201-ва златна немска есен

  • 25 796
  • 745
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Аз съм си слагала тампони напоени със сок от кромид лук. Това в отчаяните ми опити да се справя с хроничния си синузит. Броя ли се за достатъчно голямо ку-ку? 🤪 Вече не го правя, ‘щото не ми помага, сега действам с етерични масла.
baby*, как успяваш 6 чаши сок/ден да изпиеш?!?! Аз не мога! Че тези сокове и засищат даже...

# 541
  • Мнения: 9 342
И аз не съм чула някой да говори за този вирус тук. Но виж в БГ явно много плашат народа, защото родителите ми притеснени ме питаха, дали няма временно да спра да пращам хлапето на уроци по пиано. В момента ходи при една китайка и бях споделила, че родителите и’ са и’ на гости.
В България в ново врем всяка година има и грипни ваканции за учениците и всички са много от това. Трябва паника да се всява.

# 542
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Синьо, те са по 100-150мл. Мога и повече, вместо вода и чай.

Това с чесъна в носа - нямам думи! Дано не хукне народа, че ще има после дълги опашки пред УНГ кабинетите. Бабини рецепти съм пробвала, но основно топично или през уста. В други кухини не бих посъветвала да се пъха каквото и да било.

# 543
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
При нас докторите сложиха табели, че няма да се ръкуват с пациентите, навсякъде помолиха да се дезинфекцират ръце и толкова. На работа се пръскаме с дезинфекционен разтвор, мием ръцете и внимаваме какво ядем Simple Smile Не готвим кучета, котки, плъхове и се надяваме, че нещата ще се оправят.

# 544
  • Мнения: 9 342
Още от 2013г, когато пристигнах в Германия при докторката имаше табела, че не се ръкуват с пациентите. Практиката е турско-българска.

# 545
  • Мнения: 6 429
Не готвим кучета, котки, плъхове и се надяваме, че нещата ще се оправят.
Екстремно! Направо апокалипсис! 😉

# 546
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Гея, а прилепи около вас има ли? Ill Щото от там е тръгнал.

# 547
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Ние имаме прилепи в една метална пластина, която обгражда стената до покрива. В пролуката живеят миниатюрни прилепчета и акат на перваза ни.Grinning Потенциално сме застрашени.Stuck Out Tongue Winking Eye Но сега ги няма, пролетта се появяват, може и зимен сън да правят, не съм се интересувала.
Нали последно беше заподозрено друго животно от типа на мравояда, тоест панголин?

Чесновите капки ще речеш, че са минали пробен период и са се доказали като ефективни.

В Германия единствените с маски на лицето са били все азиатски туристи, това е техен патент.

В момента ходи при една китайка и бях споделила, че родителите и’ са и’ на гости.
Синьо, вие сте направо в групата на заподозрените.Wink

Не съм забелязала по лекарските кабинети табели против ръкуването. Обикновено съм се ръкувала. Ще почна да обръщам внимание на този детайл.Wink

# 548
  • Мнения: 9 342
Доколкото ми обясни моята българска тукашна лекарка, в немските практики си е нормално да се ръкуваш с лекаря, та табели може и да няма. Аз до преди 6 г. си живеех в БГ, там никой не се е ръкуваше с мен, та си попитах за табелите.

# 549
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
И прилепи нямаме Simple Smile Виж обаче  диви зайци, патки и лисици се намират, също и катерички Simple Smile Ама те не са потенциално опасни Simple Smile

# 550
  • Мнения: X
Синьо, вие сте направо в групата на заподозрените.Wink
Нали! Simple Smile

Ние се майтапим тук, но истински хора умират от този вирус, така че май не е много уместно...

Май винаги са се ръкували с мен лекарите... Thinking

Baby*, ясно за сока. Аз 'щото изходих от моите чаши, които са най-обикновени 300-мл чаши за вода. Гледам да не замествам водата със сок обаче, че той на практика си е храна.

# 551
  • Мнения: X
През ум не би ми минало да се ръкувам с лекар или какъвто и да било здравен работник по време на работата му. Не сега заради вируса, а никога. Даже тъпо ми звучи.

# 552
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Хъх, тук почти винаги подават ръка, като влязат в кабинета. Но при излизане и винаги се дезинфекцират. А аз мразя да се ръкувам, най-вече с мъже, които не си знаят силата /или аз имам чувствителни длани; свеки има приятелско семейство, мъжът направо мачка ръката при здрависване/.

# 553
  • Мнения: X
Soft Click, такъв е етикетът тук. А ти какво правиш като ти подадат ръка?

# 554
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Soft Click, какво правиш като ти подадат ръка? Оставяш я да виси ли?🤔

Заедно съм писала със Синьо...

В четвъртък детето си презентирало програмката дето препитва таблицата за умножение. С две-три двусрички каза как е минало. Хванах го вечерта на къс пас и ми каза, че е недоволен, защото в началото на децата им харесал Quiz-a, но явно като са схванали, че все пак си е препитване и мотивацията им рязко спаднала 🤣
Та беше много разочарован, че не е предвидил този аспект 😂
Като се замисля, в днешно време нищо не става, ако не се ръси здраво серотонин🙄

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 22:27 от asyalein

Общи условия

Активация на акаунт