Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 385
  • 922
  •   1
Отговори
# 180
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 649
Момичета, днес бях на преглед на 2ри ден от цикъла. От утре започваме стимулация с Фемара. Да, но аз съм леко настинала и имам лека хрема. Забравих да питам какво мога или не мога да пия. Нямам температура или други неразположения. Мога да кажа, че успях да пресека настинката, но хремата остана.

# 181
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте момичета, днес бях на преглед имам 4 фоликула на десния и 4 на левия, обаче имам само 1 доминантен който днес (10  ден от цикъла) е 11 мм. И така в петък пак на преглед, ама явно няма да стане този месец да правим второ инсе (миналия цикъл ову беше на 13 ден, а на 11 ден имах 20 мм ф.)
Zenda - аз ходя в Медицински Център Димитров.

Моля те сподели опит за там! Аз се чудих преди първото ми посещение при такъв специалист дали Димитров или Владимиров и избрах Владимиров.Избирам ги заради локацията, да ми е близо до местоработата. Всички прегледи ли са при Димитров и колко се чака? Благодаря!

# 182
  • Мнения: 109
Зенда Аз ходя в щерев и там правят тест за преживяемост доколкото знам. Уролога беше препоръчал да се направи заедно с други тестове, но докторката ми каза да не даваме пари на вятъра.. според нея СГ била достатъчно добра.. Иначе на последната ми инсеминация ембриолога ми каза, че имат информация за преживяемоста от предходната инсеминация. Явно останалия материал се съхранява поне 24 часа в инкубатор и после оценяват преживяемостта.
Може ли и мнение за Владимиров? Аз не го избрах, защото ми се видя малък и не знам колко мога да разчитам там ... но май все повече се убеждавам, четова не е от значение
Аз си чакам теста.. мисля да го направя на 12-13ти ... нямам много надежда имам вече предменструални болки ..

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 12:09 от geri99

# 183
  • Мнения: X
След фенестрация на яйчниците и три месеца неуспешни опити за забременяване, гинеколога ми  препоръча Димитров. Бях доста скептична, защото бях проучила накои  клиники и никъде не бях попадала на Димитров. Както и да е, общо взето запазих си час за 16 октомври, на консултацията беше Димитров и друг доктор( за жалост не му разбрах името), и двамата ме прегледаха, видяха фуликул 20 мм и ми насрочиха инсеминация за 18.10. Обясниха ми всичко с подробности, обясниха ми какви са ми вариантите и най- вече ми отговориха на всички въпроси. Казаха ако искам да не я правим на 18 а за следващия цикъл, но с мъжа ми решихме, че няма защо да отлагаме. Самата инсеминация ми я правиха другия доктор, и още една дама, бяха внимателни и съм доволна. Последващите два прегледа след като ми дойде, ги прави Димитров.

# 184
  • София
  • Мнения: 307
Момичета здравейте,  мисля, че моята инсеминация и този път е неуспешна. Вчера си пуснах кръвен тест, а резултата е 0.47. На 04.11 ми беше инсеминацията на един неспукан фоликул, но останалите се пукнаха на 02.11 и имахме контакт с мъжа. Сигурна съм, че имам някаква нередност с тръбите нищо ще уж хидротубацията е ок. Чудя се да не си ли направя и една цветна снимка или направо да премина към един самофинансиран опит инвитро на естесвтен цикъл? По принцип забременявам от раз, а след миналия декември , когато има биохимична бременност и не се знаеше къде е нещата коренно се промениха. Не знам какво да правя.Sad

# 185
  • Мнения: 109
Зенда много съжалявам ! Не се отчайвай!
Коя подред инсеминация ви беше?
По принцип го дават до 4, че има  смисъл да се правят, защото шанса не е много голям.
Ако е тубарен фактор ще се установи с ЦС и ще можете по фонда  да минете. Цс наистина дава много инфо за цялостната картина на матка и тръби. Моята лекарка твърди, че щом са пропуснали има шанс. Имала пациентка с полузапушени тръби и пак забременяла естествено след и витро обаче... случаи всякакви.. това поне ми дава надежда за чудеса...въпреки, че не ги вярвам много ... Stuck Out Tongue Winking Eye
След биохимична може и други изследвания да ви назначат диагностични да се установи причина -тромбофилия и прочие.
Вече зависи от вас колко бързате . Аз ще си исчакам 4те инсеминации и после скачам на тежка артилерия Simple Smile Инвитро на естествен не е май много по-успешно статистически от инсеминация, но зависи от проблема .

# 186
  • София
  • Мнения: 307
Зенда много съжалявам ! Не се отчайвай!
Коя подред инсеминация ви беше?
По принцип го дават до 4, че има  смисъл да се правят, защото шанса не е много голям.
Ако е тубарен фактор ще се установи с ЦС и ще можете по фонда  да минете. Цс наистина дава много инфо за цялостната картина на матка и тръби. Моята лекарка твърди, че щом са пропуснали има шанс. Имала пациентка с полузапушени тръби и пак забременяла естествено след и витро обаче... случаи всякакви.. това поне ми дава надежда за чудеса...въпреки, че не ги вярвам много ... Stuck Out Tongue Winking Eye
След биохимична може и други изследвания да ви назначат диагностични да се установи причина -тромбофилия и прочие.
Вече зависи от вас колко бързате . Аз ще си исчакам 4те инсеминации и после скачам на тежка артилерия Simple Smile Инвитро на естествен не е май много по-успешно статистически от инсеминация, но зависи от проблема .
На мен ми беше 2ра инсеминация.
Аз имам 2 деца няма смисъл от генетични изледвания. Въпреки, че и такива съм си направила. Ок съм. За инвитро мисля , че не трябват тръби, тъй като се трансферира директно в матката.

Искам да ви попитам хормонът ЧХГ кога започва да се отделя в организма- веднага след оплождането или след като се имплантира в матката?

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 10:32 от Zenda

# 187
  • Мнения: 109
Зенда сега разбирам, че вече имаш дечица. Тръбите се заобикалят да при инвитро така, че може да си действате Simple Smile
Просто мисля, че без стимулация броя яйцеклетки ще е много ограничен 1-2 и може би това не дава добри шансове, че ще стане. Доктора ще те посъветна най-добре разбира се.
Желая ти много успех каквото и да предприемете !!

# 188
  • София
  • Мнения: 307
Зенда сега разбирам, че вече имаш дечица. Тръбите се заобикалят да при инвитро така, че може да си действате Simple Smile
Просто мисля, че без стимулация броя яйцеклетки ще е много ограничен 1-2 и може би това не дава добри шансове, че ще стане. Доктора ще те посъветна най-добре разбира се.
Желая ти много успех каквото и да предприемете !!

Благодаря за милите думи!
Аз с кломифен и на 2те инсеминации направих по 5 фоликула.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 10:47 от Zenda

# 189
  • Мнения: 592
Зенда много съжалявам ! Не се отчайвай!
Коя подред инсеминация ви беше?
По принцип го дават до 4, че има  смисъл да се правят, защото шанса не е много голям.
Ако е тубарен фактор ще се установи с ЦС и ще можете по фонда  да минете. Цс наистина дава много инфо за цялостната картина на матка и тръби. Моята лекарка твърди, че щом са пропуснали има шанс. Имала пациентка с полузапушени тръби и пак забременяла естествено след и витро обаче... случаи всякакви.. това поне ми дава надежда за чудеса...въпреки, че не ги вярвам много ... Stuck Out Tongue Winking Eye
След биохимична може и други изследвания да ви назначат диагностични да се установи причина -тромбофилия и прочие.
Вече зависи от вас колко бързате . Аз ще си исчакам 4те инсеминации и после скачам на тежка артилерия Simple Smile Инвитро на естествен не е май много по-успешно статистически от инсеминация, но зависи от проблема .
На мен ми беше 2ра инсеминация.
Аз имам 2 деца няма смисъл от генетични изледвания. Въпреки, че и такива съм си направила. Ок съм. За инвитро мисля , че не трябват тръби, тъй като се трансферира директно в матката.

Искам да ви попитам хормонът ЧХГ кога започва да се отделя в организма- веднага след оплождането или след като се имплантира в матката?

ЧХГ започва да се отделя при започнала имплантация. Според мен си избързала с теста, 8 ден е рано да се установи каквото и да било. Дават , че имплантацията протича до 9-ти ден, статистически. Съветът ми е да не си спираш лекарствата, ако имаш назначени такива, и да изчакаш поне 4 дни до следващ тест., ако ще е кръвен, или до закъснение, ако ще е уринен.

# 190
  • Мнения: 109
Момичета записвам се с втора неуспешна 😥😥... <0.2 ui/l на 13 ден след инсеминацията.. много ми е мъчно . Нямах уж големи надежди, но няколко дни бях кълбо от нерви да видя резултата.  
Ще говоря сериозно с докторката да изясним къде може да бъркаме Rage
Реших да пусна и вит. Б12 и Д3. Какво мислите за резултата:
Б12 - 177pmol/l ( 239 pg/ml) реф.140-490 pmol/l
D3- 55 nmol/l реф. 50-120nmol/l
Четох, че са доста важни за имплантацията и и ми се струват на долна граница...
Как е при вас иначе някой нямаше ли тест скоро. Костадинка? Зенда повтори ли теста?

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 17:51 от geri99

# 191
  • Мнения: 592
Момичета записвам се с втора неуспешна 😥😥... <0.2 ui/l на 13 ден след инсеминацията.. много ми е мъчно . Нямах уж големи надежди, но няколко дни бях кълбо от нерви да видя резултата.  
Ще говоря сериозно с докторката да изясним къде може да бъркаме Rage
Реших да пусна и вит. Б12 и Д3. Какво мислите за резултата:
Б12 - 177pmol/l ( 239 pg/ml) реф.140-490 pmol/l
D3- 55 nmol/l реф. 50-120nmol/l
Четох, че са доста важни за имплантацията и и ми се струват на долна граница...
Как е при вас иначе някой нямаше ли тест скоро. Костадинка? Зенда повтори ли теста?

Гери, нисички са ти и двата витамина, трябва да приемаш добавки, според мен.
Моите са вече към горна граница, та ще видим. То едно да беше ....
Не се отчайвай, те тия инсета са малко стреляне в тъмното, това първа интеминация ли ти беше /извинявай, ако си споенавала, отскоро се записах пак да следя темата/.

# 192
  • Мнения: 201
Имам две неуспешни инсеминации - една в клиника "Димитров" и втора в клиника "Щерев". Преди инсеминациите правих цветна снимка за проходимост на маточните тръби, всички изследвания бяха добри и в референти стойности, но бременност не настъпи. Разочарованието трябва да се преодолее и да се върви напред. Медицината е много напреднала и шансовете и възможностите за бременност са все по-големи.

# 193
  • Мнения: 81
Geri99 много съжалявам за теб да трябваше да направя тест на 12 но 14 трябва да ми дойде и реших да изчакам но си мисля че и мойта е неуспешна защото нямам никакви признаци ще пиша какво се случва с мен а на всички оснанали успех

# 194
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 649
Geri99,  много съжалявам за неуспеха.
Zenda, дано ни зарадваш с + тест тези дни. Kostadinka, от теб също се надявам на + тест.
Аз от вчера съм на Фемара, обаче, като ви чета, започва да ме обзема страх дали всичко ще е наред. Ние сме с донорски материал, заради проблем при ММ и съвсем сериозно се замислям, ако първото инсе е неуспешно, дали да не минем директно на ин витро. Реално, ако чакам 4 инсета, ще ми дойде колкото 1 ин витро, а навярно и повече. Единствено това ме разколебава, че инсето е по-щадящо откъм стимулация и манипулации.

Общи условия

Активация на акаунт