Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 33 498
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 884
Привет, мамчета! Да се отчета- днеска бях на третата ФМ (30г.с +2дни), бебка си върви все едричка вече е 1.464кг. Казаха, че всичко е наред, пак се криеше, но имаме половин личице на снимка и една снимка на дупе хахах. Поне я похвалиха, че за самия преглед е застанала идеално Grinning
Супер все така да вървите. Аз утре влизам в 30 седмица,на 14 мъника беше 1.630 кг. Днес ми излязоха изследванията,АГ каза,че захарта ми е добре и нямам признаци за гестационен диабет,както си мислеше на прегледа заради големината на бебето. Сега следва и нашата трета ФМ. Хемоглобина все още ми е завишен и продължавам с желязото.

# 691
  • Мнения: 27
Здравейте , аз имам следният въпрос . Закупих си помпата на Медела и вътре има шише със системата Calma inside но отвора  отгоре на биберона  е супер голям , не съм запозната така ли трябва да е или е някакъв дефект ... няма ли бебчето да се задави с толкова голям отвор на биберона . Моля за коментари на по - запознатите . Благодаря предварително

# 692
  • Мнения: 64
Привет, мамчета! Да се отчета- днеска бях на третата ФМ (30г.с +2дни), бебка си върви все едричка вече е 1.464кг. Казаха, че всичко е наред, пак се криеше, но имаме половин личице на снимка и една снимка на дупе хахах. Поне я похвалиха, че за самия преглед е застанала идеално Grinning
Супер все така да вървите. Аз утре влизам в 30 седмица,на 14 мъника беше 1.630 кг. Днес ми излязоха изследванията,АГ каза,че захарта ми е добре и нямам признаци за гестационен диабет,както си мислеше на прегледа заради големината на бебето. Сега следва и нашата трета ФМ. Хемоглобина все още ми е завишен и продължавам с желязото.
Леле незнех, че тези килограми са за едрипко бебе аз в 31+4 дни беб беше 2,500 :д до колкото разбрах по 259 грама качвал на седмица,за мен си е в норма всичко! Стискам палци на всички бебета да са здрави пък килограмите са само цифра

# 693
  • Мнения: 221
Чета много за наддаването на бебетата спрямо г.с и за 31 седмица нормата е 1700 гр. Английски и български стандарти, много съм се вглабила,защото нашата бебка изоставаше, а сега винаги кове нормата спрямо седмицата, в която се намира,но аз все се притеснявам да не е с ниско тегло. А аз си качвам +10 кг съм вече, 32 г.с + 2.
malko_kote26 вашето бебе май ще е първнец 😄, важното е да са здрави.

# 694
  • Мнения: 301
Здравейте. В 8м съм и от 3 седмици пия феро фолгама 2х1 заради нисък хемоглобин и желязо на долната граница.  Пия и магнерод, но гледам да има 2,3 часа между тях. Вчера си взех изследванията и забелязах, че желязото ми и грам не е мръднало нагоре. Възможно ли е лекарството да не ми действа или не мога да си го обясня. И лимони си цедя и пия, защото четох, че когато се приема желязо трябва и вит С за да се разгражда, но..

# 695
  • Мнения: 639
Момичета, на тези от вас, които пиете аспирин протект и ще раждате секцио,  казаха ли ви кога да го спирате?

# 696
  • Мнения: 72
Момичета, на тези от вас, които пиете аспирин протект и ще раждате секцио,  казаха ли ви кога да го спирате?
Аз най-вероятно ще съм секцио и ми казаха до 34 г.с. да го пия.

# 697
  • Мнения: 45
Здравейте. В 8м съм и от 3 седмици пия феро фолгама 2х1 заради нисък хемоглобин и желязо на долната граница.  Пия и магнерод, но гледам да има 2,3 часа между тях. Вчера си взех изследванията и забелязах, че желязото ми и грам не е мръднало нагоре. Възможно ли е лекарството да не ми действа или не мога да си го обясня. И лимони си цедя и пия, защото четох, че когато се приема желязо трябва и вит С за да се разгражда, но..

Здравей, при мен се оказа че имам и ниско Б12, което е от значение за желязото и хемоглобина. Приемам Б12 и Малтофер за желязото. За 2 седмици прием само си бях запазила нивото, сега съм на нова схема но не мога да я препоръчам защото не съм се изследвала за да видя дали действа. Лечението ми е назначено от хематолог.

# 698
  • Мнения: 832

Леле незнех, че тези килограми са за едрипко бебе аз в 31+4 дни беб беше 2,500 :д до колкото разбрах по 259 грама качвал на седмица,за мен си е в норма всичко! Стискам палци на всички бебета да са здрави пък килограмите са само цифра

Малко Коте, нещо според мен ехографа дава големи отклонения. оттук нататък наддажат спредо по 250 гр на ден и сметни, че имаш до термин още 8 седмици - демек бебето ти ще качи още 2 кг??? т.е според  това, което си написала, бебето ще е 4600 Simple Smile

ходила ли си при друг лекар, за да видиш там как ще ти го претеглят? освен това - ако тоа е стойност от преглед при АГ, а не от ФМ, аз не бих вярвала грам. нормално е да бъде между 1400-1700, ама 2500 е малко множко отгоре.

те и в мартенките масово уж бяха всичките с  мерки и телглики с по 10-114 дена напред, а всички родили родиха под 2,5 кг в 36-37 седмица...
Така че не вярвайте много на тия измервания, важно е да се развиват и да  си достигнат поне 38 седмица, за да не лежат по болници - кг  изобщо не са най-важното, а развитието на органите - дробове и мозък!
 споделям като мама, минала по този път вече 2 пъти.

и сега, както и преди, се надявам да успея да  устискам до началото на 38 седмица, другото са подробности.

Желая на всички леки и спокойни дни, малко остана и му се вижда края, но от друга страна сега предстои най-тежкото. Пазете се и си почивайте, а бебетата да растат и да се развиват на топличко при мама.

# 699
  • Мнения: 64

Леле незнех, че тези килограми са за едрипко бебе аз в 31+4 дни беб беше 2,500 :д до колкото разбрах по 259 грама качвал на седмица,за мен си е в норма всичко! Стискам палци на всички бебета да са здрави пък килограмите са само цифра

Малко Коте, нещо според мен ехографа дава големи отклонения. оттук нататък наддажат спредо по 250 гр на ден и сметни, че имаш до термин още 8 седмици - демек бебето ти ще качи още 2 кг??? т.е според  това, което си написала, бебето ще е 4600 Simple Smile

ходила ли си при друг лекар, за да видиш там как ще ти го претеглят? освен това - ако тоа е стойност от преглед при АГ, а не от ФМ, аз не бих вярвала грам. нормално е да бъде между 1400-1700, ама 2500 е малко множко отгоре.

те и в мартенките масово уж бяха всичките с  мерки и телглики с по 10-114 дена напред, а всички родили родиха под 2,5 кг в 36-37 седмица...
Така че не вярвайте много на тия измервания, важно е да се развиват и да  си достигнат поне 38 седмица, за да не лежат по болници - кг  изобщо не са най-важното, а развитието на органите - дробове и мозък!
 споделям като мама, минала по този път вече 2 пъти.

и сега, както и преди, се надявам да успея да  устискам до началото на 38 седмица, другото са подробности.

Желая на всички леки и спокойни дни, малко остана и му се вижда края, но от друга страна сега предстои най-тежкото. Пазете се и си почивайте, а бебетата да растат и да се развиват на топличко при мама.
Разбира се ,че това е на 4Д ....затова не го намирам чак толкова за учудване?!?!Отностно грамовете,без да искам вместо 5 тъм нятиснала 7 ,за което се извинявам ,но бих те поправила ,че се качва по торкова ня седмица не на ден...!Аз съм ин витро и знам датата ,часът и минутата при мен нещата не са ,като при нормалното да се чуди човек късна или ранна овулазия е ...и естествено не се следя при 1 докнол а при двама!висока съм 1,75 не смятам, че детео ми ще е дребно ,а и в днешно време ,като гледам 1 или 2 седмици  преди термин се вадят бебетата било то секцио или със системи!Докторът просто.ми каза ,че няма да чакаме до термина а ,ако всимко върви наред и не родя малко по-рано от тервина ще ме сложи на сестеми...!И в допълнение (правих си и ИР  нищичко ми няма) качвам даже по 1 келограм 1 килограм и 500 на месец....!А вторият ми лекар е на мнението ,че и хубавите ехографи бъркат с плюс минус 200/250 грама.... Wink
Да напълно съгласна съм с тебе ,важното е да са живи и здрави и развити дечицата Simple Smile

# 700
  • Мнения: 59
Леле, като ви чета започвам да се притеснявам, че много през просото ми минава моята бременност .. Не са ми пускали нищо разично от ПКК и Урина (и ОГТТ поради фамилна обремененост с диабет), не пия нищо освен фолиева киселина и витамините АктивМама на Допелхерц (пиех и Омега 3, но последните два-три месеца съм непостоянна).. Изобщо не следя в детайли кг на бебчо, като ми кажат на прегледа че всичко е ОК, значи всичко е ОК. Последният ми преглед беше на 13 януари (реално няма и как да засичам колко бързо качва грамовете и дали се движи нормално).

Надявам се не е пропуск, че не са ми пускали допълнителни изследвания.. може би ако имах някакъв недостиг организма щеше да си покаже

# 701
  • Мнения: 725
Аз втора бременност нямам допълнителни изследвания. Не се е наложило. Няма нужда да се влъбяваме чак до такава степен. Щом докторите казват всичко е ок значи е така.
Колкото повече информация имаме, толкова повече стрес. Поне на мен така ми действа...

# 702
  • Мнения: 884
И на мен нищо повече от кръв и урина не са ми изследвали. А за килограмите на бебето,на всеки преглед се проверяват както и моите. АГ коментира всяка промяна, всеки път. То ще е странно,ако нищо не обяснява как,защо и какво.

# 703
  • Мнения: 99
Охх прибирам се от преглед депресиранаа. С бебка всичко е наред, но АГ ме съсипа от вратата още- трябва ти диета. А аз като цяло съм си с форми не съм слаба или кльощава, а с нормално тяло и попринцип лесно качвам в ханша и краката. Като го изстреля това направо ме гръмна. Края на 30г.с съм вече и съм качила 13кг. познати, които не знаят, че съм бременна като ме видят не ми казват, че съм напълняла..

Имам и въпрос към мамчетата, които са около 30-31г.с. Колко често ходите на прегледи вече, защото на мен ми каза да се обадя на една позната акушерка, която ме свърза с това АГ и да започна следене на тонове, а ми каза, че с нея ще се видим след 4 седмици. Това ми се вижда доста време за следващ преглед, бях чела, че след 30г.с прегледите стават на 2 седмици.

Извинявам се за дългия пост, но имах нужда да споделя как се чувствам след прегледа.. Хубава вечер! Blush

# 704
  • Мнения: 715
Мен от 28 насам ме викат на 2 седмици на тонове и бърз преглед.

Общи условия

Активация на акаунт