Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 16

  • 33 123
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз пускам в НКБ, но знам че и в Токуда правят, слагам клексана в 8, около 11:50/12:00/12:15 пускам изследването

# 316
  • Мнения: X
а при кой Хематолог ходите Simple Smile

# 317
  • София
  • Мнения: 7 645
аз при проф. Паскалева, но има и други

# 318
  • Мнения: 2 101
Здравейте от мен. С 4 мутации съм и ми е доста притеснено:
- Фактор 5 (хетерозигот)
- PAI (хетерозигот)
-ACE (хетерозигот)
- и онова за фолиевата (хомозигот)
В ранна бременност съм и от положителен тест ми изписаха Фраксипарин 0.4 сутрин и аспирин протект 100 вечер. Приемам ги от една седмица почти.
БИхте ли ме насочили какво трябва да се проследява и през колко време? Мисля да запиша час при Стратиева и Карагьозова, но не зная с какви изследвания да отида и кога. Благодаря

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 13:17 от Jаsmin

# 319
  • Мнения: 1 041
Жасмин, запиши си час при проф.Паскалева в НКБ, това е моят съвет.
Стратиева е страхотен фетален морфолог, но тромбофилиите не са й силата.
В 33-та съм, ходя и при двете, пиши ми на лично, ако искаш, да не спамим тук с подробности Simple Smile

# 320
  • Мнения: 2 999
Жасмин, запиши се при проф. Паскалева за проследяване на терапията и според мен при д-р Колева за ЖК и раждане. Тясната й специашност е именно тромбофилия.

# 321
  • Мнения: 1 041
Aко е Колева от Токуда ... хм.. ще замълча. 😂

# 322
  • София
  • Мнения: 7 645
А се следя при Колева, но тя не взима отношение към терапията на Паскалева, казвала ми е, че щом съм на терапия и тя е спокойна Simple Smile
Гледаме кръвотока всеки път.
Надявам се като дойде време за секцио да не ме кара да спирам терапията седмици преди това. Тепърва ни предстоят подобни разговори.

# 323
  • София
  • Мнения: 799
А от коя седмица всъщност започва следенето на кръвотока? До момента при мен не са го гледали, а в неделя ставам 9 г.с. и се замислих откога да го поставя като въпрос на ДОК?

# 324
  • София
  • Мнения: 7 645
На мен ми следят някакви вени от самото начало.
Кръвотока към бебето се следи като се сформира пъпна връв и плацента.
Мисля първото такова ми беше в 10-11-та гс.

Няма лошо да попиташ доктора кога ще почва и да ти обясни Simple Smile

# 325
  • Мнения: 2 999
А се следя при Колева, но тя не взима отношение към терапията на Паскалева, казвала ми е, че щом съм на терапия и тя е спокойна Simple Smile
Гледаме кръвотока всеки път.
Надявам се като дойде време за секцио да не ме кара да спирам терапията седмици преди това. Тепърва ни предстоят подобни разговори.

Не се тревожи. Ще ти каже последната инжекция да я сложиш 24 часа преди секциото.
Аз бях така и на 6 час след секциото сложиха ми отново Клексан.

# 326
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз и за аспирина се чудя, но има време, само 18гс съм още ....
Времето е спрялооо Simple Smile

# 327
  • Мнения: 368
Моля някой от Бургас ,който да знае къде има Клексан 0.8 ?За възрастен е.

# 328
  • Мнения: X
Момичета, на вас стават ли ви синки и буци, когато биете фраксипарина в края на корема към паласките по ширината на пъпа. От снощи и от предната вечер имам две огромни синки и от двете страни и се чудя тази вечер къде да го бия... Confused Тъй като коремът ми доста се наду от бременността и е трудно да хващам само кожа, а като седна видях, че между бедрото и корема (външната горна част на дупето) има повечко мазнина, там дали е удачно да се бие? Иска ми се да не е в ръцете и краката, че там няма никаква мазнина и е далече от корема...

# 329
  • Мнения: 2 101
Как й е малкото име на доктор Колева?
А и друго да ви питам - как стоят нещата с болничните за патологична бременност? Трябва ли да се лежи в болница и АГ ли издава талон за хоспитализация, ако трябва?
Извинявайте за множеството ми въпроси

Общи условия

Активация на акаунт