Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 589
  • 922
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 470
Мечото грозде също е противопоказно при евентуална бременност...

# 706
  • Мнения: 105
Много благодаря за бързите отговори! Hug
Спирам мечото грозде и ще чакам до теста.
Успех на всички чакащи този месец! Heart

# 707
  • варна
  • Мнения: 1 830
Момичета, днес за първи път ми правиха инсеминация, сега остава голямото чакане .............Не ми се вярва да стане лоша спермограма и намален яйчников резерв АМХ - 0.2 !!! Може ли някоя да сподели дали има намален яйчников резерв и какъв е резултата при нея от инсеминацията ! Успех на всички

# 708
  • Мнения: 48
Момичета, днес за първи път ми правиха инсеминация, сега остава голямото чакане .............Не ми се вярва да стане лоша спермограма и намален яйчников резерв АМХ - 0.2 !!! Може ли някоя да сподели дали има намален яйчников резерв и какъв е резултата при нея от инсеминацията ! Успех на всички

Моят АМХ беше 0.9 бях на стимулация с Фемара няколко месеца и първата ни инсеминация е сполучлива, чакаме си бебчо вече.
Успех, Божа работа е всичко 🍀

# 709
  • варна
  • Мнения: 1 830

Mimk, на мене не са ми правили никаква стимулация ! Честито и дано скоро гушнеш мъничето ! Мене ме притеснява , че и спермограмата не е добра - при вас как беше?

# 710
  • Мнения: 48

Mimk, на мене не са ми правили никаква стимулация ! Честито и дано скоро гушнеш мъничето ! Мене ме притеснява , че и спермограмата не е добра - при вас как беше?

Спермограмата всички показатели бяха повече от добри, НО морфология 6% ☹️
А за стимулацията, бях направила 2 фоликула от двете страни, но с Овитрел се спуска само единия, така че може и без нея да си направила колкото мен 😊
И благодаря за пожеланието, дай Боже 💙🙏🍀

# 711
  • Мнения: 130
Здравейте, утре ми предстои втора инсеминация. Смених доктора и към момента много харесвам преглеждащият ме д-Р Станулов от болница Лозенец. За първи път той ми каза да направя изследване за тромбофилии и излезе, че съм с генетична обремененост... всички други изследвания за в норма и се чудя дали това е причината повече от 1г и 4м да не успявам да забременея?
Доктора ми каза, че 5-дни след инсеминацията ще започна инжекции, за да предотвратя съсирване на кръвта.

# 712
  • Мнения: 33
Здравейте, утре ми предстои втора инсеминация. Смених доктора и към момента много харесвам преглеждащият ме д-Р Станулов от болница Лозенец. За първи път той ми каза да направя изследване за тромбофилии и излезе, че съм с генетична обремененост... всички други изследвания за в норма и се чудя дали това е причината повече от 1г и 4м да не успявам да забременея?
Доктора ми каза, че 5-дни след инсеминацията ще започна инжекции, за да предотвратя съсирване на кръвта.
Аз питах също моята докторка за тромбофилията и тя каза, че са скъпи и напълно излишни изследвания преди да забременея, защото освен всичко не показват с точност дали има проблем до тогава. Но троюбофилията е никакъв случай не е причина за НЕ забременяване, а за загувбване на плода.

# 713
  • Мнения: 1 977
Тромбофилията не е за подценяване. С първата бременност имах големи проблеми, хем се бях изследвала, но впоследствие се оказа, че съм с мутация, която не се включва в основните пакети с изследвания. Разбрах го след раждането, когато направих допълнителни. По някакво чудо детето ми се размина със сравнително леки поражения.
Причина за незабременяване може да бъде и имунологичен проблем. Хубаво е лекар, който е наясно, да се заеме и да назначи необходимите изследвания.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 10:32 от Forest rain

# 714
  • Мнения: 1 259
Момичета, ще съм много благодарна за вашите насоки предвид опита ви. Миналата седмица мина моят първа инсеминация без стимулация/ СПКЯ и липсваща менструация с месеци, спермограма ОК, с изключение на морфология  8%). При последния ми преглед сутринта фоликулът беше 19 мм, и насрочихме процедурата за след 48 часа. Вечерта към 11 часа сложих овитрел  и след около 24 часа усетих лека болка в яйчника с доминантния фоликул-  когато отидох за процедурата на следващия ден казаха че фоликулът се е спукал през нощта и има течност. От вашия опит има ли шанс яйцеклетката да е бил още жива и годна за оплождане след 10-12 часа, т.к. няма как да знам кога точно се е пукнал фоликулът и дали инсеминация преди пукане на фоликула или след него има по-висок шанс за успех?

Ако този опит  е неуспешен, почвам следващия месец с фемара, какви са ви впечатленията от това лекарство, странични ефекти, напълняване, виене на свят? В момента се тъпча с кринон и не знам на кой свят съм от подуване и задъжане на течности :confounded:confounded:confounded:Confounded

Благодаря ви!

# 715
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
mexicana__,
дано имаш късмет и нещата да се получат от този опит.
Ако се наложи да пиеш Фемара, не се притеснявай, няма негативни ефекти. Два пъти съм стимулирана така и двата пъти не усетих абсолютно нищо по-необичайно. Нито напълняване, нито гадене.
Относно инсе на спукан или неспукан фоликул - до късмет е. Ако не е писано да стане, току-що да се е спукал, пак не е гаранция.
Успех и дано скоро споделиш добра новина.

# 716
  • Мнения: 910
Мексикана, вече 6 месеца съм на стимулация с Фемара и нямам никакви странични ефекти. Друг е въпроса, че образувам само по 1 фоликул..

# 717
  • Мнения: 439
Здравейте, утре ми предстои втора инсеминация. Смених доктора и към момента много харесвам преглеждащият ме д-Р Станулов от болница Лозенец. За първи път той ми каза да направя изследване за тромбофилии и излезе, че съм с генетична обремененост... всички други изследвания за в норма и се чудя дали това е причината повече от 1г и 4м да не успявам да забременея?
Доктора ми каза, че 5-дни след инсеминацията ще започна инжекции, за да предотвратя съсирване на кръвта.
Аз питах също моята докторка за тромбофилията и тя каза, че са скъпи и напълно излишни изследвания преди да забременея, защото освен всичко не показват с точност дали има проблем до тогава. Но троюбофилията е никакъв случай не е причина за НЕ забременяване, а за загувбване на плода.

Aз пък имам няколко познати със спонтанен аборт заради тромбофилия и затова си бях пуснала по собствена инициатива. Имам предразположенст към нея. Когато се преместих при сегашния репродуктивен и показах всички предишни изследвания, точно тромбофилията си я сканира и каза, че е много важна. С 3 инсеминации съм и след всяка ми изписва аспирин протект.

# 718
  • Мнения: 652
Миналия месец бях за първи път на стимулация с Фемара. Нямах странични ефекти (освен натрапчивата мисъл в главата ми, че правя нещо неестествено с тялото си), имах по един голям фоликул и в двата яйчника и няколко по-малки. За съжаление инсеминацията беше неуспешна, а всичко за пореден път изглеждаше добре.

# 719
  • Мнения: 130
Не искам да бъда груба, но това с аспирина ми звучи малко нелепо.
На мен за тромбофилията ми изписаха инжекции фраксипарин и доколкото знам това е най-разпространеното лекарство при бременни с наличност на положителен резултат при тромбофилии.
Силно вярвам, че все в един момент нещата ще се случат Simple Smile изпращам на всички много търпение и положителни емоции




Здравейте, утре ми предстои втора инсеминация. Смених доктора и към момента много харесвам преглеждащият ме д-Р Станулов от болница Лозенец. За първи път той ми каза да направя изследване за тромбофилии и излезе, че съм с генетична обремененост... всички други изследвания за в норма и се чудя дали това е причината повече от 1г и 4м да не успявам да забременея?
Доктора ми каза, че 5-дни след инсеминацията ще започна инжекции, за да предотвратя съсирване на кръвта.
Аз питах също моята докторка за тромбофилията и тя каза, че са скъпи и напълно излишни изследвания преди да забременея, защото освен всичко не показват с точност дали има проблем до тогава. Но троюбофилията е никакъв случай не е причина за НЕ забременяване, а за загувбване на плода.

Aз пък имам няколко познати със спонтанен аборт заради тромбофилия и затова си бях пуснала по собствена инициатива. Имам предразположенст към нея. Когато се преместих при сегашния репродуктивен и показах всички предишни изследвания, точно тромбофилията си я сканира и каза, че е много важна. С 3 инсеминации съм и след всяка ми изписва аспирин протект.

Общи условия

Активация на акаунт