164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 78 171
  • 761
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 32
То това че започват от 0 в 9 клас по Английски не е проблем, ако имат желание да преминат по-бързо през нива А1 и А2. Но те официално нямат желание и така ниво А1 се учи до края на 10 клас. В 11 клас ще започнат А2 , и тъй като им е профил, ще стигнат ниво В1.1 от езиковата рамка. На няколко места вече прочетох , че тези нива за владеене на език са минималните задължителни знания за учениците. В нашето училище обаче явно смятат , че това е максимума. Изпратих официално запитване с пример 9ФЕГ, където сегашните 10 клас учат по учебници Solutions for Bulgaria, Third edition, B1.1, изд.Oxford,University Pres.
Тези учебници са обявени на сайта на училището , не са скрити или тайни.Това за мен означава , че няма проблеми официално да се работи по-сериозно и да се надгражда заложеното ниво А1 до 10 клас.
Без да е официално обявено , от познати деца учещи в 91НЕГ зная , че в 10клас учат втори чужд език Английски по ниво В1. Не знам какво повече може да се направи по въпроса с Английския. Освен че трябва да запиша дъщеря си на школа , като почти всички деца от класа и. А точно това исках да избегнем - допълнителни средства и време за достигане ниво С1 , което всички от предните набори са получавали в училище.

# 76
  • Мнения: 2 687
много благодаря за важния ориентир!

# 77
  • Мнения: 204
Здравейте, аз да се включа пак с питане за втори език. От 9ти клас ли започва, колко часа на седмица имат и имате ли преки впечатления от италиански и френски?

# 78
  • София
  • Мнения: 11 848
Вторият език започва в 9-ти клас /както във всички паралелки с езиков профил/, изучават се с 3 часа седмичен хорариум /във втори гимназиален етап хорариумът е значително по-голям/. За френски и италиански нищо не мога да кажа, дъщеря ми е с английски.

# 79
  • Мнения: 39
Може ли мнения за паралелките с италиански и португалски, доволни ли са децата?

# 80
  • София
  • Мнения: 6 965
Синът ми е в паралелката с португалски, но ще започва вторият език в девети клас. От него знам, че до момента в училището е имало изключително добър преподавател по езика, който се пенсионира тази година. Новият ще е непознат за всички.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 848
И аз съм чувала, че преподавателят е много добър. Ех, защо трябва да се пенсионират тези хора? Laughing Дано намерят добър заместник за този рядък език.

# 82
  • Мнения: 23
Здравейте! Дъщеря ми ще кандидатства в испанската и според мен ще я приемат с испански и френски, но имам един въпрос. Някъде бях чела, че учителите на осмокласниците са тези, които предишната година са били на 12 клас. Вярно ли е, и ако да какво ви е мнението за тях?

# 83
  • София
  • Мнения: 11 848
Учителите по БЕЛ и МАТ на 12-ти клас по принцип поемат 8-ми. Учителите по испански водят само 8-ми клас.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 046
Как така не съм писала в тази тема? Или само съм се записала и поста ми е изтрит? Както и да е, ей ме на и тук.

malinova72 - учителите по испански на осмите класове преподават само на тях. Не е практика един учител да поема класа и да го изкара на 12 клас, то и не може. В 8 клас учител по испански си има пълен хорариум само с една паралелка, все пак това са 20 часа седмично. След това часовете по език намаляват значително и един поема целия випуск.
Мисля, че един "несменяем" учител от 8 до 12 клас важи само за БЕЛ и МАТ. Другите учители (по разказвателните предмети) се сменят. Моят син с прискърбие съобщи, че любимият господин по география нямало да им преподава в 10 клас - не разбрал защо, но беше разочарован. Чудеха се дали не могат да направят някаква подписка с искане да си им го оставят.
Санака ме изпревари - писали сме едновременно

# 85
  • Мнения: 204
А може ли да ми кажете 8-ми клас на блокове ли учат, както и дали са на смени и в колко часа започват училище?

# 86
  • София
  • Мнения: 287
А може ли да ми кажете 8-ми клас на блокове ли учат, както и дали са на смени и в колко часа започват училище?
Учат на блокове. 8 клас обикновено първия срок са първа смяна и започват в 7:30.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Има ли в училището “Дни на отворените врати” ?

# 88
  • Мнения: 70
На сина ми му предстои кандидастване в испанската. Според мен бала ще му стигне за испански с френски, но започвам да се двуомя дали вторият език да не е португалски!? Моля дайте мнения, че нямаме време, трябва да подреждаме желания😏
Благодаря!

# 89
  • София
  • Мнения: 6 965
Няколко поста по-нагоре писах за португалския.

Общи условия

Активация на акаунт