Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 668
  • 922
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 307
Zenda бях на Кето режи почти година с ограничение на въглехидрати до минимум и пак ми се появяваха! Ще спра захарта отново, сега съм пак на Полижинакс и Дифлукан и ще чакам някое момиче от темата за гъбите да ми препоръча хубав пробиотик за този случай и започвам прането си с този дензифектант, който ми препоръча geri99.

За пробиотици взимам от ътези:

https://genesisprobiotic.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B … 1%82%D0%B8%D0%BA/

Не спираме почти целогодишно да ги пием.
Zenda текста на края ме озадачи!?!? Цитирам: GENESIS ProZOObiotic – пробиотична хранителна добавка за домашни любимци – кучета, котки, зайци, хамстери, таралежи, птици и др.

По принцип имат няколко вида пробиотици. Освен това правят закваска на кисело мляко.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 12:52 от Zenda

# 241
  • Мнения: 592
Скрит текст:
Zenda бях на Кето режи почти година с ограничение на въглехидрати до минимум и пак ми се появяваха! Ще спра захарта отново, сега съм пак на Полижинакс и Дифлукан и ще чакам някое момиче от темата за гъбите да ми препоръча хубав пробиотик за този случай и започвам прането си с този дензифектант, който ми препоръча geri99.

Ели, а сигурна ли си, че са (само) гъби? Дали не е е възможно да караш успоредно и някаква анаеробна или аеробна инфекция - лекуваш едното, провокираш другото, и така да се въртиш в омагьосан кръг? Аз бях с постоянни неразположения почти 3 години. Няма море, няма басейн - от въздуха се почваха. Решението е читав гинеколог и пълни изследвания, не само обикновена МБ. Тип ДНК анализ може да направиш -- в Геника има такъв пакет - фемифлор или нещо подобно - изследва бактериите на днк ниво, и не само кандида, а и аеробните и анаеробни инфекции. Трябва да се пребориш, защото средата също е важно да е благоприятна за забременяване. Аз правих такова изследване и едва на база на негго, ми се назначи лечение, съчетано с прием на вагинални пробиотици, и да чукам на дърво, добре съм вече цяла година.

Иначе, момичета, този уикенд правихме инсеинация в събота на неспукан Ф. и повторихе в неделя. И в неделя единственият ми фоликул беше вече 25 мм. и все още не се беше спукал, нищо че бяха минали вече 40 часа от поставянето на хориомона.
Вторник съм на преглед да видим да не е задържн фоликул и ще трябва ли да ми се изписват лекарства, ако е така.
Силно съм обезкуражена, ние продължаваме с инвитро!

# 242
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Днес бях на преглед, имам 16 мм фоликул на 9-ти ден. Пуснаха ми МБ, цитонамазка и серология. В сряда отново съм на преглед да видим колко е пораснал.  Ако всичко е ОК, ще ми каже вече в кой ден ще е процедурата.

# 243
  • София
  • Мнения: 307
Скрит текст:
Zenda бях на Кето режи почти година с ограничение на въглехидрати до минимум и пак ми се появяваха! Ще спра захарта отново, сега съм пак на Полижинакс и Дифлукан и ще чакам някое момиче от темата за гъбите да ми препоръча хубав пробиотик за този случай и започвам прането си с този дензифектант, който ми препоръча geri99.

Ели, а сигурна ли си, че са (само) гъби? Дали не е е възможно да караш успоредно и някаква анаеробна или аеробна инфекция - лекуваш едното, провокираш другото, и така да се въртиш в омагьосан кръг? Аз бях с постоянни неразположения почти 3 години. Няма море, няма басейн - от въздуха се почваха. Решението е читав гинеколог и пълни изследвания, не само обикновена МБ. Тип ДНК анализ може да направиш -- в Геника има такъв пакет - фемифлор или нещо подобно - изследва бактериите на днк ниво, и не само кандида, а и аеробните и анаеробни инфекции. Трябва да се пребориш, защото средата също е важно да е благоприятна за забременяване. Аз правих такова изследване и едва на база на негго, ми се назначи лечение, съчетано с прием на вагинални пробиотици, и да чукам на дърво, добре съм вече цяла година.

Иначе, момичета, този уикенд правихме инсеинация в събота на неспукан Ф. и повторихе в неделя. И в неделя единственият ми фоликул беше вече 25 мм. и все още не се беше спукал, нищо че бяха минали вече 40 часа от поставянето на хориомона.
Вторник съм на преглед да видим да не е задържн фоликул и ще трябва ли да ми се изписват лекарства, ако е така.
Силно съм обезкуражена, ние продължаваме с инвитро!

Коя подред ви е тази инсеминация? И аз се чудя този месец какво да кажа на лекарката. Да правя ли 3-та или да преминавам и аз към инвитро.

# 244
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Сега се сетих нещо и искам да добавя. За моите бактерии - Ешерихия, Стрептокок и Ентерокок си взех Тройчатка. Това е за чистене на паразити. Едновременно пих и пробиотик. Не знам кое помогна, но АБ не бях пила от поне 6 месеца и имах 2 нечисти МБ през това време. Въпреки това накрая излезе чиста МБ. Надявам се и тази да е чиста. След 6-7 АБ за няма и 4 месеца, си докарах стомашни проблеми. А и бактериите - една изчезне, друга се появи. Смених лекаря, смених лабораторията, пак същото. Накрая спрях да ходя на лекар и започнах само с пробиотиците и Тройчатката. Последната МБ я пуснах на майтап, даже не вярвах, че ще е -. През това време слушах кой каквото каже, аз пробвам. Дезинфектантът още при първата проблемна МБ го включих - както за прането, така и за ръцете.
Явно нещата са комплексни. Но и има нещо друго - всички тези гадости виреят в нас, щом имат превес, проблемът е някъде в имунитета. Ако той е силен, трябва сам да се справи.

# 245
  • Мнения: 1 289
Благодаря, Кукумицина! Обикновено на 3-ти ден от началото на МЦ се отива на преглед, и ако всичко е наред, ти се назначава медикамент за стимулация. Има вариант и за инсеминация на естествен цикъл без стимулация. В първия случай може да ти назначат хапчета или инжекции. При моята инсеминация бях на хапчета, но накрая ми включиха и две инжекции. Лекарят преценя. При мен следяха естрадиол и ЛХ. На база на тези хормони прецениха има ли нужда от допълнително лекарство и кога да ми се постави инжекцията за таймиране на овулацията. Ако в деня на инсеминацията има неспукани фоликули, може да ти предложат реинсеминация на следващия ден, за да увеличите шансовете. Правят се и задължителни изследвания на двамата партньори преди процедурата, включващи, СПИН, сифилис, хепатит, в моята клиника изследват и хламидия, както и МБ. Може и да пропускам нещо, но лекарят ще ти каже какво е необходимо. Ти трябва да имаш направена снимка за проходимост на тръбите.

Аз си мисля, доколкото има логика, че при мене ще пробват на естествен цикъл, понеже само единия яйчник трябва да се дебне. А това май може да се види доста по-късно от 3ти ден. Дали съм права? Мисля, че януари най-рано ще ми е първата инсеминация. Един месец още ще разчитам на късмет, такъв е плана на АГ. Rolling Eyes

# 246
  • Мнения: 592
Zenda, 4-та ни беше инсеминацията. Не знам, помисли си. Ние ако имахме едно дете, да сме малко напред с материала нали, не бих правила инвитро и бих продължила с инсета.
Но предвид че ще правя 35 скоро и вече страстите на са както като бяхме влюбени, смятам да подбутна малко природата, пък оттам нататък каквото ни е писано Grinning

# 247
  • София
  • Мнения: 307
Zenda, 4-та ни беше инсеминацията. Не знам, помисли си. Ние ако имахме едно дете, да сме малко напред с материала нали, не бих правила инвитро и бих продължила с инсета.
Но предвид че ще правя 35 скоро и вече страстите на са както като бяхме влюбени, смятам да подбутна малко природата, пък оттам нататък каквото ни е писано Grinning

И аз съм на 38 . Не мисля, че имам много време. То на тая възраст и с всяка изминала година нещата по-зле ще стават. Аз съм сигурна, че при мен има някакъв проблем след биохимичната ми бременност през декември 2018. Вече цяла година не мога да забременея. А преди се получаваше от рас. Все имам усещането, че нещо с тръбите, защото имаше съмнение за извънматочна бременност. Правих тази хидротубация, но някак си начинът, по който ми я направиха хич не ми вдъхва доверие. От друга страна си казвам дори да е проблем с тръбата все пак имам 2.

# 248
  • Мнения: 111
Днес минах при докторката. На 4ти ден имам 11 мм фоликул.. малко имам съмнения, че е остнал регресирал от предния цикъл. Но според док не е киста и не е проблем. Отлагаме опита обаче защото пак е в левия яйчник, а предпочитаме да се събуди отдясно. Ще пия регулон за 10 дни и началото на декември ще стартираме процедура за инсеминация. Уж регулона би подпомогнал уеднаквяването на функцията на двата яйчника .. ДАНО!!. 
Док каза да продължаваме до 4 инсета и тогава ще видим. Витамините б12 и д3 потвърди, че са нисички и ми предписа нейните си дози.
Дано имаме коледно чудо !! Пожелавам го на всички!!

# 249
  • София
  • Мнения: 307
Днес минах при докторката. На 4ти ден имам 11 мм фоликул.. малко имам съмнения, че е остнал регресирал от предния цикъл. Но според док не е киста и не е проблем. Отлагаме опита обаче защото пак е в левия яйчник, а предпочитаме да се събуди отдясно. Ще пия регулон за 10 дни и началото на декември ще стартираме процедура за инсеминация. Уж регулона би подпомогнал уеднаквяването на функцията на двата яйчника .. ДАНО!!. 
Док каза да продължаваме до 4 инсета и тогава ще видим. Витамините б12 и д3 потвърди, че са нисички и ми предписа нейните си дози.
Дано имаме коледно чудо !! Пожелавам го на всички!!
На мен миналия месец на 4ти ден ми беше 9мм. Докторката каза, че е нормално заради стимулацията след миналия цикъл.
Аз утре съм на лекар на 3ти ден от цикъла да видим какво ще каже.

# 250
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен 😊
Нова съм по писане, но Стара по четене 😊
Вчера беше първата ми инсеминация. Последен цикъл ми беше на 7.11, обичайната продължителност ми е 26-27 дни до следваща менструация.
В четвъртък 14.11 имах два фоликула след стимулация с Фемара от 3 до 7 ден по 1 таблетка, единия фоликула 16мм в ляв яйчник, другия в десния 18мм. С една проходима тръба съм след извънматочна бременност - лявата е налична 😊. В неделя 17.11 в 10ч си бих Овитрел 250 и в понеделник 18.11 в 13ч ми беше инсеминация та.
По принцип сме с неизяснен стерилитет. Имам преди 2 години спонтанен аборт в 6 г.с. От тогава опити без успех и решихме да започнем с инсеминация.
От четене се обърках, ту се отчайвам, ту се надявам...
Моля за мнение как ви се струва хронологията на процедурата.
Успех на всички 🍀

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 16:49 от Mimk

# 251
  • Мнения: 1 980
Mimk, на процедурата фоликулите бяха ли се спукали?

# 252
  • Мнения: 48
Не знам, никой не ме прегледа. И аз очаквах да видя, още повече заради едната тръба - да видим дали фоликула, където е тръбата се е спукал. Но Не.
Бях заедно с друго момиче и нея не я прегледаха...
След самата процедура мисля, че се спукаха и от двете страни, доста ме боля.

# 253
  • Мнения: 59
Не знам, никой не ме прегледа. И аз очаквах да видя, още повече заради едната тръба - да видим дали фоликула, където е тръбата се е спукал. Но Не.
Бях заедно с друго момиче и нея не я прегледаха...
След самата процедура мисля, че се спукаха и от двете страни, доста ме боля.
В коя клиника ходите? И други момичета чувам, че не ги преглеждат преди инсе., което ми е много странно! При първото ми стартиране на процедурата фоликула не се беше спукал и беше станал на киста! Съответно не правихме инсе! Вторият път имах назначена, но фоликула не се беше спукал и ме викнаха на следващият ден! Не искам да Ви панирам, казвам го за ваша информация! Успех Ви желая!

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 20:23 от Ely7

# 254
  • Мнения: 1 980
Не знам, никой не ме прегледа. И аз очаквах да видя, още повече заради едната тръба - да видим дали фоликула, където е тръбата се е спукал. Но Не.
Бях заедно с друго момиче и нея не я прегледаха...
След самата процедура мисля, че се спукаха и от двете страни, доста ме боля.
Ако действително са се спукали след процедурата, мисля, че шансовете са добри. Няма как да има стопроцентова гаранция, понеже и други фактори са от значение, но в случай че си права, значи таймирането е било точно. ЛХ и Е2 следяха ли?

Общи условия

Активация на акаунт