Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 225
Мен пък на Тереза излиянията отдавна ми преминаха в графа "ами добре". Нямам нищо против начина й на живот и да й повярвам, че тя си вярва в нещата, които разказва и натриса на останалите с черпак по главата. Сигурна съм, че не лъже аудиторията и е убедена в това, което чувства/мисли. Това всичко е чудесно и влиза в "я, видях различен начин на разсъждения днес, хм, еми няма лошо", докато не видиш как обикаля след хората, които не са съгласни с нея и бие тъпана на познанието, защото естествено само тя е открила дълбоките тайни на човешката личност и който не разсъждава по същия начин е непросветен, затова трябва да му се плеснат два пасивно-агресивни шамара и да разбере, че да му изневеряват всъщност е естествено, прекрасно и трябва да е щастлив. И докато аз приемам, че тя може искрено да си вярва в това (графа "ами добре"), тя е неспособна да приеме, че други може да са на друго мнение. Но някакси после другите са "ограничени" и "в рамката". Grinning
И го казвам от позицията на човек, който не страда от травма с изневери и това не му е първа мисъл всяка сутрин.

# 226
И мен не ме бърка Тереза, нейна си работа. Всъщност пълно е с жени като нея, света е разнообразен.

# 227
Значи се оказва, че кучетата са с повече морал от хората  Laughing
Не Елора, не е до морал.
Любовта между човека и животното е безусловна и безкористна. Ти не искаш нищо от кучето, не се терзаеш с въпроси, от рода на
" Той дали ме обича ? Дали е обичал друга повече от мен ? Дали ме обича повече, отколкото аз
него ?
Защото всичките тези въпроси, които "уж" целят да намерят любовта, всъщност вече са я унищожили.
Хората не сме способни на такава безусловна любов, защото поставяме безкрайни условия, на които другият трябва да отговори, вместо просто да пристъпим към него без каквито и да било изисквания и просто да искаме да бъдем с него.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 15:41 от Анонимен

# 228
Значи се оказва, че кучетата са с повече морал от хората  Laughing
Не Елора, не е до морал.
Любовта между човека и животното е безусловна и безкористна. Ти не искаш нищо от кучето, не се терзаеш с въпроси, от рода на " той дали ме обича ? Дали е обичал друга повече от мен ? Дали ме обича повече, отколкото аз него ?
Защото всичките тези въпроси, които уж целят да измерят любовта, всъщност вече са я унищожили.
Хората не сме способни на такава безусловна любов, защото поставяме безкрайни условия, на които другият трябва да отговори, вместо просто да пристъпим към него без каквито и да било изисквания и просто да искаме да бъдем с него.

Всъщност хората са способни на такава любов. Това, че ти не си преживявала, не значи че няма.

# 229
Не, хората не можем да се обичаме безусловно. Винаги любовта бива съпътствана от конфликти и сърцераздирателни сцени, защото любовните човешки взаимоотношения се развиват. Никой човек не може да даде на друг идилията. Затова сме били изгонени от Рая.
И друг път съм го писала, но хората сме най-злите същества на тази планета. Само ние можем да превърнем любовта в омраза..
..
Винаги всичко скапваме.....Ей, нямаме насищане в нищо. Затова дадох примера с кучето. Защото истинската доброта и способността на един човек да обича се вижда само в отношението му към онези, които зависят изцяло от него, като животните.

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 17:44 от Анонимен

# 230
Не те съдя Тереза, нито целта ми е да те обидя или нараня  Hug
Просто си пишем.
Ако не работиш в момента, нямаш свои доходи, нито добра кариера е нормално поведението ти.
Беше писала в други теми, че той те издържа, плаща сметките. И деца имате.
Като цяло една жена винаги трябва да притежава независимост, защото всичко се случва. И не само изневяра или напускане. Просто не бива да се разчита изцяло на друг човек за собственото ни добруване. Временно може, но като цяло не е хубаво.
Като цяло не е много вероятно една жена да избере за съпруг един просяк пред човек с жилище и доходи.
По простата причина, че ако се изгражда семейство един просяк само би бил в тежест. Но има и граници. Когато се гледат само материалното и изгодата от най-близките вече не е хубаво.
Има разлика да обичаш някого заради парите му или заради самия него.

# 231
Не те съдя Тереза, нито целта ми е да те обидя или нараня  Hug
Просто си пишем.
Ако не работиш в момента, нямаш свои доходи, нито добра кариера е нормално поведението ти.
Беше писала в други теми, че той те издържа, плаща сметките. И деца имате.
Като цяло една жена винаги трябва да притежава независимост, защото всичко се случва. И не само изневяра или напускане. Просто не бива да се разчита изцяло на друг човек за собственото ни добруване. Временно може, но като цяло не е хубаво.
Като цяло не е много вероятно една жена да избере за съпруг един просяк пред човек с жилище и доходи.
По простата причина, че ако се изгражда семейство един просяк само би бил в тежест. Но има и граници. Когато се гледат само материалното и изгодата от най-близките вече не е хубаво.
Има разлика да обичаш някого заради парите му или заради самия него.

Елора, откровено казано, не знам дали обичам
само него.....
Обичам го такъв, какъвто е.

Аз работя в чужда компания, на висока позиция съм и това не го дължа на него.
Но иначе той ме издържа. Имаме 2 деца, да.

# 232
Браво на теб.
Защото бях останала с друго впечатление.
Всички сме материалисти в известна степен, важното е да не се прекалява. Духовни ще сме на оня свят  Laughing
Срещала съм жени, които наистина са зависими и правят всякакви компромиси. Но и са станали меркантилни точно заради зависимостта си.
Ама всякакви случаи има.
Както искаш живей и обичай, но недей да смяташ твоят начин на живот и виждане за човешките отношения за валидни за всички хора.

Общи условия

Активация на акаунт