Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 662
  • 922
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 289
Момичета, успех на всички желая! Искам да ви попитам ако случайно овулацията мине преди цветната снимка, има ли някакъв проблем?  Имам час за утре, но имах специфична болка тази сутрин, която обикновено съпътства овулацията. Непосредствено преди ЦС правят ли преглед принципно? Или просто да предупредя преди процедурата, че имам такива съмнения? Благодаря!

# 91
  • Мнения: 6 304
Здравей. Предупреди ги да те видят ако трябва.

# 92
  • Мнения: 1 289
geizer, благодаря!

# 93
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
На мен ми казаха, че ЦС трябва да се направим първите чисти дни. Не сме говорили за овулация и т.н. Даже и преглед нямахме (бях с още едно момиче от клиниката, в която ходя). Дадоха ни по една нощница и едни чехли да се преоблечем, сложиха по един абокат и към рентгена. Аз я правих на 9ти ден от цикъла, защото ми свърши в петък, а събота и неделя нямаше как. Следващият цикъл си дойде нормално. Според мен нека те видят, лекарите си знаят защо искат процедурата да е по това време.

# 94
  • Мнения: 1 289
Казаха ми от 8 до 12 ден вкл. Аз предпочетох (не знам дали не е грешка) да го направя на 11ти ден, който ми е утре. Защото е петък и ще мога да си ида направо вкъщи и да не ходя на работа след това - нали боли много и нямам представа как ще се чувствам. Обаче съм почти сигурна, че имам сега ранна овулация. Четох, че не се прави ЦС при съмнение за бременност и други няколко обстоятелства, но за овулация нищо не се споменава и се надявам да не е пречка и да не навреди евентуално този факт. Така и така този месец го пиша напразен (като опити).

# 95
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Това мислех да напиша и аз за овулацията. Че не искат да е след, за да не се окоже, че си бременна и да стане беля. Все пак има облъчване с рентген, а и контраста не знам колко е безвреден.
Иначе, за болката, боли си. И то е внезапна и гадна болка. После минава бързо, ама си е неприятно през целия ден след това. Аз се прибрах и си лежах. Отидох на работа на следващия ден и пак леко не ми беше добре, но вече беше неразположение, не болка.
ЦС беше без упойка, само с обезболяващо. Исках упойка, ама ме навиха да не слагат, било по-щадящо.

# 96
  • Мнения: 1 289
blue.angel, благодаря ти за инфото! Честно да си кажа - много ме е страх, обаче няма как да я избегна тази снимка, без нея няма как да процедираме за инсе. Аз също ще съм без упойка, уж боляло като при цикъл (според АГ), но май не е баш така, четейки коментарите. Дано не е толкова зле и дано резултатите да са добри.

# 97
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
blue.angel, благодаря ти за инфото! Честно да си кажа - много ме е страх, обаче няма как да я избегна тази снимка, без нея няма как да процедираме за инсе. Аз също ще съм без упойка, уж боляло като при цикъл (според АГ), но май не е баш така, четейки коментарите. Дано не е толкова зле и дано резултатите да са добри.
Къде ще я правиш?

# 98
  • Мнения: 1 289
В "Щерев", д-р Билчев.

# 99
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Аз я правих тук, в Пловдив.
Скрит текст:
Като цяло болката е внезапна и силна, когато навлезе контрастът в матката. После си е точно дискомфорт като при по-болезнен цикъл. Аз исках упойка и изобщо не бях предвидила възможност да взема обезболяващо преди това. Пък това, което ми сложиха венозно, май не беше достатъчно. И може би от това малко се притесних и не можах да се отпусна по време на процедурата. Иначе, държа на болка, не съм от тези, дето малко да ги заболи и пият хапче. Но от внезапна силна болка (например като навехнат глезен, вече и ЦС Simple Smile ) изпадам в състояние близо до колабиране - причернява ми и пребледнявам. Зорът е да полегна 30 минути и после съм ОК.
Коментирай с лекаря и вземи нещо обезболяващо преди това, ако се притесняваш или не държиш на болка. Само това помни, дори да ти е зле, бързо минава Simple Smile. А и го правим за хубаво. Аз, докато лежах в ренгена, само това си мислех - Правя го за тебе, бебче Simple Smile
Успех и дано всичко е ОК, другото до час се забравя.

# 100
  • Мнения: 1 289
Flushed Ще стискам зъби и да свършва бързо. Мерси за подкрепата! Simple Smile

# 101
  • Мнения: 980
Кукумицина ЦС не боли толкова. Болката при мен беше все едно ми е дошъл цикъла. Бяха ми казали един час преди това да пия един спазмалгон. Минава бързо, за няколко минутки и така. Не се притеснявай и успех.

# 102
  • Мнения: 81
Момичета тази нощ имах много силни болки в кръста незнам на какво се дължи дано да не е нещо сериозно вие имах те ли такива след инсето

# 103
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, днес бях и аз на лекар. Имам 3 фоликула в единя яйчник и 2 в другия по около 20-22мм. Насрочиха ми инсеминацията за понеделник. Утре ще си бия инжекция овитрел вместо хориомон. Цената й е двойна, не знам с какво се различава.

# 104
  • Мнения: 1 980
Зенда, успех! Момичета, Хориомон 5000 изчиства ли се напълно до 10 дни? Аз още няколко дни след инжекцията направих уринен и беше отрицателен, но все пак да питам.

Общи условия

Активация на акаунт