Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

НОИ - обезщетение за безработица

  • 2 500
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
здравейте, искам да питам за лице на 35 години, което никога не е работило по договор и не е осигурявано има ли право на някакво обезщетение за безработица? Излежал е присъда, като е бил освободен преди около 5 години, и заради обремененото му минало, не може да си намери сериозна работа. Мерси!

# 16
  • Мнения: 1 563
здравейте, искам да питам за лице на 35 години, което никога не е работило по договор и не е осигурявано има ли право на някакво обезщетение за безработица? Излежал е присъда, като е бил освободен преди около 5 години, и заради обремененото му минало, не може да си намери сериозна работа. Мерси!
Не ,няма.За да имаш право на борса трябва да си бил на трудов договор 12 месеца през последните 18 месеца назад.

# 17
  • Мнения: 36 373
И то ще е по 9 лв. на работен ден. За 4 месеца.
Той няма стаж и не може да има пълна борса.

# 18
  • Мнения: 11
Здравейте! Искам да споделя какво се случи при мен. След обявеното извънредно положение, съответно оставам без работа, като разбира се никой не те пита, дали искаш или не и съответните работодатели ми връчват заповед на основание чл. 325 (взаимно съгласие) сещате се, че на практика не е. Записвам се в бюрото и нои, минава се около 2 седмици и започвам нова работа, при което прекратявам рег в институциите. НО след месец ме освободиха по чл 71,срок на изпитание мисля беше, като мисля си аз ми какво толкова, тъкмо ще взема малко повече от минималното обезщетение и днес в НОИ служителка любезна ми каза, ми че кой те е карал да се записваш 🙄... Извинявайте за дългия пост, просто съм бясна, все пак не съм от много знаещите и не бях на ясно

# 19
  • Мнения: 36 373
Ако питаш защо нямаш право на пълна борса, да, наистина не е трябвало да се регистрираш за обезщетение, дори да е минималното. Защото трябва да минат 3 години от последната регистрация, за да имаш право отново.
Аз бях съкратена по същия член и именно по тази причина не се регистрирах в НОИ.

# 20
  • Мнения: 11
Да, разбрах вече, но счетоводството ме убеди ха, че няма проблем..

# 21
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте, сестра ми я освободиха от работа заради пандемията и беше на борсата три-четири месеца, сега на 26.06 пак я назначиха, но на срочен договор за три месеца(очаквали пак да спират работа септември-в хотел е). Тя се отписа от борсата, но за беда вчера падна и си натърти гръбнака, в момента е приета в болница. Въпросът ми е има ли право на болничен, само седмица от назначаването и наново е минало? Да не остане без борса, без заплата и без болничен?

# 22

Общи условия

Активация на акаунт