164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 78 184
  • 761
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 484
И ти си права, Peruanka. Но самата професия учител не е само да влезеш в стаята, да си предадеш урока и да си тръгнеш. Подоходът е много важен. Както един прекрасен преподавател може да накара едно дете да обикне до сега мразената математика, така и един не толкова добър учител може да те накара да мразиш предмета, който до сега толкова си обичал.

Ще изчакам да им върне писмените работи и ако наистина е имало грешни въпроси, ще се обърна към директор. Говори се, че по-другата седмица ще се прави някаква инспекция...

# 586
  • София
  • Мнения: 484
Върнаха им днес входните по МАТ. Госпожата им казала, че на всеки по-голям изпит има въпроси с грешни отговори и, че трябвало да го очакват. Бясна съм. Що за преподавател трябва да си, за да се подиграваш така с труда на децата!!! Другата седмица им правят проверка, иде ми се едно сигналче да пусна, тъкмо да не ходят два пъти.

# 587
  • гр. София
  • Мнения: 151
Здравейте! И аз да попитам нещо☺ Някой има ли идея дали и как се подават заявления за успех за 8 клас?  На сайта на училището пише само онлайн през мейла на детето, но не намирам от къде да дръпна заявлението.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 343
Здравейте! И аз да попитам нещо☺ Някой има ли идея дали и как се подават заявления за успех за 8 клас?  На сайта на училището пише само онлайн през мейла на детето, но не намирам от къде да дръпна заявлението.

За стипендията ли става въпрос?
Г-н Лозанов пусна в школо информация, там има линк, който попълвате, няма хартиено заявление
Или в Тиймс на децата също има линк.

# 589
  • гр. София
  • Мнения: 151
Здравейте! И аз да попитам нещо☺ Някой има ли идея дали и как се подават заявления за успех за 8 клас?  На сайта на училището пише само онлайн през мейла на детето, но не намирам от къде да дръпна заявлението.

За стипендията ли става въпрос?
Г-н Лозанов пусна в школо информация, там има линк, който попълвате, няма хартиено заявление
Или в Тиймс на децата също има линк.
Ох, "изяла" съм думата🙂 За стипендия става въпрос. Ще погледна довечера.  Благодаря!

# 590
  • София
  • Мнения: 6
А някой има ли идея как се оправят нещата с физическото? И оправят ли се въобще? Че едни четворки летят за нормативите...

# 591
  • София
  • Мнения: 11 855
Оправят се.

# 592
  • Мнения: 303
А някой има ли идея как се оправят нещата с физическото? И оправят ли се въобще? Че едни четворки летят за нормативите...

Миналата седмица мислех да вляза в темата, за да похваля кенгуруто си с първата оценка в гимназията - 6 по физическо за скок, но нещо се разсеях и не успях. Затова го правя днес, когато рано рано тази сутрин в школото долетя и една четворка за бягане. Ама това все пак е езикова гимназия, ако беше спортното можеше и  да се развълнувам.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 593
  • Мнения: 3
А някой има ли идея как се оправят нещата с физическото? И оправят ли се въобще? Че едни четворки летят за нормативите...
Ние сме с първата двойка в живота си. По физическо - на бягане.
Едно детенце е отсъствало и има четворка...Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 16:37 от kskksk

# 594
  • София
  • Мнения: 11 855
Не ги мислете тези оценки. Имат достатъчно шансове да ги оправят.

# 595
  • София
  • Мнения: 6
А някой има ли идея как се оправят нещата с физическото? И оправят ли се въобще? Че едни четворки летят за нормативите...

Миналата седмица мислех да вляза в темата, за да похваля кенгуруто си с първата оценка в гимназията - 6 по физическо за скок, но нещо се разсеях и не успях. Затова го правя днес, когато рано рано тази сутрин в школото долетя и една четворка за бягане. Ама това все пак е езикова гимназия, ако беше спортното можеше и  да се развълнувам.Stuck Out Tongue Winking Eye

Аз не се вълнувам от гледната точка на реноме, спортно училище или езикова гимназия, а по-скоро не сваля ли успеха за евентуална стипендия. Или оценката по физическо не влиза?

# 596
  • София
  • Мнения: 11 855
Всички оценки влизат.

# 597
  • Мнения: 506
Моята дъщеря също има четворки на нормативите.

Днес на бягането дъщеря ми попитала за каква оценка й е резултата и госпожата казала за тройка, обаче детето погледнало в книжката с нормативите и видяла, че всъщност е за четворка, та госпожата се коригирала.
Вярно, че е физическо, но аз пък се дразня. Децата още нямат оценки по математика, но пък вече имат две оценки по физическо. А нормативите били общо 5.
В предишното училище пишеха една средна оценка за петте норматива, а тук за всеки норматив оценка.

# 598
  • София
  • Мнения: 11 855
Най-много оценки ще имат по физическо и занапред. Joy Само по испански в 8-ми клас са повече. И пак да кажа, защото явно не сте ме прочели, не им се връзвайте на тези оценки, няма да са такива финалните.

# 599
  • София
  • Мнения: 2 635
Няма значение дали е езикова или спортно. Трудът на всеки трябва да се уважава, госпожата по физическо е имала мечта - да възпитава и преподава физическа култура на децата и тазш мечта е достойна за уважение и заслужава да получава съответното отношение. Тя има разписана методика, норматив и го спазва - нищо по-различно от математика. Има талантливи има и не чяк толкова талантливи деца. Някак си приемаме, че по математика ще ходим на уроци, важно ни е и въпреки липсата на талант ще научим за отличен, но усилия, та дори и демонстрация на заинтересованост по ФВС, музика и ИИ са излишен разход на ресурс.
(Моля не бързайте да ме нападнете, прочетете ме втори и трети път, опитайте се да го обясните на децата си и ако покажат необходимото желание и уважение ще получат оценка, която няма да обърка стипендията)

Общи условия

Активация на акаунт