В момента чета ... 62

  • 45 509
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 397
А, нямам бързане аз - в момента чета две книги, едната е 500 страници, другата - 800+ Sweat Smile
Хаххаха, аз приключих 800те и захванах Атласа на Ранд ... до Коледа може да го приключа.🤣🤪🤣🤓

# 211
  • Мнения: 397
Значи няма да чета, ще гледам ... и с Къде отиде Бернадет така ще направя.

# 212
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 724
На 2/3 съм от "Преди да станем твои". Много ми харесва. И в същото време те стяга в сърцето едно такова...като си помислиш, че е по действителен случай. Потърсих информация в нета. Наистина ужасно.
Паралелно започнах на телефона "Страната на чудесата за непукисти и края на света". За съжаление няма ново издание, няма я в библиотеката, намерих я на хартия 2 ръка на цена 35 лв.

# 213
  • Мнения: 117
    Снощи започнах и преполових "Кабулските лястовици" на Ясмина Кадра. Много тежка и трудна книга. Четейки си мислех "Наистина ли това се е случвало и може би все още се случва някъде там?!". Нямам търпение да я довърша, след това мисля да прочета и другата нейна книга "Атентатът". Хубав дъждовен ден от мен! 🙂

    # 214
    • Мнения: 13 772
    Приключих "Глад" на Алма Катсу - много ми хареса! Не знаех нищо за историята, която е базирана на действителен случай и сега ще се разровя да прочета.

    Чета в момента " Яж , моли се и обичай". Трудно ми върви, вероятно защото кризата насред средната възраст ( Wink ) я минавам по свой си , индивидуален начин.
    ОБАЧЕ
    След като прочетох за тази книга Глад на Алма КатЦу  я търся вече няколко дена и все удрям на камък. Намерих я на английски руските сайтове но на български йок. Последната ми надежда беше в някоя електронна група но и там за сега нищо.

    # 215
    • Mostly in my mind
    • Мнения: 8 724
    rege, има две, три групи във фейсбук за безплатни книги. попитай там, може някой да помогне.

    # 216
    • Русе
    • Мнения: 1 095
    Започнах ,, След края,, от Клеър Макинтош - съкрушителна история
    Скрит текст:
    за Дилън,който няма още 3г ,но има мозъчен тумор и родителите му ,които са изправени пред решението да удължат ли дните на страданието му или да прекъснат живота му -родителите са раздвоени и всеки защитава противоположната теза. Ще има и съдебен процес, така започва прологът. Първите 100 страници ми вървят малко трудно,тегаво,мудно  ....

    Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 15:08 от lorito5678751

    # 217
    • Мнения: 6 146
    Лорито, МОЛЯ ТЕ, спри да разказваш книгите! И ако кажеш, че пак от анотацията може да се прочете същото, този път си направих труда да я погледна първо преди да пиша.

    # 218
    • Русе
    • Мнения: 1 095
    И кое по-точно е различното от анотацията: ,, когато две годишният им син се разболява от тежка болест; за първи път Макс и Пип са на различни мнения, те трябва да вземат невъзможно решение; може ли любовта да надживее загубата,, - да вярно не е написана диагнозата, нито точно между кои две решения  се колебаят родителите му. Ако има още съфорумци , който не желаят да пиша
    ще уважа колективно , а не индивидуално мнение.

    # 219
    • Мнения: 5 776
    Аз принципно и анотации не чета по тази причина. Пиши си, но използвай скрит текст.

    Аз чета "Черво с чар", но ще ме баннат направо ако разкажа за какво е Joy

    # 220
    • Мнения: 6 146
    Това ти е втората забележка. Още колко трябва да се съберат, за да стане колективно?
    Не е въпросът в това да спреш, а да се ограничаваш какво издаваш, ако можеш да отсееш.

    # 221
    • гр.Видин
    • Мнения: 291
    На мен не ми пречи.

    # 222
    • Русе
    • Мнения: 1 095
    Втора забележка , но само от Вас, заради това писах ,колективно  и вероятно сте забелязали ,че редактирах и сложих в скрит текст.

    # 223
    • Мнения: 6 346
    Най-добре в скрит текст. Преди време и други бяха възразили, така че не са само двама души.

    Аз вероятно утре ще приключа Tiempos recios на Варгас Льоса и смятам, че не е по-слаба от "Празникът на Козела". Може да се чете и самостоятелно, но все пак ми се струва, че е по-добре най-напред да си прочел "Празникът...".

    Чета и "Баба праща поздрави и се извинява" и за момента ми харесва много.

    За след Варгас Льоса планирам "Истории от 90-те", а после - може би "Глад" на Алма Катсу. Събудихте любопитството ми.

    # 224
    • Мнения: 2 212
    И аз не искам да ви чета анотациите-ето,колективно е вече:))
    Всеки може да си ги прочете,тук не е тема за анотации

    Общи условия

    Активация на акаунт