Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 592
  • 922
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 59
Момичета, от Дуфастон забелязали ли сте да качвате килограми? След инсеминацията коремът ми е много подут и вече съм с 4 кг. отгоре, а са минали 8 дни. Пила съм го и преди и не съм качвала, обаче сега ми е изписан в по- висока доза и се замислям дали това не е причината.

Аз съм с две неуспешни инсеминации вече. При първата ми даваха само дуфастон 2×1, а при втората дуфастон 2×1 и утрогестан вагинално 2×2. След първата инсе. нямах разлика в килограмите, но миналият месец след втората имах доста апетит, подут ми е корема и съм с няколко килограма нагоре. Sad Ама нали за хубаво го правим, та се опитвам да не се ядосвам, но съм сигурна, че е от лекарствата! После ще сваляме кг. като обикаляме с количките!! 🎁🥰😍 Успех на всички!
П.п. Днес ми дойде и чакам с нетърпение за преглед и трето инсе. Дано ми е на късмет! Утре ще звъня на докторката и ще се опитам да я накарам този път да имам някаква стимулация! 🍀

# 121
  • Мнения: 81
Forest rainБраво на теб успех пиши какво усещаш защото аз имам леки болки в корема,кръста и гърба и вълчи глад според мен мисля че пак не се е получило

# 122
  • Мнения: 1 977
Благодаря! Нямам кой знае какви симптоми. Гърдите много ме болят, но и от Дуфастона може да е. Имам болка към шийката, дълбоко във влагалището я усещам. Същата имах, когато бях бременна със сина ми, но доста по- късно я получих. Не знам дали със сигурност е симптом. Много е рано още. Обадих се на моята лекарка, понеже съм с предразположеност към тромбофилия, и тя ми включи допълнителна терапия. Дано всичко е наред този месец. Във вторник пак ще направя кръвен и ще пиша.

# 123
  • Мнения: 81
Forest rain много успех ти желая и безпроблемна бременност

# 124
  • Мнения: 1 977
Благодаря, успех и на теб!

# 125
  • Мнения: 81
Благодаря

# 126
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Момичета, стискам палци и на двете ви. Дано при  Forest rain има още по-убедителен резултат във вторник, а Kostadinka Feizova да се похвали с + резултат скоро.

# 127
  • Мнения: 81
Blue angel с тези болки които имам като миналият път надали ще се похваля с положителен резултат но все пак благодаря за подкрепата

# 128
  • Мнения: 1 977
Благодаря, и аз много се надявам. Този месец със седмица по- рано започнах с тестването, но ме глождеше дали изобщо нещо става. Освен това и таймирането ме притесняваше, понеже всички фоликули без един се бяха спукали, и макар че направихме реинсеминация, пак се чудих дали имаме шанс, тъй като ММ има и ниска преживяемост на сперматозоидите, а моите яйцеклетки не се знае и те колко време чакат.

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 19:43 от Forest rain

# 129
  • Мнения: 81
Какво е това заболяване тромбофилия

# 130
  • Мнения: 1 977
Kostadinka, не е точно заболяване, а предразположеност. Установява се с генетични изследвания. С първата бременност единият кръвоток към плода беше лош, което е сигнална лампичка. Много жени си го правят след загуби, но понеже и първата бременност не беше постигната лесно, на мен ми бяха назначени доста изследвания, включително и това. Изследват се определени гени. Тогава излязох хетерозигот по две нискорискови мутации. След раждането пуснах допълнителни показатели и се оказах хетерозигот по една вискорискова. Общо взето при определени състояния, сред които и бременността, има риск да започнат да се образуват тромби при такава предразположеност. Има терапия, ако се установи, че човек е с такива мутации, но е нуждно да се направят първо изследвания. Във форума има теми за бременност и тромбофилия. Там е обяснено много подрбно.

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 20:34 от Forest rain

# 131
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте мимичета. Днес трябва да ми е инсеминацията в 12ч. Но аз си усетих овулацията в събота вечерта. Хем казах на докторката, че имам по-ранна овулация и понеделник ще е късно. Тя ми каза, че няма да е, защото Кломифена забавял този процес. Е да ама не. Днес ще ми вземат парите за нищо. Направо си ме е яд.

# 132
  • Мнения: 59
Здравейте мимичета. Днес трябва да ми е инсеминацията в 12ч. Но аз си усетих овулацията в събота вечерта. Хем казах на докторката, че имам по-ранна овулация и понеделник ще е късно. Тя ми каза, че няма да е, защото Кломифена забавял този процес. Е да ама не. Днес ще ми вземат парите за нищо. Направо си ме е яд.
Ако мислите, че няма да има успех не я правете! Мен при всеки преглед преди инсе. ми казват какво е състоянието на фоликулите и ме питат "Ще правим ли процедура?" Тоест имам право на избор!

# 133
  • Мнения: 1 977
Zenda, с един фоликул ли беше?
И аз имах чувството, че фоликулите ми се спукаха доста преди деня на инсето, затова, като видях, че един е останал, се съгласих на реинсеминация, та поне да имам някакъв шанс.

# 134
  • София
  • Мнения: 307
Не, имах 5 фоликули в петък. 3 в единя и 2 в другия. Беше ми останал днес един в ляво, който според докторката беше пред спукване. Каза ми да имаме контакт и тази вечер, въпреки че направихме инсеминация.

Общи условия

Активация на акаунт