В момента чета ... 62

  • 45 441
  • 741
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 117
И аз започнах "Глад", че даже вече съм на приключване. Чета я в електронен вариант, но реших, че няма как да не я включа и в домашната ни библиотека, затова днес я поръчах от Озон. Благодаря, че споделихте и за филма. Ще опитам да изгледам и него. Дали някой е чел и други книги с подобен сюжет? 🤔

# 481
  • Мнения: 2 515
Здравейте и от мен.
Следя ви напоследък изкъсо. Много по-лесно е да решиш какво да четеш, след като си прочел мнения.
По настояване на сестра ми, гледах „Аз преди теб”, който много ми хареса. Взех от нея „След теб” и я прочетох бързо-бързо и нямам търпение да започна третата част.
И аз, като katerinkka, държа, това което ми е харесало, да го имам в книжен вариант вкъщи.
Не чета много, по-скоро хаотично. Може 2 месеца да не пипна книга, но после за 2 месеца наваксвам пропуснатото.
Миналия месец прочетох „Моята история” на Мишел Обама (допадна ми и сякаш бах толкова близо до нея, че можех да усетя как Сикрет Сървис ми дишат във врата 😁), „Падение и спасение” на Весела Тотева (също беше ок, ама много кратка), „Копелето на Истанбул” (бавно ми вървеше и имах чувството, че съм в турски сериал. Не знам защо очаквах нещо повече - може би, заради голямата реклама).

Ще продължавам да ви следя и ще взема да прочета „Глад”, когато приключа тези, които имам. Седи ми „Татуировчикът на Аушвиц” на рафта, с надеждата да не се окаже разочарование.

# 482
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
Започнах "Истината за случая Хари Куебърт ". Ммм, предчувствам голямо книжно удоволствие. Blush

# 483
  • Мнения: 74
Започнах "Истината за случая Хари Куебърт ". Ммм, предчувствам голямо книжно удоволствие. Blush
Наистина е голямо удоволствие книгата. На мен поне страшно ми хареса и я помня още, а я четох миналото лято.

# 484
  • Мнения: 13 664
И аз започнах "Глад", че даже вече съм на приключване. Чета я в електронен вариант, но реших, че няма как да не я включа и в домашната ни библиотека, затова днес я поръчах от Озон. Благодаря, че споделихте и за филма. Ще опитам да изгледам и него. Дали някой е чел и други книги с подобен сюжет? 🤔
Дописнах си горе мнението с информация за филма. Не си губете времето. Няма нищо общо с историята. Съвременен хорър.

За да не ми е празен поста останаха ми 40 стар от "Не и без децата ми " или както беше там. Всичко се развива според очакванията. Потвърждава изводите ми за смесените бракове от такова естество.

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 12:30 от _re_ge

# 485
  • Пловдив
  • Мнения: 184
Прочетох "Дом" - написана е прекрасно, харесват ми езикът и стилът на авторката, харесва ми историята, но и ми остави едно трайно тъжно чувство, въпреки че историята е със щастлив край за главния герой, малко относително щастлив, де, защото щастието само по себе си е относително понятие.
Започнах "Музиката на сърцето" на Ейми Хармън, началото е добре, мисля, че ще ми хареса Simple Smile

# 486
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз съм пратеникът запчнах снощи, но се оказа, че книгата ми е ужасно форматирана и я изтрих! Сега ще търся да сваля проверен файл. Иначе прочетох първите 20 страници и като че ли започна обещаващо.

Продължавам с Чернобилска молитва. Нея я мъча вече месец, успоредно с основното четиво. Много тежка и тегава, не става да я прочета наведнъж.

Жената от каюта 10 почти я преполових от снощи насам. Не е чак онова уау, което очаквах, но интригата е добра. Иначе малко ме губи със стила си, не знам как ще е нататък.

# 487
  • Мнения: 9 564
Аз привършвам сега "Коледни пожелания и бисквитени целувки" на Джени Хейл. Приятна книжка. Настройвам се на коледна вълна  Laughing

# 488
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Жената от каюта 10 почти я преполових от снощи насам. Не е чак онова уау, което очаквах, но интригата е добра. Иначе малко ме губи със стила си, не знам как ще е нататък.

Тарталета, тя хич не е уау, обаче е приятно трилърче, което се чете за ден и половина Simple Smile

Аз прочетох "Утре" на Радостина Ангелова и сина ѝ - приятна книга, която се води от две гледни точки, предполагаемо - майка и син Simple Smile Не е нещо особено, но е симпатична и мила. Точно както Радостина си може.

Сега мъча "Машини като мен" на Иън Макюън. Хубаво си знам, че не е моят автор, но ме подмамиха като буквално ми я набутаха в ръцете и споменаха, че вътре доста го има Тюринг. Засега обаче (към средата съм) ми скучнее. И имам спомен, че Макюън чисто стилово беше по-добър, в този роман дори изказът е средно ниво.

# 489
  • Мнения: 13 664
Прочетох Забрави децата си на Сохер Кашоги. Не е моята книга, не е моят стил на писане. Фабулата е актуална , развръзката захаросана. Гледам към следващата книга Истината за случая на Хари Куебърт - намерих я в рулит.

П.с. Рулит ме изнерви. Сървърът им има  проблеми, ту го достъпвам , ту не. Отказа ме. Тръгнах да търся на другите място. Намерих я в групата за Ел. Книги . Дръпнах си я в епуб.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 23:01 от _re_ge

# 490
  • Мнения: 2 515
Ъпдейтвам за „Татуировчикът на Аушвиц”. Прочетох я и я препоръчвам, за тези, на които не им пречи да четат тежки писания. Много ми хареса, ама много. Най-вече финалът. Simple Smile

# 491
  • Мнения: 10 651
Влизам специално да кажа колко съм възхитена от романа "Крехко равновесие" на Рохинтън Мистри!
Чудна семейна сага, чудна! Всъщност са няколко преплитащи се саги на фона на събитията в Индия от обявяването на независимостта ѝ насам Simple Smile
Много приятен стил на писане, интересна като цяло.
Ако успея да я прочета до края на годината , ще я номинирам Simple Smile

# 492
  • Бургас
  • Мнения: 1 982
Прочетох "Дарът" от Невена Митрополска. Интересно измислена. Героите поставени в гадни ситуации и тежки избори. И понеже обичам и "нещата от кухнята", прочетох поредното интервю .
https://bgstoryteller.co/2019/07/21/%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b5%d0% … %be-%d0%bc%d0%be/

Започнах "Кацането" на Йордан Колев. Съвсем в началото съм, но мисля че ми е подготвил интересна книжка.

# 493
  • Мнения: 157
Аз чета "Трябва да поговорим за Кевин". До средата съм и не знам дали ще ми стигнат силите да стига до края...

Изключителна книга, написана интелигентно, прямо, същевременно нежно и със сигурност много въздействащо - поне за мен. Може би защото малкият ми син е изключително трудно дете, може би защото твърде дълго време вече съм по майчинство, може би защото много често се откривам в образа на тази "ужасна" майка - не знам...

# 494
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Отворих "Физика на тъгата" на Георги Господинов да я поразгледам и неусетно я прочетох! От онези книги, в които нищо не се случва, а в същото време се изживяват десетки животи, случват се хиляди неща, изживяват се животи! На моменти като че ли логорея превзема страниците, но пък така изключително умело са преплетени много истории, че наистина докато я отвориш, книгата свършва!

Общи условия

Активация на акаунт