и желание. Изгледах няколко клипчета и се колебая. А и, ако правилно съм разбрала, първо трябва да се направят цементни основи за самата пергола. Предполагам ще са шест колони.
И дали сте виждали такива плочи за улеснение?
https://www.pinterest.com/pin/2533343526383538/
https://www.buddingco.com/Paver-Base-Panel-p/ga-base-bundle-010.htm

# 516
  • София/Варна
  • Мнения: 1 427
La_Valletta ние с мъжа ми преди няколко години си правихме стационарна оранжерия с  останалия дървен материал от покрива на къщата. Основи си направихме така - отрязахме дъното и горната част на бутилки от минерална вода - от тия най големите. Изкопахме дупки, ползвахме бутилките като кофраж един вид. Напълнихме ги с бетон и така сътворихме основите. Вече 6-7 години нямаме никакъв проблем. Единствения недостатък е че трябва да изчакате поне 10-14 дни да свърже бетона преди да започнете да творите нагоре.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 10:11 от Gerundiq

# 517
  • Мнения: 5 288
Днес в моята градина започнаха да се събуждат цветя.





Това, според вас, дали е хоста? Имах толкова много, сега не откривам нито една.

# 518
  • Мнения: 14 778
И при мен:
Скрит текст:




Големи са ми снимките.
Люляка му се бях заканила да го вадя,защото е на 4 години и не искаше да цъфти,но тази година ще ме зарадва,макар и малко.
Днес видях,че и банана изкарва. Мислех,че е загинал. Също и момините сълзички са се показали. 😍  Японския клен също всеки момент ще се разлисти,флоксчето ще цъфти,няколко лаленца... Абе хубаво е! ❤

# 519
  • Мнения: 301
Ето ги и моите красоти. Скоро ще имам и лалета Flowers Hibiscus

# 520
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Не знам сега, като ни забраниха да излизаме извън града, как ще стигаме до вилата Confused
А всичко тепърва избива.... тревата и плевелите най-много. След 10дни няма да можем да влезем в джунглата Angry

# 521
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз от вчера рева за село... Ама нямам и най-простата причина да ме пуснат - нито имам жилищна регистрация, нито има няко там изобщо, нито работи там някой.

А имам засяти сума ти неща, дано оцелеят... Да не говорим колко трудно ще ми бъде после с разчистването, което ми предстои. Ама никой не го интересува.

# 522
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не мисля, че е редно да идем на село, даже и да можеше. Sad
ккато и да го гледам - ние сме в рисков град, а те все още са запазени.
на всичките трудности там остава и да им пренесем болести...

# 523
  • София
  • Мнения: 24 839
Не се притеснявайте, природата си знае работата.
Там, където не е сято, почват гнилостни процеси, които правят хумуса, който е плодородието на почвата.
Миналата година ми беше нулева, по принуда и нямам спечена почва, защото не е била гола, а с растителност, която я е пазила.
Плевели, да, ама корените им я държат рохка.
Не ти трябва права лопата, нито оране- ето това е достатъчно.

И с вила става, но е по- трудоемко и кръстоболно.

# 524
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Знам, Добри. За разлика от половината си съседи, въпреки че не вярвам в апокалиптичната картина, която рисуват медиите дружно с правителството, съм отговорна и си стоя вкъщи.

Но ми се реве.

Мерси, Абсурт. Прекопаното вече е засято : ) Обаче има един участък, който не е пипан от десет години. И ако не го пипна тази година, ще пострадат съседите. Те всъщност вече страдат, а не искам да им създавам още повече проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт