Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 394
  • 922
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 307
Момичета, има ля някоя от вас да е при Шефтекова или Калчев? И на двете места запазих час. Да видим кой ще ми вдъхне някакво доверие.

# 361
  • Мнения: 55
Благодаря за ОТГОВОРА.
Вчера бяхме 2 ден, гледа ме яйчници идеални, матката на 4д я гледа вика перфектна за бременност. Изписа Фемара 2 до 7 ден 2 по 1 и каза на 17 да ме види как растат във Вторник и да пуснем изследванията. Предполагам, че ще ме следи и ще каже кога да даде мъжа ми сперма.

# 362
  • Мнения: 1 976
Благовеста, успех. И аз бях със същата стимулация.

# 363
  • Мнения: 55
Много силно се надяваме, преди 2 месеца със същата стимулация, но без инсеминация, имах спонтанна овулация, но не стана, мисля че проблема е, че шийката ми е прекалено тясна и плувци те не могат да преодолеят тази бариера и Ставрев смята, че с инсе ще стане работата. Heart

# 364
  • Мнения: 109
Аз да си повторя въпроса 😁
Момичета вие с какви бройки плувци след обработка  са ви били инсеминациите? Успелите и неуспелите.

Успех Благовеста! Мисля, че няма такова понятие тясна шийка на матката. Тя си се раширява в походящите дни, за да пропусне плувците. Може би основнията проблем е липсата на овулация.

# 365
  • Мнения: 55
Гери, не знам все още за бройката, но има добра спермограма. Ти си 99 набор, 6г по-малка, как стигна до асистирана репродукция.?
Имам и спонтанна овулация но не всеки месец, но с Фемара се повлияват много добре, знам че има неблагоприятни условия при пътя им до тръбите, много от тях загиват, също има мъртви сред тях, левкоцити и някаква слуз, които също възпрепятстват целта им, с инсе тези фактори се преодоляват друг е въпроса как ембриона достига матката и там трябва лигавицата да е рехкава и гостоприемна, тоест добра среда за да се захване и храни, за да се развие до 3 месец, защото критичния период е до тогава, първия триместър и последният са най-рискови. Ако всичко е наред и при двамата и няма генетични мутации, или са с леки проблеми, би трябвало да стане бременост

# 366
  • Мнения: 6 284
И аз се чудех все защо във сп. на ММ има много слуз и накрая се оказа с хронична инфекция. И това след 3 години ходене по мъките... Преди 3 години бяхме лекували разни бацили и уж се беше оправил, ама явно е било само на уж. Сега вече 4ти месец пие АБ  като редува стафилококи с ендерококи. Обаче слузта изчезна. Сега има само левкоцити, но е нормално при наличието на инфекция.
   Та ако не сте пускали скоро МБ, особено и при наличие на левкоцити... Четох статии от уролози, където се препоръчва материала да се даде след 5 дневно въздържание, въпреки че по сайтовете на лабораториите пише да е на 3 дневно.
   Аз подозирам че точно недостатъчното въздържание е причина да му излезе МБ отрицателна преди 3 години. Ама тогава никой не ни каза. Сага спазваме 5 дневно за да сме сигурни.

# 367
  • Мнения: 109
Гери, не знам все още за бройката, но има добра спермограма. Ти си 99 набор, 6г по-малка, как стигна до асистирана репродукция.?
Имам и спонтанна овулация но не всеки месец, но с Фемара се повлияват много добре, знам че има неблагоприятни условия при пътя им до тръбите, много от тях загиват, също има мъртви сред тях, левкоцити и някаква слуз, които също възпрепятстват целта им, с инсе тези фактори се преодоляват друг е въпроса как ембриона достига матката и там трябва лигавицата да е рехкава и гостоприемна, тоест добра среда за да се захване и храни, за да се развие до 3 месец, защото критичния период е до тогава, първия триместър и последният са най-рискови. Ако всичко е наред и при двамата и няма генетични мутации, или са с леки проблеми, би трябвало да стане бременост

На 27 съм Simple Smile 9 ми е любимо число Stuck Out Tongue Winking Eye
Да би трябвало ако всичко е наред да се получи, мо и при нас няма открит проблем.. Мм има уж намалена ппдвижност до има достатучно на брой и не го считат за проблем.
Това за слузта и левкозитите при теб ли е установено или по принцип си чела затова ?

# 368
  • Мнения: 55
По принцип. Спермограмата на мъжа ми е идвална, на 31г е, аз на 26, проблема е лека кистоза и овулсциатя

# 369
  • Мнения: 109
Здравейте момичета.. много съм притеснена .. Излезе ми бета стрептокок от микрибиологията .. направо съм в шаш и паника. И преди съм ги имала и явно съм си носител. Нямала съм нищо 1 година и сега от къде се появи това. Cold Sweat
Тъкмо си бих Хориомона и хванах докторката да видим какво правим.. А тя ми вика, че изобщо не я притеснявал тоя резултати няма проблем според нея ... Да спомена, че имам изобилие Лактобацили и липса на левкоцити, нямам симптоми... Явно е "крита инфекция".. Веднага ми изписаха глобули Флуомизин (подходящи са за бременни даже) и уж ще правим инсеминацията ама направо не знам ... Хич не искам да я отменяме имам си хубави фоликули.. Дано се изчистят тея бактерии все пак имам 2 дни и ще се повлияят Sob

# 370
  • Мнения: 59
Момичета и аз нещо съм притеснена! На 11ти ден лигавица 9.7 и Ф в дясно 18.3 Ф в ляво 18.4. Днес имах насрочено инсе, но казаха, че няма О още. 13ти ден е лигавицата ее намаляла на 8.5 ..Ф в ляво въобще го няма и нищо не ми казаха за него Ф в дясно 20.2.  Извикаха ме утре отново, но лигавицата не трябва ли да расте, а не да спада? Sad

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 11:03 от Ely7

# 371
  • Мнения: 109
Ели странно звучи .. Може би този в ляво е спукан .. докторката коментира ли намалялалта лигавица?
Може би не е измерена коректно..
Но и след инсеминацията от прогестероните ще нарастне.
Успех и дано утре всичко да е наред за инсеминацията Simple Smile

Аз се разчетох и тоя стрептокок е нормална флора при до 25-40% от жените. Аз си го имам носителството отдавна. Тъй като не съм бременна и няма изразена инфекция( няма левкоцити и течение) май не е толкова страшно. Ще го коментирам пак утре с докторката.

Как сте другите момичета иначе ?

# 372
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Geri99, дано изчезнат бактериите. Много лоша работа с тях. Уж ги трепем и пак се появяват. На мен категорично ми отмениха миналия месец инсето. Дано се повлияят, но има ли ги, не те съветвам да правиш инсе. За спонтанно забременяване нямало проблем, но за процедури изискват по протокол абсолютно чиста МБ. Поне в моята клиника е така.

# 373
  • Мнения: 59

Нищо не каза само чух, че има един фоликул и после си видях досието! Те са 2 де, но този малкия надали ще порастне когато и колкото трябва!

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 12:58 от Ely7

# 374
  • Мнения: 109
Geri99, дано изчезнат бактериите. Много лоша работа с тях. Уж ги трепем и пак се появяват. На мен категорично ми отмениха миналия месец инсето. Дано се повлияят, но има ли ги, не те съветвам да правиш инсе. За спонтанно забременяване нямало проблем, но за процедури изискват по протокол абсолютно чиста МБ. Поне в моята клиника е така.

Blue И аз така си мисля, че е редно да е чиста... но докторката беше категорична, че не е за притеснение, но все пак се тревожа разбира се . Утре повече ще коментираме, че снощи вече искаше да си ходи ..
Хубавото е че веднага си взех глобули да се лекувам.
При теб какво се изолира и имаше ли симптоми или повишени левкоцити?

Общи условия

Активация на акаунт