Великобритания - тема 79 Есенно- Зимна Коледна

  • 24 820
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Миналата събота, когато имаше буря със силен вятър и проливен дъжд, видях майка и дете на тротоара, детето беше по джапанки, според мен тук ходят много голи Grinning или ние сме много оле4ени, не знам.

В BG имах една книжка, беше ми дадена от една приятелка, книжката е за завършващи студенти как да си напишат CV. моето е на др комп в БГ ина4е бих ви го изпратила да го видите, но като цяло - отгоре посредата с по-голям шрифт са ми имената, телефон и мейл, после съм отделила една секция с 4ерта като правоъгълник, в който ми е резюмето - примерно опитна в логистиката с умения за работа с клиенти, завършила университет с еди каква си специалност - това са не пове4е от 3/4 изре4ения и после следва подробно по дати - от дата до дата името на работодателя и длъжността и какво съм правила, според онази книжка можеш просто да изброиш с булет поинтс, или да разкажеш, аз избрах да разкажа, защото по този на4ин ще могат да оценят познанията ми по езика и не беше есе или изброяване на задължения, а по-скоро нещо от сорта на "въпреки забързаната работна среда, клиентите винаги трябва да бъдат третирани с внимание, както например когато клиент ми се обади притеснен, 4е пратката му ще закъснее и защото той ве4е беше достатъ4но стресиран реших да не го карам да пише мейл и да 4ака отговор, а го помолих да ми цитира номер на товарителница, полу4ател, отправно и полу4аващо пристанище (демек събрала съм достатъ4но инфо и не давам инфо ей така) и в телефонен разговор му дадох време на пристигане. Примерно... аз на мейла имам въпроси и насоки как да се отговори, какво всъщност стои зад тези въпроси, ако някой го интересува да ми пише на ли4ни с един мейл адрес и ще ги препратя.  И така аз имам 3 абзаца, една първа страница, после 2-ра страница ми са то4но скилс, където слагам езици, допълнителни квалификации и тук мисля, 4е бях сложила нещо като 2-3 изре4ения за себе си, но не много ли4ни, нещо от сорта на "аз съм отворен 4овек към нови култури и предизвикателства, харесва ми да комуникирам с хора и да работя в голям екип, в свободното си време се разхождам в парка" и толкова.

На мен ми мина интервюто, много бързо - взеха ми първата стр на тенансито с акт адрес, взеха ми джоб офъра, сканираха ми паспорта и ми казаха да си ходя.

Имам оба4е проблем с колата и не знам къде да я закарам за преглед... след малко със съквартиранта ще ходим да я покараме малко, да видим дали ще се държи пак така - губи мощност, не е хубаво.

Ина4е аз ве4е се 4увствам супер в тази страна, не ми прави впе4атление никакви раси, култури и т.н. В4ера си купих за обяд топла супа с къри и се шегувах, 4е не знам какво ям Grinning днес питах един господин как да стигна до спирката от африкански произход, изобщо съм си супер.

# 391
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Merry, TDI, благодаря за съветите.
Аз съм заместила думата юрисконсулт с експерт, махнала съм си висшето образование, уж ми е по тукашните стандарти, с профил, скилс и т. н., но вече 2 месеца нищо. Само Лидл ми отговориха, че не съм била подходяща за тях с мили думи.
В края на месеца ще има Job expo в Корк с рекрутъри и консултации и се надявам оттам да изскочи нещо, или поне да получа отговор къде бъркам.

# 392
  • Мнения: 9 991
Ако някой е в Лондон до Хийтроу при нас търсим човек.

# 393
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 296
Ужасия имаш ли профил в LinkedIn, това би ти било от полза според мен също, както ако си направиш и в cv library, може някой рекруитър или работодател да те хареса за интервю. Регистрирай се и в агенция, може да имат и някои административни временни позиции.
Аз не съм за пример в намирането на работа, но братовчедка ми дойде преди четири години, почна работа в Амазон чрез агенция, след две седмици я направиха супервайзер от страна на агенцията, после започна в пейрол отдела на същата агенция. След време се прехвърли да замества една година на подобна позиция в една фирма, а тези дни започва като HR в трафик полийс. Та понякога нещата наистина се подреждат като пъзел, само да започнеш някъде и да имаш и малка доза късмет Simple Smile

# 394
  • На острова
  • Мнения: 1 271
Моята работа си я намерих в CV library, казвала съм. Иначе Linkedin сега е много напред, наистина.

Аз бях кандидатсвтала къде ли не - всякакви обяви за админ ниво, после не подбирах и почнах KFC, Topps Tiles и др. Бях пуснала над 200 сиви-та за около 4 месеца. Абсолютен късмет е, че ми се обадиха от настоящата ми работа. На всеки PDR казвам на шефката ми колко съм и благодарна, че ми даде шанс тогава. Как ме взеха, не знам. Явно им трябваше човек спешно.

Синът ми още ходи по шортс на у-ще, ако не му кажа няма да си вземе и яке. Той пухенка не носи, носи една ветровка с качулка на North face, пази му от дъжд и това е. Ще го нарисна за дълъг панталон от понеделник, че директорката сигурно ще ми се обaди 🙈

# 395
  • Мнения: 3 214
При нас държат да са облечени и с шапки/качулки. Дори миналата година ми върнаха дъждобрана му с молба до пролетта да не го нося в училище, защото искал него, а не зимното си яке и никой не успял да го разубеди😂 Обличат се и се нареждат в редичка до стената. Когато всички са готови, излизат.

Ujasia, успех!

# 396
  • Мнения: 1 474
Направо ви завиждам как децат ходят леко облечени и са ок. Никога не съм я навличала и от бебе се опитвах да не и държа топло. Обаче си е кека и боледува много и то само с круп. Малко да я духне вятър и е готова. Снощи беше добре, но сега като заспа и си имаше характерното кашляне, тая вечер със сигурност ще има изпълнения. Лошото при нея е, че и инхалатора не помага, а директно стероид таблетка.

# 397
  • Мнения: 3 214
Ронка, дано да го израсте!

# 398
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ronka12 разни имуностимуланти тип 4ерен бъз, японско водорасло, няма ли да помогнат?
Аз си донесох от БГ "Авирон", който е то4но противовирусен препарат с японски водорасли мисля, 4е беще. Бившата ми колежка пък даваше бета глюкан.

# 399
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Ronka, аз и преди съм писала. Моята дъщеря боледуваше през седмица от както тръгна на детска градина до 6 годишна. Търсехме причините дълго. И ги отхвърляхме една по една. Толкова вентолин сме инхалирали, накрая Пулмикорт и Фликсотид. Най-накрая се оказа, че е от много уголена трета сливица и не се повлия от лечението за намаляването й. След като я  оперираха не е боледувала често. Веднъж два пъти за кратко боледува през зимата заради вируси и това е.

Сега за мой ужас ходи като местните -  по чорапи. Отказва да обуе чорапогащи, а няма опция панталон в нашето училище. Но тя твърди, че не й е студено сутрин дори на 4 С°. А не е като да я караме до училище, ходи си сама пеша.

# 400
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И моята тинейджърка не ще да сложи чорапогащи и се мъкне така с пола в този студ. Не мога да разбера, какъв им е проблема с чорапогащниците, какво точно не им харесва 🤔

# 401
  • Мнения: 5 595
Аз влизам с един въпрос тук. Ситуацията е следната:
Наше приятелско семейство работиха тук до миналата година, мъжът около 10 години, жената 4 години. Но за съжаление мъжът се разболя, прибраха се в Бг и там той почина. Жената пита дали има право да получава наследственна пенсия или някакви парични обещетения?
Ако има някой, запознат с този казус, моля да пише.

# 402
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Аз влизам с един въпрос тук. Ситуацията е следната:
Наше приятелско семейство работиха тук до миналата година, мъжът около 10 години, жената 4 години. Но за съжаление мъжът се разболя, прибраха се в Бг и там той почина. Жената пита дали има право да получава наследственна пенсия или някакви парични обещетения?
Ако има някой, запознат с този казус, моля да пише.

Ами както описваш случая е много общ. Зависи какво е работил, с какъв статут, на пенсионна възраст ли е. Тук няма наследствена пенсия, а и какви парични обезщетения ако жената не живее тук.

# 403
  • Мнения: 1 474
Ujasia, мерси, не е сливица, гледаха я няколко пъти. Дори и тук се добрахме до педиатур и уши нос гърло. Правиха и тест за нощна апнея, снимка на хранопровод с бариева каша, уши нос гърлото и изписа прахчета за рефлукс, защото мисли че е от това. Отделно давам маса неща на Аквасорс и има някакъв ефект, определено не е както преди. Тукашния педиатър, беше против инхалациите, които правим с Пулмикорта, но последно, когато го видяхме дори ги препоръча. За капак, Пулмикорта ми свършва, пуснали сме искане за рецепта от джкпи,ча те ни насочват към астма сестра. Общо взето чакаме да го израстне. Само я мъкнем по доктори, както тук, така и в Бг.

# 404
  • Мнения: 5 595
Аз влизам с един въпрос тук. Ситуацията е следната:
Наше приятелско семейство работиха тук до миналата година, мъжът около 10 години, жената 4 години. Но за съжаление мъжът се разболя, прибраха се в Бг и там той почина. Жената пита дали има право да получава наследственна пенсия или някакви парични обещетения?
Ако има някой, запознат с този казус, моля да пише.

Ами както описваш случая е много общ. Зависи какво е работил, с какъв статут, на пенсионна възраст ли е. Тук няма наследствена пенсия, а и какви парични обезщетения ако жената не живее тук.
Работил е в строителството, самоосигуряващ се, няма британско гражданство или британски паспорт, не е в пенсионна възраст.
И аз бях сигурна, че няма основание и никаква възможност, но жената ме помоли и бях длъжна да попитам.
Благодаря!

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 18:43 от monii

Общи условия

Активация на акаунт