Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 393
  • 922
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 284
След стимулация се счита за нормално да се образуват кистички. Просто трябва време за да се наместят нивата на хормоните. Но щом си имала проблем със кисти и преди, може и по принцип да си имаш някакъв хормонален дисбаланс.

# 31
  • Мнения: 81
Zenda за първи път по принцип обеснява всичко но просто незнам  много съм объркана и разочарована от неуспеха ще пробвам още едно инсе тогава ще разпитвам подробно

# 32
  • София
  • Мнения: 307
Zenda,много зависи от всичко, от това какъв е проблема и при кой. Между другото и мойта цветна снимка много бързо я направи и имах чувството че ме претупа, но сега вече беше по различно. Аз съм и по срамежлива, но си обещах че дори с риск да изляза тъпа да питам и ако трябва да ми се повтори и така започна да обяснява по малко повече като че ли. А за мен лично има смисъл от инсеминацията, много се надявам даже и сега да е положителен резултата. Все пак има шанс.Поне ни дават шансове, защото уж не е сериозен проблема. Дано не се налага да се стига до ин витро и т.н.

Доктор Белчева как те стимулира теб? Аз пих Кломофен цитрат 2*1 хапче.

# 33
  • Мнения: 964
Zenda, по същия начин. Кломифен цитрат 2 по 1 от петия до деветия ден включително. Ако случайно не го откриехме изписа летрозол. Но в крайна сметка пак направих само един фоликул. Усетих разлика от миналия път(когато бях на естествен цикъл) само през нощта преди инсеминацията. В понеделника ми биха хориомон към обяд, а вторник през нощта се събудих от болки все едно ми е дошло. Същата по сила болка и най вече от страната на яйчника в който беше фоликула. Имах и на сутринта болки но по слаби,може би защото бях пила но шпа или просто отслабнала. В сряда на обяд беше инсеминацията, казах и за болките и каза че това е много добре и като ме гледа наистина фоликула се беше спукал, но щаом още ме боляло значи още не е от минала овулацията. Дано сме отцелили момента. А сега слагам утрогестан 2 по 2т вагинална. Понякога съвсем леко усещам напрежение в кръста нищо повече. Ще чакаме резултатите. Но чак към 30. А при теб как протече Zenda? Има ли разлика в протичането?

# 34
  • София
  • Мнения: 307
Zenda, по същия начин. Кломифен цитрат 2 по 1 от петия до деветия ден включително. Ако случайно не го откриехме изписа летрозол. Но в крайна сметка пак направих само един фоликул. Усетих разлика от миналия път(когато бях на естествен цикъл) само през нощта преди инсеминацията. В понеделника ми биха хориомон към обяд, а вторник през нощта се събудих от болки все едно ми е дошло. Същата по сила болка и най вече от страната на яйчника в който беше фоликула. Имах и на сутринта болки но по слаби,може би защото бях пила но шпа или просто отслабнала. В сряда на обяд беше инсеминацията, казах и за болките и каза че това е много добре и като ме гледа наистина фоликула се беше спукал, но щаом още ме боляло значи още не е от минала овулацията. Дано сме отцелили момента. А сега слагам утрогестан 2 по 2т вагинална. Понякога съвсем леко усещам напрежение в кръста нищо повече. Ще чакаме резултатите. Но чак към 30. А при теб как протече Zenda? Има ли разлика в протичането?

стискам ти палци!

# 35
  • Мнения: 1 976
Здравейте, момичета, как сте?
При мен естрадиолът не се покачва добре, но се надявам да е заради Летрозла. Има риск обаче да канселираме процедурата. Вчера пусках Е2 и беше 64.38 pg/ml. (девети ден от цикъла), но аз до петък вечерта бях на Летрозол. Решихме да вкараме и Менопур. Вчера и днес ми биха по една инжекция. Утре сутрин ще пусна пак естрадиол и ще отида на преглед. Тогава ще стане ясно как ще продължим.
При вас как вървят нещата?

# 36
  • Мнения: 964
Успех Forest. Аз съм в трепетно очакване 😄. Но има много време, гледам да си намирам работа за да се разсейвам.А пък моя мъж е много сигурен, че е станало,направо му се чудя на оптимизма😂.

# 37
  • Мнения: 1 751
Успех, Forest. Аз на моменти имам типичните предменструални болки. Бяха особено силни на 4-тия ден след инсе, както и снощи (7 ден след).  Предвид късната овулация би трябвало да е рано за цикъл, макар, че преди ми е идвало докато съм приемала дуфастон и не бих се учудила. Тъпча се яко с прогестерон и се чудя дали заради това да взема аспирин протект, или на някои от вас го изписват заради прием на естрогени? Цяло лято пих и естрофем (но не и в този цикъл), не е ставало въпрос въобще за необходимост от аспирин. 
Ще си чакам за тест търпеливо поне още седмица, ако не ме навестят преди това.

# 38
  • Мнения: 81
Момичета искам да питам важно ли е преди инсеминация да се изследват хормоните можели моят неуспех да се дължи на тях защото аз не съм се изследвала

# 39
  • Мнения: 1 976
Благодаря, момичета. Успех и на вас и дано скоро се похвалите с положителни резултати.
Костадинка, лекар трябва да назначи нужните хормони. Принципно аз изследвам периодично пролактин, понеже преди години се беше повишил, и макар вече да нямам проблеми, си имам едно наум. Също съм се изследвала за ИР, тъй като знам, че тя може да влоши качеството на яйцеклетките (поправете ме, ако греша). Понеже ми откриха в лека форма, вече една година съм на терапия. Като цяло е хубаво да имаш пълен хормонален статус, но например сега при мен, следим само Е2 и ЛХ. Иначе аз имам генетични за тромбофилия, както и имунологични. Според мен тези изследвания са важни, за да се назначи адекватна терапия при проблем. Всички хормони на щитовидната жлеза също ги изследвам често. ТСХ при жени, които целят бременност, трябва да е до 2.
И все пак си мисля, че поне едно ЛХ и Е2 трябва да следят при подготовка за инсе, но не съм лекар, така че може да не съм права, но от опита си съдя това, тъй като при първата ми успешна инсеминация, спрямо хормоните променихме и дозата на медикамента. Сега се случи същото, добавихме и инжекции в края. Не знам, и на мен много неща не са ми ясни, но това е, което съм научила покрай моите процедури.
Спомням си, че преди първото инсе през 2015г., моят лекар ми даде един лист, пълен с всякакви изследвания, вкл. варицели, рубеоли, парвовирус, цитомегаловирус, токсоплазмоза и разни други имаше май. Идеята беше с цел превенция, за да се знае към какво имам антитела, и за какво да внимаваме по време на бременност. Аз и сега си пускам токскоплазмоза преди процедура, а по време на първата бременност също следях цитомегаловируса, парвовируса и токсоплазмозата, понеже освен рубеола, нищо не бях карала. Но в крайна сметка, каквото и да правим, пак не можем да контролираме напълно нещата. С първото дете го разбрах това, но пък не е излишно да се информираме, и да се опитаме да направим всичко, което зависи от нас.
Сега малко и за мен. Днес, на 11-ти ден от цикъла Е2 е 375.56 pg/ml., a ЛХ- 14.38 IU/l. На прегледа сутринта имах 3 хубави фоликула.  Не попитах за размерите на фоликулите. Няма да канселираме процедурата. Предполагам, че ще е някъде към четвъртък и реинсеминация ще направим в петък, ако се налага.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 13:24 от Forest rain

# 40
  • Мнения: X
Здравейте, мили момичета. Ето, че дойде времето и аз да се запиша в темата. Аз съм на 28 години, съпругът ми е на 32. От две години и половина правим опити за бебе за жалост неуспешно. Аз съм с установен проблем имам поликистозни яйчници, и тази година на първи юли направихме фенестрация. След три месеца неуспешни опити да забременея спонтанно, Докторът ми ме препрати към медицински център Димитров. Отидох там на 11 ден от цикъла и се оказа че имам 17 милиметров фоликул. Насрочиха ми инсеминация за 18 октомври, по време на процедурата се оказа че съм имала овулация един-два часа преди нея. Стимулацията ми е единствено с фемара от втори до шести ден по една таблетка. Лекарите ме предупредиха че успеха при инсеминацията не е висок. Но Искрено се надяваме да бъде успешна, тъй като предвид следенето с тестове и базална температура през последните близо три години, овулация не е настъпвала и може да се каже че тази ми е първата от доста време. Искрено и от сърце пожелавам на всички ви успех!

# 41
  • Мнения: 964
Здравейте, мили момичета. Ето, че дойде времето и аз да се запиша в темата. Аз съм на 28 години, съпругът ми е на 32. От две години и половина правим опити за бебе за жалост неуспешно. Аз съм с установен проблем имам поликистозни яйчници, и тази година на първи юли направихме фенестрация. След три месеца неуспешни опити да забременея спонтанно, Докторът ми ме препрати към медицински център Димитров. Отидох там на 11 ден от цикъла и се оказа че имам 17 милиметров фоликул. Насрочиха ми инсеминация за 18 октомври, по време на процедурата се оказа че съм имала овулация един-два часа преди нея. Стимулацията ми е единствено с фемара от втори до шести ден по една таблетка. Лекарите ме предупредиха че успеха при инсеминацията не е висок. Но Искрено се надяваме да бъде успешна, тъй като предвид следенето с тестове и базална температура през последните близо три години, овулация не е настъпвала и може да се каже че тази ми е първата от доста време. Искрено и от сърце пожелавам на всички ви успех!
Успех и на теб, мила!

# 42
  • Мнения: 1 976
chikuteki, аз имам дете от първа инсеминация и не съм единствената. Имат успех тези процедури, може да не е така висок като при ин витро и ИКСИ, но според мен, ако няма пречки, по- добре да се започне с тях, понеже са по- щадящи. Сега правим опити за второ детенце и миналия месец инсето ми беше неуспешно, но ми предстои второ.
Момичета, аз днес бях на преглед. Имам четири хубави фоликула, довечера отивам в клиниката, за да ми бият Хориомон, и в четвъртък ще е инсеминацията. Ако има останали неспукани фоликули, в петък ще правим реинсеминация.
Успех на всички, дано скоро се похвалим с положителни резултати.

# 43
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Успех, дано ни зарадвате Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 307
Момичета, пожелавам успех ан всички!
Искам да ви попитам възможно ли е цикълът да ми закъснява след употребата на прогестерон( Утрогестан)?
Правих тест за бременност не кръвен и е отрицателен, а ми закъснява с 3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт