"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 46

  • 40 364
  • 884
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 944
Здравейте Simple Smile Четох няколко теми в сайта и попаднах на много заядливи коментари..надявам се да ме разберете и ако можете да ми помогнете..Имам въпрос. На 15 бях в овулация (което го разбрах с тест за овулация) и бебеправихме и съм много нетърпелива да разбера дали ще имаме бебче...рано е за тест,защото  са минали само 5 дни от тогава (не искам да си правя кръвен). Трябва да ми дойде след 9 дни (на 29ти), но от 3 дни ме болят гърдите, ниско долу ме боли корема и кръста от време на време (все едно всеки момент ще ми дойде),обливат ме горещи вълни, и на моменти се задъхвам, ТТ е между 36,8-37,2, но не се чувствам болна...
Дали това са симптомите за ранна бременност?
Дали ако си направя тест за бременност ще отчете реални резултати?

Благодаря предварително
Прочети малко повече, симптоми на пети ден след овулация е абсурдно, обикновено започват около шеста седмица, когато ЧХГ нарасне достатъчно. Тест ще отчете отрицателно, бременност в момента няма, дори яйцеклетката да е оплодена, тя не се е имплантирала, кръвен също няма да отчете. Изчакайте си датата.

# 61
  • Мнения: 5
Здравейте дами,
Моля за съвет, на 9.10.19г трябваше да ми дойде цикъла. На 14 и 15. 10 направих два теста с урина, които бяха отрицателни. На 18.10 направих кръвен, резултата беше 0,200mu/ml. Вчера направих отново тест с оруна и отново беше отрицателен. Нормално ли е 11 дни закъснение? Или е време да посетя грнрколог!?
Благодаря предварително.

# 62
  • Мнения: 7
Здравейте отново:) Има ли значение къде ще си пусна кръвните, в коя лаборатория? Утре сутринта мисля до Рамус да отида.
Благодаря и лека вечер

# 63
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте дами,
Моля за съвет, на 9.10.19г трябваше да ми дойде цикъла. На 14 и 15. 10 направих два теста с урина, които бяха отрицателни. На 18.10 направих кръвен, резултата беше 0,200mu/ml. Вчера направих отново тест с оруна и отново беше отрицателен. Нормално ли е 11 дни закъснение? Или е време да посетя грнрколог!?
Благодаря предварително.
Не сте бременна и вече е време да посетите АГ.

# 64
  • Мнения: 5
Здравейте дами,
Моля за съвет, на 9.10.19г трябваше да ми дойде цикъла. На 14 и 15. 10 направих два теста с урина, които бяха отрицателни. На 18.10 направих кръвен, резултата беше 0,200mu/ml. Вчера направих отново тест с оруна и отново беше отрицателен. Нормално ли е 11 дни закъснение? Или е време да посетя грнрколог!?
Благодаря предварително.
Не сте бременна и вече е време да посетите АГ.
Благодаря Ви за отговора 😊

# 65
  • Мнения: 60
Здравейте Simple Smile Четох няколко теми в сайта и попаднах на много заядливи коментари..надявам се да ме разберете и ако можете да ми помогнете..Имам въпрос. На 15 бях в овулация (което го разбрах с тест за овулация) и бебеправихме и съм много нетърпелива да разбера дали ще имаме бебче...рано е за тест,защото  са минали само 5 дни от тогава (не искам да си правя кръвен). Трябва да ми дойде след 9 дни (на 29ти), но от 3 дни ме болят гърдите, ниско долу ме боли корема и кръста от време на време (все едно всеки момент ще ми дойде),обливат ме горещи вълни, и на моменти се задъхвам, ТТ е между 36,8-37,2, но не се чувствам болна...
Дали това са симптомите за ранна бременност?
Дали ако си направя тест за бременност ще отчете реални резултати?

Благодаря предварително

Аз 5 дни преди датата имах подобни симптоми, но моя цикъл не е на 28 дни, не е било толкова рано след овулация...абсурд! В седма седмица съм и до сега симптомите ми са били умора, леки преходни спазми и 1 седмица болки в кръста, които сега изчезнаха. Нито ми се яде повече, нито ме болят зверски гърдите, нито пишкам все още често, нито ми се гади. Успокой се и изчакай датата, не търси симптоми от сега.

# 66
  • Мнения: 562
Здравейте Simple Smile Четох няколко теми в сайта и попаднах на много заядливи коментари..надявам се да ме разберете и ако можете да ми помогнете..Имам въпрос. На 15 бях в овулация (което го разбрах с тест за овулация) и бебеправихме и съм много нетърпелива да разбера дали ще имаме бебче...рано е за тест,защото  са минали само 5 дни от тогава (не искам да си правя кръвен). Трябва да ми дойде след 9 дни (на 29ти), но от 3 дни ме болят гърдите, ниско долу ме боли корема и кръста от време на време (все едно всеки момент ще ми дойде),обливат ме горещи вълни, и на моменти се задъхвам, ТТ е между 36,8-37,2, но не се чувствам болна...
Дали това са симптомите за ранна бременност?
Дали ако си направя тест за бременност ще отчете реални резултати?

Благодаря предварително
Здравей, разбирам те напълно  и аз съм в подобна ситуация, само че с други дати-МЦ 25.10. Имам същите симтоми от 5 дни, като от някололко дни съм зверски гладна  непрекъснато и ми се яде все люто. От нетърпение направих тест в петък, въпреки че навсякъде пишеше че няма да отчете. Така и стана , отрицателен тест. Решила съм, че просто ще си изчакам датата и това е. Ако си нетърпелива, направи си тест и виж какво ще стане, но дори да е отрицателен, то това не е окончателен резултат.
Аз все имам надежда за себе си.
Успех
Ще се опитам да не прозвуча заядливо, надявам се да съм полезна. Първо теста за ову , предполагам знаете, че не е задължително да означава, че задължително ще има овулация, а и тя не настъпва в деня на теста, а след това. (само уточнявам)
При 4-5 дена след предполагаема овулация все още оплодената яйцеклетка не се е загнездила, а когато няма контакт с матката, няма ЧХГ, което да отчете теста, няма и как да има каквито и да било симптоми, просто защото се развива независимо от матката. Все пак някой инвитро процедури отглеждат до  5 ден в епруветка и на 5 ден го връщат. Сами разбирате, че няма как да има каквито и да било симптоми. Обикновено болките в гърдите във втората половина на цикъла се свързват с повишените нива на прогестерона, които са нормални за периода.
Чесно казано много трудно се усеща бременността отначало. Аз като забременях имах увеличен влагалищен секрет, което ме наведе на мисълта, че може би е станало, но никак не бях сигурна. Беше ми непонятно как някой казват, че го усещат от първия ден. Явно аз съм от повредените. Не можах напълно да се осъзная и като видяхме точката. Като чухме сърце като, че ли по започнах да вярвам, че там някъде има нещо. И като го видяхме в трети месец как маха с ръце и крака като, че ли вече си повярвах. Така че момичета, не бързайте за симптоми. По-хубаво е да няма гадене , повръщане, прилошаване и прочие, за да се насладите. Знам колко е мъчително това чакане до цикъл. Ще дам един съвет , който не знам дали е добър , ама на мен носеше успокоение. Снабдих се с тестове от ибей- евтинки ленти, пък си се тествах, когато ми щукне за успокоение. Като един месец със закъснение се нагледах на една черта, на другия хич не ми се правиха.
Успех ви желая. Дано след някой друг ден се похвалите

# 67
  • Мнения: 15 356
Чхг няма нищо общо с матката,произвежда се от клетките изграждащи плацента,отчита се и при извънматочни бременности.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 16
Благодаря ви за полезното инфо. Значи по-рано от 11 ден след ову евентуално няма смисъл от тестове.Щом 8-9 дни след ову се загнездва в матката напълно,значи трябват поне още 2 3 дни,за да се натрупа чхг за да бъде отчетен от тест.

# 69
  • София
  • Мнения: 10 642
Чхг няма нищо общо с матката,произвежда се от клетките изграждащи плацента,отчита се и при извънматочни бременности.
Това че имплантацията може да се случи и извън матката, не означава, че може да се случи по-рано.

# 70
  • Мнения: 15 356
Аз не го и твърдя.Потребителя над мен е писал ,че ЧХГ има при контакт с матката ,което не е така.

# 71
  • Мнения: 56
Здравейте!

Правих си овулационен тест този месец с резултат почти еднакво наситени две черти на 11 октомври, иии един опит само на следващият ден.. тоест на 12. Аз не знаех, че овулацията реално настъпва ден , два по късно след положителен овулационен тест .. Neutral Face

Шансовете са ми мнооооого малки, ясно ми е и за съжаление онова пренавиване го има и при мен.
Не че съм луд маниак, просто много се надявам.. хаха като всяка друга жена Simple Smile

Преди правехме опити , преди около 2 месеца и всеки път след 7 дни след акта почва едно неразположение , и аз се филмирам "олее станало е , а у" и накая нищо Simple Smile Страх ме е че и сега е така, дори фактологически погледнато , май е доста трудновъзможно да се е получило зачеване.. Нали?

# 72
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз не го и твърдя.Потребителя над мен е писал ,че ЧХГ има при контакт с матката ,което не е така.
Обичайно бременноста се развиват в матката и всяка от нас опитвайки се да забременее, не си мисли, че ембриона ще се имплантира другаде.
Bat_mam просто искаше да каже, че преди имплантация бременност няма, още по-малко симптоми на такава (не че не го повтаряме на почти всяка страница)

# 73
  • София
  • Мнения: 11 484
"почти еднакво наситени две черти" не е положителен тест.
Положителен е когато чертите са еднакво наситени или тестовата е по-наситена от контролната.

# 74
  • Мнения: 298
То и аз съм с 5 дни закъснение и втората черта е много бледа,даже мъжът ми вика Аз нищо не виждам Joy

Общи условия

Активация на акаунт