Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 597
  • 922
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 48
То ще си покаже 😊 благодаря ви момичета.
Много вярвам на моя лекар и се надявам, че сме оцелили момента - Божа работа.
Според вас кога мога да направя тест, от клиниката като ми дадоха рецептата за лекарствата след процедурата ми казаха при закъснение, което ще рече спрямо моя цикъл или да чакам 14 дни и тогава да броя закъснение?

# 256
  • Мнения: 1 977
На първата инсеминация преди 4 години ми казаха след 17 дни да пусна кръвен. Тогава бях при друг лекар. Сегашната ми лекарка съветва да се направи тест 14 дни след процедурата, но аз започнах да се тествам много рано- около 8-9 дни след инсеминацията и следях растежа на хормона през 48 часа. Моето не е препоръчително, но си имах причини да го правя. Ти най- добре послушай лекаря си. Ако имаш назначена прогестеронова терапия, възможно е тя да забави менструацията, така че в този случай, 14 дни са добре. Ако нямаш, закъснението би било достатъчно според мен.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 10:47 от Forest rain

# 257
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Момичета, моята надежда приключи днес. Няма да сме този месец. 23 мм фоликул, страхотна лигавица и...бактерии...Иде ми да се гръмна. Рева като магаре и едновременно ме е яд като куче. От къде се взе пак тази инвазия... Тръгвам отново по пътя на борбата с невидимите нашественици.

# 258
  • Мнения: 48
Момичета, моята надежда приключи днес. Няма да сме този месец. 23 мм фоликул, страхотна лигавица и...бактерии...Иде ми да се гръмна. Рева като магаре и едновременно ме е яд като куче. От къде се взе пак тази инвазия... Тръгвам отново по пътя на борбата с невидимите нашественици.

Да те подкрепя blue. angel 4месеца под ред имах или аз бактерия или мъжа ми. През това време лигавица, фоликули- всичко топ. Писна ми и си починахме от изследвания и доктори за 3 месеца. Сега този месец като отидохме толкова бях убедена, че пак ще има нещо, че доктора като ми каза правим процедурата и се втрещих. Тя процедурата мина, а аз още не го осъзнавам колко бързо стана.
Дано ти е на късмет това пропускане 🍀

# 259
  • Мнения: 81
Момичета вече 6 ти ден имам     ръждиво течение и1 ден нормален цикъл бихте ли ми казали на какво се дължи това  за първи път ми се случва

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 17:16 от Kostadinka Feizova 644725

# 260
  • Мнения: 2
Здравейте, и аз да се запиша. На 06,11 направих първата си съпружеска инсеминация при д- р Петрова в "Ню Лайф", Пловдив. От два дни имам менструални болки, което изобщо не ми харесва, докторката каза най- рано на 26,11 кръвен тест. Момичета, според вас ако направя уринен тест на 23,11 дали ще отчете вярно?
Само да допълня, че от инсеминацията пия Дуафастон 3 х 1, Естрофем 2х 1, фолиева к- на и аспирин.

# 261
  • Мнения: 111
Evita Ако фоликулите ти са се спукали около 6ти деня на инсеминация вече може да пуснеш кръвен със сигурност минали са 14 дни . Дори и уринен трябва да покаже ако оплождането е било преди 13-14 дни ...

# 262
  • Мнения: 2
Evita Ако фоликулите ти са се спукали около 6ти деня на инсеминация вече може да пуснеш кръвен със сигурност минали са 14 дни . Дори и уринен трябва да покаже ако оплождането е било преди 13-14 дни ...
Благодаря, сега остава да се престраша от резултата,който ще видя...

# 263
  • Мнения: 592
Здравейте, аз имам едно такова чудене, ако някой има информация. Има ли раззлика в преживяемостта на сперматозоидите след обработка (за целите на инсеминацията) и при естествено състояние? В смисъл, дали обработката намалява тяхната биологична реживяемост и загиват по-бързо в организма на жената?
Задавам си този въпрос, защото при мен Ф. се спука между 1 и 2 дни след реинсеминацията и много ми се иска да се надявам, че има шанс да са останали живи момчета Simple Smile


# 264
  • Мнения: X
На мен доктора ми каза, че сперматозоидите преживяват от 3 до 5 дни. Реално обработката преди инсеминацията била да подберат подвижните и качествените, следователно не би трябвало да им повлияе на преживяемостта.

# 265
  • Мнения: 592
Благодаря ти, Chikuteki.
Аз пък питах в клиниката за изследване на биологична преживяемост, защото не сме правили досега и ми казаха, че това изследване не било изобщо критерий, нито резултатът индикация за каквото и да било. Средата, която ги поставят, е изкуствена и фактът, че там перживяват дадено време в дадено съотношение, не означавал, че ще е същото и в тялото на жената.
Н знам дали ясно се изразих, но накратко изводът беше не си давайте парите напразно.

# 266
  • Мнения: X
На нашата спермограма след инсето също не пише преживяемост, той ми каза за тези от 3 до 5 дни защото му споменах, че съм си следила базалната температура за да разбера, дали имам овулация. Иначе дори не са ми и споменавали да пускам за преживяемост.

# 267
  • София
  • Мнения: 307
Аз също пипитах в моята клиника и докторката въобще ен знаеше за това изследване и се обади в лабораторията да ги пита. Тоест явно не се прави, защото не носи кой знае каква информация.

# 268
  • Мнения: 81
Момичета възможно ли е това ръждясалотечение да е някаква инфекция или нещо друго притеснявам се защото ми е за първи път

# 269
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Ръждивото течение е стара кръв. Не се притеснявай, ще се изчистиш. И на мен ми се е случвало, даже първите и последните дни от МЦ ми бяха точно такива. Сега се промениха, но доста време бях така.
Благодаря за подкрепата, момичета. Лекувам се от снощи, дано не изгубя пак 1 година в лечение.

Общи условия

Активация на акаунт