"Супер се получи!" - "Няма да повторя!" - изпитани ремонтни съвети

  • 47 013
  • 513
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 39 309
Дадох само пример със съдовете, за да видите и друга гледна точка, която може да е решение. Аз съм с двойка котлони и дори нямам касерола.

# 301
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Повече от десет години имам плот Nardi  със сензорно уплавление /едни от първите, даже май вече не се произвеждат/. Много съм доволна,  моят е 2-ка, като големият е двуфазов /т.е. имам три котлона/, никога не са били проблем големината на съдовете.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Повече от десет години имам плот Nardi  със сензорно уплавление /едни от първите, даже май вече не се произвеждат/. Много съм доволна,  моят е 2-ка, като големият е двуфазов /т.е. имам три котлона/, никога не са били проблем големината на съдовете.
Предполагам, че съдовете ти за съобразени, затова.

Аз почти не мога да използвам едновременно и двата си котлона, големите ми тенджери и тигани опират на гърба зад котлоните, което си е неприятно, особено грил тигана ми. Всъщност и тигана за палачинки и той ми опира и не може да се позиционира централно.

Сега бих ги сложила двойка хоризонтално или четворка, там поне по диагонал мога да готвя Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 9 470

Аз почти не мога да използвам едновременно и двата си котлона, големите ми тенджери и тигани опират на гърба зад котлоните, което си е неприятно, особено грил тигана ми. Всъщност и тигана за палачинки и той ми опира и не може да се позиционира централно.

Добре, де, вие не присъствахте ли на този монтаж на кухнята?! Как това не е измерено и преценено, тогава, а го контестирате пост фактум се чудя? newsm78

По въпроса 2ка или 4ка, съм за варианта с 4 котлона. В къщи съм имала често ситуации с 4 те колела да са включени. И ние и синът ми готвим дотса и се случа да се засичаме, та има площ за всички.
Ако някога останем само ние двамата, тогава виждам поле за изява на двойка котлони, но не и по празниците.  Wink

# 304
  • София
  • Мнения: 11 483
В момента съм с два котлона. Голяма грешка. Преди бях с 4, много по-добре, а не съм кой-знае каква кулинарка. При първа възможност ще махна тези 2 и ще сложа отново четворка.

# 305
  • Мнения: 13 187
Ползвам, не е лош, но преди имах от немския център един, той беше по-добър, с повече функции и на по-добра цена.

# 306
  • Мнения: 2 895
И в друга тема сме го коментирали това с котлоните, лично за мен е изключително неудобно да се готви на 2-ка котлони. Имам 3-ка https://technika.bg/userfiles/productlargeimages/product_21668.jpg и ми е много по удобно като сложа две тенджери или тенджера и тиган. Отделно чисто визуално не ми харесва  как стои на плота 2-ката,но всеки преценя сам за себе си.

# 307
  • Мнения: 3 096
Хвърлихте ме в размисъл с тези котлони. Ние се спряхме на двойка. Мисля, че ще ни е съвсем достатъчно. В момента от 4 ползваме 1. Обаче се замислих как да го разположим. При вертикалното разположение ми се струва, че ще е неудобно да се разбърква яденето в съда до гърба, защото ръката ще минава над първия работещ котлон. Не знам дали стана ясно. Ако е хоризонтален пък, отнема от мястото и бутоните се извъртат настрани.

Всъщност, идвам да питам друго. Има ли недоволни от плавно падащите капаци на тоалетната чиния? Замислих се, че ще ми е много неудобно всеки път да го чакам баааааавно да падне и най-вероятно всеки път ще му "помагам" с побутване...

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 992
И мен пак ме размислихте....тъкмо реших, че дилемата 2ка или 4ка оставих в мин година и се спрях на 2ка....
Иначе, за визуално съм съгласна, че 4 стоят по-добре. 2ката са като половин котлон Wink
Ако пак мина на 4ка, ще сложа 3ка. Те заемат едно и също пространство на плота.
На мен ми се случва да ми трябва 3ти (сега съм с два), но с организация се справям. Въпросът е колко често, като изключим празниците, ще ползвам 4, за да се лишавам от още 30см плот...

# 309
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Аз почти не мога да използвам едновременно и двата си котлона, големите ми тенджери и тигани опират на гърба зад котлоните, което си е неприятно, особено грил тигана ми. Всъщност и тигана за палачинки и той ми опира и не може да се позиционира централно.

Добре, де, вие не присъствахте ли на този монтаж на кухнята?! Как това не е измерено и преценено, тогава, а го контестирате пост фактум се чудя? newsm78

По въпроса 2ка или 4ка, съм за варианта с 4 котлона. В къщи съм имала често ситуации с 4 те колела да са включени. И ние и синът ми готвим дотса и се случа да се засичаме, та има площ за всички.
Ако някога останем само ние двамата, тогава виждам поле за изява на двойка котлони, но не и по празниците.  Wink

Вие присъствахте ли на монтажа на кухнята си? При монтажа на мебелите за баня? При монтажа на спалня и гардероб? Колко време отнема монтажа и непрекъснато ли бяхте при монтажистите?

Всички кухни, които бяха с 2-ка котлони масово бяха монтирани по този начин. Дори и сега ако отворите каталозите ще видите, че повечето са монтирани по този начин. И затова споделям във форум и то точно в правилния, кое отчитаме за грешка и кое не. И между другото съм била с 4 котлона, и не е имало случай едновременно да работят.


Сега го отчитам като грешка, преди това бях с четворка, но прецених, че вече няма да са ми нужни. И между другото не съм присъствала на монтажа на кухнята, но проекта беше така.

# 310
  • Мнения: 39 309
4 котлона изглеждат добре на по- голям плот. При по- малко пространство и двойката върши работа. Аз меся питки, готвя ежедневно, имам поставен сушилник, кана за вода, буркан с бонбони и място за хранителни добавки на плота. От моята камбанария двойката ми е достатъчна.

# 311
  • София
  • Мнения: 11 483
Всъщност, идвам да питам друго. Има ли недоволни от плавно падащите капаци на тоалетната чиния? Замислих се, че ще ми е много неудобно всеки път да го чакам баааааавно да падне и най-вероятно всеки път ще му "помагам" с побутване...
Много съм доволна. И защо трябва да чакате или да помагате с побутване, изобщо не е нужно.
Но не си взимайте от евтините, не стават.

# 312
  • Мнения: 2 895
Еми именно всеки гледа от неговата камбанария. И моят плот не е много голям, но предпочетох като готвя да ми е спокойно и да се кефя, а не постоянно да мисля как да събера  съдовете в които приготвям храната.

# 313
  • Мнения: 40 869
Всъщност, идвам да питам друго. Има ли недоволни от плавно падащите капаци на тоалетната чиния? Замислих се, че ще ми е много неудобно всеки път да го чакам баааааавно да падне и най-вероятно всеки път ще му "помагам" с побутване...

И защо чакаш?  newsm78 Леко го побутваш и си заминаваш, а той си пада. И е много по-удобно, защото не се навеждаш за да го придържаш за да не тропне. Проблемът е само един - като отидеш на място с обикновен капак и по навик само го буташ и следва "ТРЯССС"  Mr. Green

# 314
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз съм с индукционна печка и 4 котлона. Когато ползвам голям тиган (често, за зеленчуци), не мога да ползвам съседен котлон, защото мястото е малко, тогава ползвам другия по диагонал, така се получава.

За тоалетната - не съм имала такава с падащ капак, но за да пусна водата, капакът ми трябва да е пуснат, иначе се разпръскват малки частици от това, което е в тоалетната навсякъде - това е супер нехигиенично. Не знам дали ще имам търпение да чакам да слезе додолу капака, за да пусна водата.

Общи условия

Активация на акаунт