Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 468
  • 759
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 547
Интересно. За 72 часа се образува тромб, ако това е причината, защо на всички не им е през ден?  Не оспорвам терапии и лекари, а се опитвам да намеря логика и отговори на въпроси, които много ме вълнуват, защото още една загуба надали ще преживея!

# 196
  • София
  • Мнения: 10 642
Интересно. За 72 часа се образува тромб, ако това е причината, защо на всички не им е през ден?  Не оспорвам терапии и лекари, а се опитвам да намеря логика и отговори на въпроси, които много ме вълнуват, защото още една загуба надали ще преживея!
Там е работата... това за 72часа е абсолютно не вярно

# 197
  • Мнения: 13
Здравейте. Разрази се спор за терапията с фракси и АП и само исках да споделя опита си с вас. Имам едно успешно ин витро преди 3 години (от втори опит) като първите 3 месеца бях на фракси и АП всеки ден. Сега съм бременна, отново след ин витро, и отново съм на терапия фракси О.4 + АП всеки ден. Да отбелвжа, че нямам тромбофилия или поне нямам изследвания доказващи такава. Терапията ми бе назначена преди от Александров, а сега от Тимева. От проченото и цялата пилучена ди сега инфомация си правя извода, че наиатина такова нещо като терапия през ден няма. Това по-скоро е някакво решение което действа в определени случаи.

# 198
  • Мнения: 1 980
Хора не мога да си наваксам скапания Вит Д
Значи не мърда това нещо
Пия го като алкохолик водка. Изписано ми е 2.000 единици , Пия между 2.000-2.800 и не мърда това животно да му се незнае .
Направо съм отчаяна .
На мен една лекарка ми каза, че вит. Д се усвоява най- добре, ако е консумирано нещо мазно с него. Понеже не ми се занимава да се съобразявам, аз го пия с Омега 3. Не знам вярно ли е. Питай, ако искаш твоите лекари.

# 199
  • Мнения: X
Ще пробвам да го ям пак с мазни филии с зехтин . Като цяло гледам да е с манджата .

# 200
  • Мнения: 2 999
Ще пробвам да го ям пак с мазни филии с зехтин . Като цяло гледам да е с манджата .

За да се усвои с малко мазнина , чаена лъжичка сусамов тахан, зехтин, авокадо, олио или каквото и да е било. Но мазнина в чист вид.😉

# 201
  • Мнения: 990
Хора не мога да си наваксам скапания Вит Д
Значи не мърда това нещо
Пия го като алкохолик водка. Изписано ми е 2.000 единици , Пия между 2.000-2.800 и не мърда това животно да му се незнае .
Направо съм отчаяна .
Bochinka, аз пия по 5-6 от капките на Джеймисън всяка вечер след хранене, като задължително ям сирене или кашкавал, че нали се усвоявал с нещо мазно - това предполагам го знаеш. Досега съм изпила половината шишенце и вече е около 75 единици, а преди това беше към 40. Ако пиеш Вигантол, доста хора се оплакват от него.

# 202
  • Мнения: X
Допивам джеймисън , От вигантола имам драми с стомаха . Сега ще пия някакъв супер пупер дупер усвоим от турция . Ще почна направо да си правя филя с зехтин . аз гледам да го ям с мазни неща ама явно искам още по мазно . Казаха ми че може до 4.000 единици . Аз искам и Русев да ми каже кво що ама понеделник съм на Хистеро и дано го хвана че той до 19.12 ще работи и после чак от 13.01

# 203
  • София
  • Мнения: 7 484
Вигантол пиех по 10 капки ежедневно докато компенсирам дефицита.
Първоначално почнах по 3, но видях че не ми вдигат нивото, и си увеличих дозата сама. След като компенсирах и задържах нивото близо до горната граница, вече пия много рядко.

Факт е че на едни действа, на други - не, така че всеки трябва да намери правилната форма, марка и доза, която му действа.

За синките - преди 2м се бодях последно. От едната страна на пъпа имах синка, която се разширяваше с всяко бодване в радиус от 3-4 см. В същото време от другата страна можех да се бода през сантиметър и по-малко без да остава никаква следа.

# 204
  • Мнения: 1 052
Аз го бях питала за терапията през ден, защото тези дискусии се видят от много време назад.
На мен, когато ми видя нивата на ТЛА в комбинация с моите мутации и предистория от аборти ми назначи фракси всеки ден от + тест и АП през ден още преди бременност.

Аспирин и фракси имат различно действие и не са взаимозаменяеми, натаспин също е с различно действие (него някой лекари не го припознават - то е хранителна добавка). Друг е въпроса, че от това, което може да се намери като информация няма категорични данни коя терапия е най-успешна - само  фракси, само аспирин или и двете. Това, което се вижда е, че терапиите подобряват успеваемостта.

Не е ок така да се говори към бременно момиче dundy... тя и без това е много уплашена. Не е човешко, всяка от нас разчита на лекарите и е минала през доста болка и загуби. Отговорни ли сме за тези загуби - аз минах през 9 лекаря, всеки със свое виждане за терапия..., но отговорността не е наша, за нас е само болката. Аз бях лятото на терапия всеки ден и аспирин (И то 150 мг) и фракси и пак загубих бебето си.

# 205
  • Мнения: 547
Аз го бях питала за терапията през ден, защото тези дискусии се видят от много време назад.
На мен, когато ми видя нивата на ТЛА в комбинация с моите мутации и предистория от аборти ми назначи фракси всеки ден от + тест и АП през ден още преди бременност.

Аспирин и фракси имат различно действие и не са взаимозаменяеми, натаспин също е с различно действие (него някой лекари не го припознават - то е хранителна добавка). Друг е въпроса, че от това, което може да се намери като информация няма категорични данни коя терапия е най-успешна - само  фракси, само аспирин или и двете. Това, което се вижда е, че терапиите подобряват успеваемостта.

Не е ок така да се говори към бременно момиче dundy... тя и без това е много уплашена. Не е човешко, всяка от нас разчита на лекарите и е минала през доста болка и загуби. Отговорни ли сме за тези загуби - аз минах през 9 лекаря, всеки със свое виждане за терапия..., но отговорността не е наша, за нас е само болката. Аз бях лятото на терапия всеки ден и аспирин (И то 150 мг) и фракси и пак загубих бебето си.

Деси, много се извинявам, че бъркам в раната, но каква беше причината да се случи това, въпреки терапията? Sad

# 206
  • Мнения: 1 052
Никой не може да каже със сигурност причините. Може и да е тромбофилията (аз късно спрямо сегашното ми предписание започнах терапията - реално вече имах усещането, че нещо не е както трябва), може да е приема на предписани ми медикаменти, които са противопоказни и ненужни за моя случай (дуфастон, препарат с обикновена фолиева, особено дуфастона), може да са дефицити на витамини, може и ИР да е повлияла (оказа се, че ми е висок инсулина), висок хомоцистеин, може да е и нещо в лигавицата на матката, може да е и нещо друго или комбинацията от всичко това.
Почти никога не се знае точната причина. Чета във форума много момичета, които при изследвания им се откриват мутации от панела-тромбофилии и те веднага се хващат за това и се фокусират върху терапията. Аз съм абсолютно убедена във важността на терапията (при мен имаше голяма разлика между първата загубена бременност без терапия и втората - със терапия), но терапията не може да предотврати всички рискове за една бременност, както и наличието на тромбофилия не означава, че загубата на бременността непременно е заради нея.

# 207
  • Мнения: 2 999
Деси, никой не съм обидила, наранила или заплашила. Споделих и казах нещата, които според мен са важни да се знаят. Добрата информираност ни предпазва от сериозна болка и разочарования.

Да си крием главите в пясъка с надеждата, че лошото ще ни подмине е наивно.

Никой не иска да стане част от лошата статистика. Пожелавам на всички лека и до жив и здрав финал, защото именно за това се борим всички.

Както казва Нандин, да се боцкаш през ден с лекарство, чието действие е 24 часа и дори последните 8-9 часа няма 100% покритие е несериозно!!!
Или се боцкаш всеки ден или не се боцкаш, защото и с него и без  него  няма разлика. Това е същото все едно диабетик да си слага инсулин през ден, или сърдечно болен да си взима хапчетата за кръвно през ден. Това е несериозно!

Пожелавам късмет на всички с подобна схема и здрав финал.

# 208
  • Мнения: 1 052
За частта с това, че не си целяла обида, го разбирам. Просто така ми прозвуча.

За мен е несериозно да се твърди, че няколко от водещите специалисти в България, които помагат на жени с повтарящи се и необясними аборти да износят до край здрави деца вкупом да са толкова глупави и несериозни. И Русев,и Сигридов, и Конова .... явно нещо си правят бъзик с пациентите си или разбират по-малко от нас тук. Това, което написах по-горе, ще го кажа пак между това какво стандартно пише в листовките на леларствата и пълната картина на тяхното действие има разлика. Има доста строги правила и само медицинските специалисти имат достъп до детайлните показания на лекарствата.Лекарите имат достъп до много по-широк кръг информация и отделно от това с времето се откриват допълнителни ефекти или нежелани реакции от едно лекарство.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 09:51 от Desii_123

# 209
  • Мнения: 614
За частта с това, че не си целяла обида, го разбирам. Просто така ми прозвуча.

За мен е несериозно да се твърди, че няколко от водещите специалисти в България, които помагат на жени с повтарящи се и необясними аборти да износят до край здрави деца вкупом да са толкова глупави и несериозни. И Русев,и Сигридов, и Конова .... явно нещо си правят бъзик с пациентите си или разбират по-малко от нас тук. Това, което написах по-горе, ще го кажа пак между това какво стандартно пише в листовките на леларствата и пълната картина на тяхното действие има разлика. Има доста строги правила и само медицинските специалисти имат достъп до детайлните показания на лекарствата.Лекарите имат достъп до много по-широк кръг информация и отделно от това с времето се откриват допълнителни ефекти или нежелани реакции от едно лекарство.
Абсолютно съм съгласна с теб Деси.Не виждам защо,като е толкова сигурна терапия всеки ден,ще се поемат рискове и ще ни се замазват очите с нещо друго,просто ми звучи абсурдно.Понеже моя АГ ми е доста близък и доста често му споделям,какво се върти из форумите,имам забрана,да чета каквото и да е било,но едва ли ми забранявя,защото във форума са по-запознати и ще знаят повече от него.
Но и за мен е много грозно,да се хокат и едва ли не да де пожелава успешен финал,въпреки неадекватните терапии,звучи ужасно.Недейте така момичета,не се бъркайте в терапии и не изказвайте такива мнения,тукм много момичета се страхуват дали ще успеят,както и аз,не са нужни такива приказки и натяквания.

Общи условия

Активация на акаунт