164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 78 062
  • 761
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 11 807
А тя също е готина.

# 481
  • София
  • Мнения: 222
А дали са пенсионирани или напускат учители по Мат, ИЦ и ИЕ, тъй като са обявени вакантни места за тези позиции? Или ще бъде увеличен броя на учителите по тези предмети?

Г-жа (или г-ца) Бистра Стоименова по ФЕ хонорован преподавател ли е, тъй като с това име има учител и класен ръководотел в 9 ФЕГ? Или пък е абсолютно съвпадение на имената.

# 482
  • Мнения: X
А дали са пенсионирани или напускат учители по Мат, ИЦ и ИЕ, тъй като са обявени вакантни места за тези позиции? Или ще бъде увеличен броя на учителите по тези предмети?

Г-жа (или г-ца) Бистра Стоименова по ФЕ хонорован преподавател ли е, тъй като с това име има учител и класен ръководотел в 9 ФЕГ? Или пък е абсолютно съвпадение на имената.


Стискам палци да сменят ( Арабаджиева) МАТ

# 483
  • Мнения: 185

Изобщо не знам какво ѝ е на другата географка с такъв колега … Ей това не ми дава мира вече 4 години - горката жена, дето е "другият географ" Flushed
Другата (Петя Никифорова) е също от най-любимите, приятни и адекватни учители в гимназията. Аз лично съм впечатлена от нея. Ралчев поемаше география за 9 клас и всички бяха притеснени при кого отиват после, защото Никифорова е при по-големите, но всички я харесват. По-строга е, но и по-млада. А и най-големите успехи на Гимназията по География през последните години са именно нейна заслуга, включително и факта, че географията е най-големият профил след 10 клас, който Никифорова води почти изцяло сама.
Историята има двама преподаватели, след като г-жа Долмова (която спечели всички възможни награди на учениците от бала и от тържествата за най-добрия и достоен учител на випуска) се пенсионира. Но двамата и колеги са също страхотни и млади.

# 484
  • Мнения: 430
Много приятна тема и полезен форум за надничащи нови майки на потенциално бъдещи гимназисти в Испанската!
С цел да следя, но не само, моля ви да задоволите интереса вкъщи относно това има ли униформи гимназията, или "...свободата, Санчо..." Simple Smile

# 485
  • София
  • Мнения: 11 807
Няма униформи и са доста толерантни по отношение на облеклото.

# 486
  • Мнения: 430
Благодаря, sanaka. Проблеми с намиране/купуване на учебниците има ли, или училището помага някак си, особено за чуждоезичните?

# 487
  • София
  • Мнения: 11 807
Всяка година Училищното настоятелство, с подкрепата на ръководството, организира поръчката на учебниците. На сайта излиза информация, попълвате заявка, плащате по банков път, те закупуват всички учебници, окомплектоват и ги раздават на децата. Много е удобно. Разбира се, можете и сами да си закупите учебниците, както и да поръчате през платформата само част от тях /напр. ако сте намерили някои на старо/.

# 488
  • София
  • Мнения: 3 043
Искам да приветсвам новите попълнения, които се записват тези дни. Днес имах удоволсвотето да се запозная с детето на jdodo и мога само да кажа - уникално дете!
Понеже съм член на училищното настоятелство, днес бях "дежурна" по събиране на онези 40лв за испанския преподавател и въобще по представяне на дейността на настоятелството, нещо като bienvenidos от родители, така да се каже. Та през мен минаха около 50 деца с по един или двама родители. Ми какво да кажа - леко смутени, притеснени, някои отегчени, но умни, кротки, възпитани, интелигентни деца. Уж различни, но много еднакви в излъчването си, във впечатението, което оставят. Но детето на jdodo има особена харизма, изключително артистично, будно, освободено в общуването, една аура си има, негова. Дано се чувста добре и на място, да попадне на съученици, които ще му импонират.
Не знам дали  jdodo ще влезе и ще прочете, но моля ви, мами, тези, които имате деца в театралната трупа - дайте им съвет кого да потърсят, как да се включат. По мое скромно мнение детето е много артистично и е идеално за трупата. А и говори испански, няма да го започва от нулата, така че езикът не е чак такъв проблем. Има ли тук актьори? Перуанка?

# 489
  • Мнения: 31
мандаринка, леле много благодаря за милите думи относно момчето ни Simple Smile Да определено проявява интерес към театър, музика, кулинария и всичко в което може да излее душата си. Ще се радва да участва в театралната трупа, но ако регламента е от 9-ти клас ще изчака до тогава.

# 490
  • София
  • Мнения: 901
Ръководител на театралната група е испанската преподавателка. Други учители също са замесени мисля, но нека като започне учебната година да си се поинтересува детето. Обикновено след 8ми клас включват желаещите, като напреднат с езика. Щом има желание и дарба, със сигурност ще успее да се присъедини Simple Smile. Моята дъщеря, въпреки интереса й в тази сфера, не е в театралната група, но само, защото тя не поиска да участва. Така и не разбрах защо. Тя е повече по бек стейджа. Включваше се с някакви странични неща- по декори, плакати и т.н. Чудесна възможност е за децата, които имат интереси в сценичните изкуства.

# 491
  • Мнения: 303
Малко плахо, че не забелязвам голяма активност в темата, но се отбелязвам като съвсем пресен мама-заек с една девойка с италиански втори. Коя мама беше на 13.07 по обяд от групата на настоятелството? Мандаринка, ти ли? Много ви се израдвах!

Последна редакция: сб, 16 юли 2022, 18:52 от pepeblue

# 492
  • Мнения: 575
Здравейте отново!
И аз се записвам вече като мама на гимназист в паралелката с италиански. Записахме се на 14.07 и лятото вече и за нас започна😀
Благодаря на sanaka, мандаринка и другите мами, които се включиха с информация и отговориха на въпросите ми, така че да направим избор. Детето каза"чувствам, че това е моето училище" и чуденката приключи още на първо класиране.Решихме да не чакаме второ, че да не вземат да го приемат "уж"на първото му желание.😉 Доволен човекът, така че и аз съм щастлива и доволна.

Щастливо лято на всички!🌞

# 493
  • София
  • Мнения: 11 807
Добре дошли на новите зайци /и майките им/ и да прекарат 5 прекрасни години в училището! Simple Smile

# 494
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте,
И моят син го записахме на 14.07 в паралелката с италиански език.
Знаете ли дали има създадена група на децата с италиански език?
Благодаря на всички за отзивчивостта и насоките.

Общи условия

Активация на акаунт