Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 540
  • 922
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, мина ми инсеминацията днес. Имах три спукани и един неспукан фоликул. Утре ще правим реинсеминация, за да увеличим шансовете.
Получих някакво слабо зацапване след процедурата. На някоя от вас случвало ли й се е?

Желя ти много късмет! Имаше момичета във форума коментираха , че и те са имале такова зацапване.

# 61
  • Мнения: 970
Forest, и аз имах зацапване в същия ден. До вечерта нямаше повече. Не се притеснявай. Успех ти желая ❤️

# 62
  • Мнения: 1 751
Записвам отрицателен резултат на 12 ден след инсе - 0.77 при мин. 5,3.

# 63
  • Мнения: 970
Zenda, хориомона ми го биха в понеделник на обяд, а инсеминацията беше на сряда на обяд. И фоликула ми се спуска вторник през нощта(сигурна съм защото получих силни болки). А първия път я правих вторник към 17.00часа и после ми беше четвъртък на обяд инсеминацията и не беше спукан фоликула. Но разликата е че втория път имах и стимулация. Дано съм ти полезна. Но все пак при всяка жена има различия...

# 64
  • София
  • Мнения: 307
Сега се връщам от лекар. Имам фоликул 9.5мм и започвам стмулация на 4-ти ден тоест сега в събота. На 1-ви съм пак на преглед. Помолих докторката да направим и реинсеминациа  този месец. И да отговоря ан въпроса, който аз бях задала, решение на кой ден да започне стимулацията се всима в дена на прегледа и е според това, колко са големи фоликулите.

# 65
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 705
Успех,Zenda, дано този път се похвалиш с + тест.
Понеже няколко пъти чета и все се каня да питам, но забравям - при донорска инсе не се прави реинсеминация, нали? Това си зависи и от фоликулите, всъщност, но има ли такава практика като цяло? Моля, ако някое момиче се е сблъсквало, да сподели.

# 66
  • София
  • Мнения: 307
Успех,Zenda, дано този път се похвалиш с + тест.
Понеже няколко пъти чета и все се каня да питам, но забравям - при донорска инсе не се прави реинсеминация, нали? Това си зависи и от фоликулите, всъщност, но има ли такава практика като цяло? Моля, ако някое момиче се е сблъсквало, да сподели.

По принцип може, но ще трябва 2 пъти да си платите донорски материал, доколкото при съпружески в повечето клиники реинсеминацията е или безплатна или на много по-ниска цена.

# 67
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 705
Благодаря, Zenda. Наистина така шансът е по-голям, ако има неспукан фоликул, който да се ползва на следващия ден, но пък цената не е никак ниска на донорския материал. Самото инсе не е скъпо иначе, а и се спестява една стимулация, което е щадящ вариант. Но пък, ако няма фоликул, а настъпи бременност, материалът остава неизползван. То ни така, ни иначе.
Хич не ми дойде на ума да питам докторката, преди да поръчаме. Както и да е, минало свършено.

# 68
  • Мнения: 1 977
Благодаря, момичета! И аз пожелавам успех на всички, които чакат, или на които им предстои.
Аз имам и много силни болки. Винаги съм имала след процедура, но този път всичко ме боли. Дано да ми минат поне малко до утре.

# 69
  • Мнения: 81
Момичета на 29 ще правя втора инсеминация но без симулация кажете ми какъв е успеха

# 70
  • София
  • Мнения: 307
Момичета на 29 ще правя втора инсеминация но без симулация кажете ми какъв е успеха
Според моята лекарка е по-малък, най-малко защото не се знае дали въобще ще имате овулация. Друг е върпосът за качеството на яйцеклетката. За съжаление при инсеминация никой ен знае качествена ли е или не. Това може само при инвотро процедурите да се прецени.
Аз пък не ога да разбера защо взимат решение първо да е стимулирано, а след това на естествен цикъл? Какви са преимуществата на естествения цикъл?

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 13:14 от Zenda

# 71
  • Мнения: 1 977
Мина ми реинсеминацията. И последният фоликул се беше спукал. Този месец направихме поне всичко, което зависи от нас.
Костадинка, може би искат да оставят организма малко да си почине от стимулациите.  Успех, дано се получи този път.

# 72
  • Мнения: 81
Дано но силно се надявам на мен де се случи

# 73
  • Мнения: 1 977
Здравейте, днес направих уринен тест, за да видя дали ще се позитивира вследствие на Хориомона, който ми биха в сряда вечерта. Тестът беше отрицателен. Мисля си да изчакам 8-9 дни и да започна с кръвните тестове, за да проследя какво се случва.
Също искам да пусна прогестерон (на терапия с Дуфастон съм). Разбрах, че се прави седем дни след овулация, но не съм сигурна от кой ден да започна броенето. Имала съм овулации в различни дни по всяка вероятност. В четвъртък 3 фоликула се бяха спукали, един беше останал, в петък се видя, че и той се е спукал. Може би трябва да започна да броя от четвъртък, нали?

# 74
  • Мнения: 6 292
Здравей. Както и да го броиш, при наличието на 4 овулирали Ф. прогестеронът ти би трябвало да е доста висок.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт