ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 114
  • 741
  •   1
Отговори
# 180
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
PolarFox, все така да е до 12-ти клас! Simple Smile

# 181
  • Мнения: 11 818
.. три дни се тръшка за оценката на първия по-сериозен тест по английски - 5,48. За яд си е..
И моето момиче имаше точно такава оценка! Наистина си е за яд, още повече, че друг с 4,50 също в крайна сметка има Много добър 5! Simple Smile Но, това е.. Да свикват! По една или друга причина толкова са показали в този момент! Надявам се, че така се каляват, мотивират и амбицират още повече. Wink

# 182
  • София
  • Мнения: 11 998
Не е баш така. Поне в Испанската, миналата година учителите отчитаха стотните при формиране на крайната оценка. Това не означава, че непременно смятат оценката средно аритметично, но отчитат дали петицата е 4,50 или 5,40 например.

# 183
  • Мнения: 11 818
sanaka, надявам се и аз, че е така и така е редно! Затова има и обща картинка - повече от една оценки. Wink Но в Школо напр. пише 5 и в двата случая. Simple Smile

# 184
  • София
  • Мнения: 5 131
В Школо няма как да пише нещо друго, защото по наредба оценката е цяло положително число. Аз също нанасям оценките като цели числа, но в моя учителски бележник са до стотни.

# 185
  • София
  • Мнения: 478
Аз пък мога да говоря за жени Stuck Out Tongue Winking Eye
На родителската среща учителят по английски език директно ни каза, че ще прекарва повече време от нас с децата ни и съответно ще бъде още един родител Joy
На родителска среща преди време класният на дъщеря ми много сериозно ни каза, трябва най-отговорно да поговорим вкъщи с децата си, за да престанат да се обръщат към него с  "госпожо" и най-вече с "мамо"Laughing

# 186
  • Мнения: 4 579
Аз пък мога да говоря за жени Stuck Out Tongue Winking Eye
На родителската среща учителят по английски език директно ни каза, че ще прекарва повече време от нас с децата ни и съответно ще бъде още един родител Joy
На родителска среща преди време класният на дъщеря ми много сериозно ни каза, трябва най-отговорно да поговорим вкъщи с децата си, за да престанат да се обръщат към него с  "госпожо" и най-вече с "мамо"Laughing

Joy Joy Joy

# 187
  • Мнения: 11 818
ganis, да, знам, но го казах точно защото, ако детето не си каже, там родителите няма как да знаят дали едва е вързало 5 или не му е стигнало малко за 6!

magsyn, на мен ми се е случвало като беше по-малък синът ми след училище или след дълъг престой при баба си да ми казва "госпожо" или "бабо". Обаче вашият класен искрено ме усмихна! Звучи като да е супер!

# 188
  • София
  • Мнения: 11 998
И в Школо оценките могат да се въвеждат със стотни и повечето учители го правят /поне при нас/. На страницата с оценките тя се вижда като цяло число, но ако кликнеш върху нея се вижда с точност до стотните. И в статистиките се смята със стотните.

# 189
  • Мнения: 11 818
sanaka, ако е там където изписва дата, тип на изпитване и т.н. при мен са си пак кръгли. Може би наистина зависи от нанасящия тогава. Аз също смятах, както каза ganis, че просто системата позволява да се нанасят само цели числа.

# 190
  • София
  • Мнения: 11 998
Там е, да. Ако Школо е ново за училището, учителите още се учат и може да не знаят как да го направят. Миналата година например учителката по ИИ, понеже не знаела, че може да се пишат оценките със стотни, беше внесла две оценки на дъщеря ми на едно и също изпитване - 6 и 5. Ходи обяснявай на човек на изкуството, че две оценки /5 и 6/ не е същото като една оценка 5,50 в дългосрочен план. Joy Но вече всички са се научили как да работят с Школо.

# 191
  • София
  • Мнения: 5 131
Системата на Школо позволява, но колегите, които вкарват дробни оценки са в нарушение.

# 192
  • София
  • Мнения: 478
Обаче вашият класен искрено ме усмихна! Звучи като да е супер!
[/quote]
Сиси, това беше преди години, но да, супер беше и, да е жив и здрав, е. Дано AniK, Saffron и  групата от   73-то имат възможността да се убедят. Преподава история и е автор на някои от учебниците. Изключително интелигентен човек с много приятно чувство за хумор (но и доста взискателен като учител, в добрия смисъл).

# 193
  • София
  • Мнения: 11 998
Системата на Школо позволява, но колегите, които вкарват дробни оценки са в нарушение.

Ганис, всъщност само за срочните и годишните оценки има изрично нормативно изискване да са цяло число /в Наредба № 11/. За текущите не съм срещала такова. А и дробните числа в Школо са само в описанието и не виждам нарушение в това.

# 194
  • Мнения: 21 455
Във втори гимназиален етап ще е интересно. Там ще има годишна оценка по всеки модул ,  годишната оценка по профилиращите предмети може да не е цяло число  .

Общи условия

Активация на акаунт