В момента чета ... 62

  • 45 518
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 225
В момента дочитам "Дребната старица, която наруши всички правила".
Забавна ли е? И дали я има някъде онлайн?

Забавна е, не не чак толкова. Ако искате супер смешна книга - за мен това е "Чудото в подскокова драга".

# 271
  • Мнения: 5 277
Чета "Задочни репортажи за България" - доста тематично, свързано с 30 г. преход. Доста изводи може да си направи човек за случващото се днес и за първопричините, доста от нещата продължават да си се случват и дне като нагаждачеството, връзкарството, посредствеността и умишленото поставяне на негодни за длъжността, но послушни хора, за живота по върховете и липсата на връзка с народа, за Приказка за стълбата. Доста отчайващо четиво на фона на толкова години след падането на този режим, но запазил доста от основните си характеристики Sad

# 272
  • Мнения: 5 234
.. Ако искате супер смешна книга - за мен това е "Чудото в подскокова драга".
Мерси за препоръката. А дали я има електронна?

# 273
  • Мнения: 225
.. Ако искате супер смешна книга - за мен това е "Чудото в подскокова драга".
Мерси за препоръката. А дали я има електронна?

Има я като електронно издание, което се заплаща. Не знам дали се намира онлайн. Аз обичам да трупам книги, но май ще мина на електронна...Cry

# 274
  • Мнения: 13 786
.. Ако искате супер смешна книга - за мен това е "Чудото в подскокова драга".
Мерси за препоръката. А дали я има електронна?

Има я като електронно издание, което се заплаща. Не знам дали се намира онлайн. Аз обичам да трупам книги, но май ще мина на електронна...Cry

Има я свободно в RuLit и за четене и за сваляне.

# 275
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Днес започнах и завърших ,,Когато напуснахме Куба,, - прекрасен любовен роман + обхваща и политическата обстановка в Куба , по време на режима на Фидел Кастро (1960-2010) -комунист . Интересна, динамична, завладяваща.

# 276
  • София
  • Мнения: 6 210
Идвам да страдам, "Ирландецът" здраво почна да ме изнервя Flushed. Почти я преполових, но се опасявам, че не само ще я зарежа, ами и филма няма да си причиня, въпреки звездният каст.

Ще сложа коментарите си в скрит текст, въпреки че няма да разкрия нищо от сюжета, което да не е известно:
Скрит текст:
Един мошеник и наемен убиец разказва за връзките си с мафията, с профсъюзите, политиката и политиците. Всеки е приятел на приятел и е приятел с друг приятел. Имат си някакъв безумен мафиотски жаргон, който ми докарва киселини. "Чух, че боядисваш къщи" е фразата, с която някой наема убиец да му разчисти проблемите. Всеки разговор започва горе-долу така: "Нашият приятел ми се обади и каза да му се обадиш" и героят излиза и се обажда Tired Face, после убива този, дето се е издънил.
Изобщо до момента имам чувството, че чета телефонен указател с елементи на кримка... Пълно е с имена и прякори на лица, които се споменават кога веднъж, кога повече. Обърквам се вече!
Въпреки че са ми интересни историите около Джими Хофа, Боби и Джак Кенеди, просто не съм сигурна, че ще успея да довърша това четиво.

# 277
  • Мнения: 10 685
Ох, бе , Вени... Joy Само като прочетох скрития текст и хукнах за Алка Зелцер Joy

# 278
  • София
  • Мнения: 6 210
Питаш ли ме мен, аз бях на успокоителни снощи Innocent! Така ми се четеше нещо от типа на "Кръстникът", но не би...

# 279
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Венка, казах ли ти аз, че тая книга никой нямаше да я издаде на български, ако не беше екранизацията на Скорсезе Stuck Out Tongue Winking Eye

Няма да я чета, ще разчитам този път на киното.

# 280
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 726
Може ли малко офф.  Гледа ли някой Изпепеляване? Хареса ли ви?

# 281
  • Мнения: 760
Много искам да прочета "Алиса в страната на чудесата", не си спомням дали съм я чел като малък, но съм гледал анимационният филм. Винаги съм харесвал тази история, прекрасна е Simple Smile

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Днес започнах и завърших ,,Когато напуснахме Куба,, - прекрасен любовен роман + обхваща и политическата обстановка в Куба , по време на режима на Фидел Кастро (1960-2010) -комунист . Интересна, динамична, завладяваща.

Това не е ли нещо като продължение на "Догодина в Хавана" на Шанел Клийтън със същите герои или си е отделна история?

# 283
  • Мнения: 13 786
Чета Яж ,моли се и обичай. Много тегаво ми върви. Частта ЯЖ беше мудна , но частта  МОЛИ Се направо ме измъчи. Да се разнообразя започнах Чудото в Подскокова драга.   На 33 стр съм от 170, но още не мога да кажа дали ми харесва. Поне върви по-леко от първата , която ме умори с изблици на самосъжаление.

# 284
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Днес започнах и завърших ,,Когато напуснахме Куба,, - прекрасен любовен роман + обхваща и политическата обстановка в Куба , по време на режима на Фидел Кастро (1960-2010) -комунист . Интересна, динамична, завладяваща.

Това не е ли нещо като продължение на "Догодина в Хавана" на Шанел Клийтън със същите герои или си е отделна история?
Не съм чела първата книга на авторката, но мисля,че е различна история , главната героиня е Беатрис Перес, която май се споменава или е второстепенен персонаж в 1-та книга. Но където и да чета всички са на мнение ,че тази втора нейна книга е по-добра от Хаваната. Отделно се поразрових и разбрах,че авторката е американка с кубински произход и макар,че не е биографична историята има много общо. Романът обхваща животът на Беатрис от 1960-2016г.

Общи условия

Активация на акаунт