Дом или дете

  • 4 374
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 188
Дипломната ми работа в гимназията беше на тема "Ипотечни кредити за физически лица" и мисля, че много наивно мислиш. Един кредит е задължение, а ипотечен - още повече. При наличието на дете и ипотечен кредит, нещата се променят, но за 10 години трудно ще изплатите такъв кредит. Най-вече вноската ви ще бъде по-висока от наема, който плащате в момента. По тази причина други потребителки коментираха, че един такъв кредит се взима за повече от 10 години. За пред банките е много по-добре да имате граждански брак преди да теглите такъв кредит.
Всичко може да се случи след раждането на детето и най-добре да имате "черно на бяло" , че сте семейство.  При развод - също няма да ви е толкова трудно с ипотеката, защото сте двама.

# 46
  • Мнения: 131
А ти , откъде и от колко време правиш  извода , че ще можеш да живееш щастливо и ползотворно с този мъж. От колко време сте заедно?

# 47
  • Мнения: 3 734
Аз бих родила дете, ако толкова много искам. Абсурд да отлагам десет години за да изплащам някакъв апартамент.

Не разбрах какво общо има баща ти и това, че е продал някакви имоти и ги профукал, цитирам "по кучки". Много грозно изказване. Имотите са си били негови, където иска там ще ги профука, на теб въобще не ти е работа да му държиш сметка.

# 48
  • Мнения: X
Аз лично избирам и двете, ако съм уверена в мъжа. Струва ми се обаче, че ти нямаш пари,  че мъжът до теб е несериозен, че не си убедена дали ставаш за родител. Така че точно твоята ситуация нито едното ще избера, нито другото - не виждам къде е подкрепата от половинката.
И да, Орландовци е мангалско гето, не е изобщо опция за дом за бяла, добре заплатена жена с дете, независимо с мъж или без мъж.

# 49
  • Мнения: X
Много ми е любопитно какво е това жилище, което ще купите за 25 хил. евро в София...А и така смело да правите планове за деца за след 10 години, чак нереално звучи.
Ами колега на моя си е купил ново жилище и ни дава своя апартамент почти на половин цена. От позицията на приятел и колега, които иска да помогне.

Няма как някой  да ти продаде жилище на половин цена , това не е стар телевизор да се отървеш за без пари. Ако историята е истинска, нещо ви лъже тоя човек.

# 50
  • Мнения: 18 684
Сега се сетих, че в този район е гробището. Да не би да ви продават парцел за вечния живот, а ти да си мислиш, че е апартамент?

# 51
  • Мнения: 6 166
Ами колега на моя си е купил ново жилище и ни дава своя апартамент почти на половин цена. От позицията на приятел и колега, които иска да помогне.

Няма как някой  да ти продаде жилище на половин цена , това не е стар телевизор да се отървеш за без пари. Ако историята е истинска, нещо ви лъже тоя човек.

Иска да се отърве от жилището, защото е видял квартала, видял е за какво става дума и е видял и, че трудно ще го продаде на не-балами.

# 52
  • Мнения: 30 802
Погледнете от добрата страна - жилището може да е с гледка към парк...

Иначе ипотечен кредит за 10г. е възможно, първият ни кредит беше така, просто нямаше нужда да е за повече години, защото беше за малка сума.

# 53
  • Мнения: X
Естествено, че е възможно, като имаш кеш. Но това не се връзва с отлагането на дете с 10 години, защото всичко било скъпо.

# 54
  • Мнения: X
Попадна ми преди време клип в тубата за 'финансови истини, които никой не ти казва'. Едната от 'истините' беше, че да живееш под наем излиза по-евтино, отколкото да купиш жилище. Обмислете твърдението, има резон в думите.

# 55
  • Мнения: 30 802
Ами може, но зависи от обстоятелствата. Ако ще има често местене, наемът е по-изгоден. Проблемът е, че хората реагират емоционално - че "наливат" пари на гадния хазяин.

Иначе правилото беше, че ако лихвата по кредита ще ти е по-малка от наема, по-добре е да купиш с кредит. Обаче пак зависи от житейските обстоятелства и нужди. И от пазара към момента. Но общо взето с покупка на жилище може да изкопаеш много по-голяма финансова дупка, отколкото с плащане на наеми. А при препродажба на никой не му пука, че това е "дом", не може да си върнеш налетите усилия, защото другите оценяват прагматично, не емоционално и това, дето за теб е дом, може да се изрине и изкърти за една седмица и да има нула стойност.

# 56
  • Мнения: 18 684
Погледнете от добрата страна - жилището може да е с гледка към парк...

Ако не е ситуирано директно в парка, си заслужава. Не за друго, ама авторката нали обича да се наслаждава на живота, и в парка ще ѝ леко тегаво да е обградена от комшии, които не се наслаждават на живота.

# 57
  • Мнения: 2 694
Под наем ще е по-изгодно до пенсия... след като се пенсионираш как точно ще покриваш наем, лекарства и храна?

# 58
  • Мнения: 30 802
След пенсия може да не живееш на пъпа на големия град. Може да си вземеш по-евтин имот в провинцията.

# 59
  • Мнения: X
В парка местата са кът да ви кажа, така че нищо чудно да струват по-скъпо и от жилище отсреща.

Общи условия

Активация на акаунт