Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 472
  • 759
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 776
Момичета и аз да ви попитам по въпроса за терапия след трансфер.
Оказа се, че съм с високорискови мутации и ми изписаха всеки ден след трансфер фраксипарин 0.4 и АП 75 мг. Това стандартна терапия ли е? Няма ли да повлие на имплантацията ?

# 301
  • Мнения: 1 593
Аз също бях така, даже фракси 0.6. Не се притеснявай, щом ти е изписана всичко ще е наред

# 302
  • София
  • Мнения: 6 010
Аспирина - вечер, инжекциите - сутрин.

# 303
  • Мнения: 243
Аспирина - вечер, инжекциите - сутрин.

По-този начин не минават ли повече от 24 часа или аз нещо се бъркам?

# 304
  • София
  • Мнения: 6 010
muuucuni, не те разбирам. Повече от 24 часа от кое до кое? Действието на НМХ е 24 часа и затова инжекцията се поставя по едно и също време всеки ден, а аспирин най-често се изписва през ден защото при него дейстието е по-дълготрайно, не помня колко часа беше.
И без значение на колко дни е изписан апсирина той се приема вечер, така знам от лекуващия лекар.

# 305
  • Мнения: 243
muuucuni, не те разбирам. Повече от 24 часа от кое до кое? Действието на НМХ е 24 часа и затова инжекцията се поставя по едно и също време всеки ден, а аспирин най-често се изписва през ден защото при него дейстието е по-дълготрайно, не помня колко часа беше.
И без значение на колко дни е изписан апсирина той се приема вечер, така знам от лекуващия лекар.

Извинявай, ти слагаш фракси всеки ден и отделно през ден пиеш аспирин, така ли?
Понеже в повечето случай изписват фраксипарин и аспирин да се редуват през ден.

# 306
  • София
  • Мнения: 7 645
В много малко даже случаи изписват редуване на нмх и аспирин.
Всъщност редуването го изписват само Сигридов и Русев, но при високорискови и те изписват ежедневно.
Масово се пие аспирин вечер, а сутрин се алага нхм. По-рядко е всеки ден инжекция, а през ден аспирин.

И да, тази терапия помага за имплантацията, особено ако жената е с мутации.

Аз съм на 0.6 сутрин и аспирин от 100 вечер. И съм с нмх от трансфера, а с аспирина от 7-ма седмица, просто защото след трансфера пропуснаха да ми го дадат и аз не знаех дали да го пия.

# 307
  • София
  • Мнения: 6 010
Точно така, само че слагам Клексан, еквивалент на Фраксипарин. В темата много пъти сме обсъждали доколко е адекватна терапията с НМХ през ден, можеш да потърсиш назад.

# 308
  • Мнения: 343
Здравейте момичета ! Пуснах днес ПКК,на терапия фраксипарин 0.3 съм. Според вас правя ли алергична реакция? Утре имам час при Проф.Паскалева и ще го коментирам и с нея.

# 309
  • София
  • Мнения: 6 010
Според мен, да. И моите показатели бяха завишени и след като смених на клексан не съм имала проблеми.

# 310
  • Мнения: X
Туко що излиза от Русев и той каза че е абсолютно все тая кога ще пиете аспирин и клексан
Може и двете заедно , И клексана било по ок вечер да се слага каза

# 311
  • София
  • Мнения: 7 645
ако се слага вечер ще е трудно с ежемесечните изследвания на антиХа, които се пускат точно 4 часа след биене на инжекцията

# 312
  • Мнения: X
За АнтиХа не знам но той назначава Д димер АПТТ и каза че това с изследванията много трудно би могло да се хване . Действало си 24 часа и било все тая кога се правят изследванията

# 313
  • София
  • Мнения: 7 645
Мда, аз се следя при хематолог, където ми пускат освен всичко което и Русев пуска, още и АнтиХа, както и тест за аспирина.
Също така клексана действа 24 часа, но действието отслабва с времето, за това АнтиХа ще е различно ако го изследваме в различно време спрямо поставянето на инжекцията. За това има стандарти.

Аз почнах с 0.4, но антиХа показа, че ми е ниска доза, не знам защо да е трудно да се хване? Интересното е, че когато антиХа ми беше под нормата, д-димер ми беше ок. Тоест, антиХа е по-чувствително. Сега като вдигнах дозата, антиХа е вече добре, д-димер също е добре.

За хематолога също няма значение кога го слагам, стига да го намествам за антиХа, когато ме вика.
Но за мен всеки месец да го местя с някакви часове от вечер към сутрин е немислимо.

Най-добре е всеки да следва предписанията на доктора, при който се следи, така ще се чувстваме всички най-спокойни Simple Smile

# 314
  • Мнения: X
То че е така е така Simple Smile Русев ее ми е пускал АнтиХа за това казвам за Аптт и Димер че няма значение Simple Smile Аз тогава ще питам в коя лаборатория пускате АнтиХА щом трябва да е 4 часа след инжекция точно 4 часа ли или варираме +-30 минути .

Общи условия

Активация на акаунт