За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 622
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 975
Днес правих бухти по рецептата на peych станаха чудесни но мъжът ми все говори за някакви бухти които правила баба му (лека и пръст)тестото било по течно и като ги пържела грабвала с лъжица от купата и пускала в тигана,някой знае ли какво са тези бухти?

# 286
  • София
  • Мнения: 10 848
Днес правих бухти по рецептата на peych станаха чудесни но мъжът ми все говори за някакви бухти които правила баба му (лека и пръст)тестото било по течно и като ги пържела грабвала с лъжица от купата и пускала в тигана,някой знае ли какво са тези бухти?

Един от видовете, които правеше баба ми бяха тези: Лалангичките на баба.

# 287
  • Мнения: 12 677
По моя край им казват "лангиди", май и като тиганици можеш да ги срещнеш, не съм на 100% сигурна че тиганици е същото де. Помня че съм ги яла като малка, но бяха много по-мазни от нормално замесените мекици и бухти и така и не им станах фен. Няма го цапането и месенето, понеже само се разбъркват... и май само това им е предимството.

# 288
  • Мнения: 4 204
Баба и тя правеше нещо подобно,но на око си слагаше всичко ,бяха много вкусни наистина.Веднъж и аз пробвах мисля ,че тиганици, обаче толкова мазни ставахаа и на нищо не приличаха.Слагах още брашно ,да сгъстя тестото,с малко мазнина пържих и все не ставаше и поемаше много олио и взех,че изхвърлих тестото и от тогава ,не съм пробвала повече.Трябва пак да пробвам,ако тази рецепта е успешна.

# 289
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ето го пандишпановия сладкиш. Няма вече 🤪
Прегорялото отгоре са карамелизирани бадеми 😆

# 290
  • София
  • Мнения: 11 698
Ето го пандишпановия сладкиш. Няма вече 🤪
Прегорялото отгоре са карамелизирани бадеми 😆
.............
Супер е!

# 291
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Днес правих бухти по рецептата на peych станаха чудесни но мъжът ми все говори за някакви бухти които правила баба му (лека и пръст)тестото било по течно и като ги пържела грабвала с лъжица от купата и пускала в тигана,някой знае ли какво са тези бухти?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_14.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2016/06/2_28.html

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Днес правих бухти по рецептата на peych станаха чудесни но мъжът ми все говори за някакви бухти които правила баба му (лека и пръст)тестото било по течно и като ги пържела грабвала с лъжица от купата и пускала в тигана,някой знае ли какво са тези бухти?
Ами, за да ги гребваш с лъжица, просто разреди сместа.
  А за да не поемат мазнина, трябва да е добре загрято олиото. Ако имаш термометър 180 са градусите, ако нямаш пускаш парченце хляб за проба и ако започва веднага да се пържи е готово. И трябва да не слагаш по много бройки в олито, за да не смъкват температутрата. И сместа да е със стайна Т.

# 293
  • Мнения: 902
Likeawind, аз също правя такива бухти и ги знам от моята баба, правя ги на око :кисело мляко с 1к.л. сода, да шупне + 3яйца и брашно (по гъсто от  тесто за палачинки палачинки). Става лепкаво (понякога слагам и сирене) и пържа в добре загрято олио, стават месести и тумбести. Аз ги правя малки, тоест с по малка лъжичка сипвам сместа, защото понякога ми остават една идея по сурови вътре.

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
...Аз ги правя малки, тоест с по малка лъжичка сипвам сместа, защото понякога ми остават една идея по сурови вътре.
Не е важен размерът, а както писах и в предния си пост - трябва олиото да е добре загрято и сместа да е със стайна Т, ако тестото е студено се получава шок и тогава бързо потъмнява отвън и бързате да извадите бухтата, а вътре е сурово.

Аз често правя зеленчукови бухти и тестото ми е палачинково + малко бакпулвер, но по-гъсто и слагам в тигана с лъжица.
Ето ги в кутията за обяд на детето.


клик за голяма снимка

Последна редакция: нд, 27 окт 2019, 09:46 от Morena

# 295
  • Мнения: 3 975
Благодаря за рецептите,следващата събота пак ще има проба,дано да ги нацеля😃

# 296
  • Мнения: 861
Здравейте , искам да попитам , правих милинки и съответно имам тесто за още една тава но ще ни дойде много.Може ли да пренощува в хладилника и да ги направя утре?

# 297
  • Мнения: 9 107
Можеш. Оставяш малко на стайна температура и го правиш.
А можеш и пица и пърленки да направиш.

# 298
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
.. Може ли да пренощува в хладилника и да ги направя утре?
От кога е това тесто? В смисъл вече е втасало веднъж така ли?  Ако да, можеш да го държиш в хладилника за 1-2 дни, а можеш и да го замразиш, за след повече време. Също можеш и да го замразиш на няколко по-малки дози, ако има за какво да ги ползваш такива.

# 299
  • Мнения: 861
Отпреди два часа е , просто направих една тава милинки , и имам тесто за още толкова , но сме си само с Моя мъж и няма как да изядем две тави милинки

Общи условия

Активация на акаунт