За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 566
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Въпреки ,че е печен кадаифа аз още малко го пека с масло.Сиропът трябва да е 1:1

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Да,запича се още малко с маслото,но се залива със студен сироп(на стайна температура),кадаифът също трябва да е охладен,сиропът и сладкишът трябва да са на една и съща температура,когато се залива.След това трябва да престои едно денонощие на хладно място преди консумация,колкото по-дълго отлежава сиропираният сладкиш,толкова по-вкусен става!

# 167
  • Мнения: 626
Mного благодаря на natka, marchеva14, i_peych, Morena. Purple Heart

Много хубави съвети получих от вас, а също и рецепти!
 i_peych, признавам си, че на твоите снимки много преглъщах! Много вкусно изглежда всичко!
Мисля да пробвам още днес. Повече ми допадат рецептите с мая, не знам защо но хич не обичам вкуса на содата. Радвам се, че ме насърчихте да пробвам да ги направя и без скара. Мислех, че само така биха станали. Но сега ще си пробвам или на грил тигана или направо ще си изпека във фурната.
Благодаря още веднъж на всички! Simple Smile

# 168
  • София
  • Мнения: 9 522
Пробвала съм да пека пърленка във фурната. Наду се като питка. Н знам дали зависи от рецептата. Вкусно беше, но не ми напомняше пърленка. Тогава се зарекох, че следващият път ще е на тиган, но още не съм пробвала.

# 169
  • Мнения: 14 064
Аз си купувам готово тесто и ги "пека" на тиган за палачинки. Понякога им слагам добавки - сирене, маслини или нещо друго. Много вкусни стават. На фурна ще станат като питки и според мен.

П.П. Дописвам си поста. Намерих снимка в телефона си.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 13:29 от Dara888

# 170
  • Мнения: 184
Съвети как  в какво мога да използвам лешниково олио ?
Освен  в кекс , мъфини  и не зная и за там дали е подходящо?

# 171
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Момичета, искам да замеся кайма за кюфтета, всичко е налице, но трябва да пропусна яйцето, хляб по принцип не слагам, нещо друго да прибавя, за да спои сместа, идеи?

# 172
  • Мнения: 184
Момичета, искам да замеся кайма за кюфтета, всичко е налице, но трябва да пропусна яйцето, хляб по принцип не слагам, нещо друго да прибавя, за да спои сместа, идеи?
https://novavarna.net/2014/11/19/%D1%81-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2 … %BD%D0%B0-%D0%BF/

# 173
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Момичета, искам да замеся кайма за кюфтета, всичко е налице, но трябва да пропусна яйцето, хляб по принцип не слагам, нещо друго да прибавя, за да спои сместа, идеи?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_24.html

# 174
  • Мнения: 9 515
Момичета, искам да замеся кайма за кюфтета, всичко е налице, но трябва да пропусна яйцето, хляб по принцип не слагам, нещо друго да прибавя, за да спои сместа, идеи?

аз по принцип правя каймата само от месо без никакви добавки. замесвам каймата с подправките без лук и със студена вода, като меся повече. така сместта става пухкава. преди печене добавям лука.

# 175
  • Мнения: 18 492
Попадна ми рецептурник за заведения ОХ, просто бях любопитна,  доста  е голям малко над 200МБ, дано стане номерът ако трябва на някого ,да не е зян тегленето.Пък аз че няма да го ползвам е ясно.
Червен,сканиран или сниман ,не различавам ,та заради необработването е голям.
Авторите доста а и  изрязани малко.
https://dox.abv.bg/download?id=456d1d6a4d

# 176
  • Мнения: 2 817
Здравейте! Дали ще мога да направя кюнефе с печен кадаиф, не мога да намеря суров?

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Здравейте! Дали ще мога да направя кюнефе с печен кадаиф, не мога да намеря суров?

Не,не става, пресен трябва да е кадаифа!

# 178
  • Мнения: 2 817
А в София къде може да има такова нещо?

# 179
  • Мнения: 3 357
Може би някъде по арабските магазинчета на женския пазар.

Общи условия

Активация на акаунт