Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 603
  • 922
  •   1
Отговори
# 555
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Момичета, при обявената национална грипна епидемия, процедурите по инсе и ин витро продължават ли да ги правят?
Утре съм на фоликулометрия и се притеснявам да не отложат процедурата.

# 556
  • Мнения: 51
Момичета, при обявената национална грипна епидемия, процедурите по инсе и ин витро продължават ли да ги правят?
Утре съм на фоликулометрия и се притеснявам да не отложат процедурата.
Аз правих инсе на 04 и реинсе на 05, нямаше проблем,но това беше точно ден преди да обявят грипна ваканция.

# 557
  • Мнения: 864
Миналата година правих инсеминация ден след обявяване на грипна епидемия. Не мисля, че спират тези процедури.

# 558
  • Мнения: 2 478
Днес ми назначиха процедура за понеделник. Не би трябвало да ги отменят.

# 559
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! Инсеминация на 4ти март. Тест оринален - отрицателен. Чакам цикъл на 21ви март. Да се надявам ли или да направя кръвен утре, не е рано вече, нали? Поздрави и прегръдки
Миналата година правих инсеминация ден след обявяване на грипна епидемия. Не мисля, че спират тези процедури.
А кога разбра дали е успешна или не? Мерси предварително. Разбира се, цикълът дали ще дойде или не.. но съм нетърпелива!

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 12:26 от AnMary

# 560
  • Мнения: 51
lady19922 И аз правих инсе на 4-ти и реинсе на 5-ти, днес тичах да правя кръвен заради пандемията, и е категорично отрицателен. Изпратих го на моя док и той малко ми се скара,че бързам и е рано, каза да изчакам и да го повторя ,мисля да пусна пак кръвен в Петък,за да е сигурно. Същевременно имах болки ниско долу до вчера, и гърдите ме болят, сигурно от утрогестана... Успех на теб,дано е станало Heart

# 561
  • Мнения: 18
lady19922 И аз правих инсе на 4-ти и реинсе на 5-ти, днес тичах да правя кръвен заради пандемията, и е категорично отрицателен. Изпратих го на моя док и той малко ми се скара,че бързам и е рано, каза да изчакам и да го повторя ,мисля да пусна пак кръвен в Петък,за да е сигурно. Същевременно имах болки ниско долу до вчера, и гърдите ме болят, сигурно от утрогестана... Успех на теб,дано е станало Heart
. Успех и на теб ❤ аз съм без реинсеминация..


Дано работят утре, за да направя кръвен. Мерси за отговора! При мен никакви симптоми...

# 562
  • Мнения: 864
Миналата година правих инсеминация ден след обявяване на грипна епидемия. Не мисля, че спират тези процедури.

А кога разбра дали е успешна или не? Мерси предварително. Разбира се, цикълът дали ще дойде или не.. но съм нетърпелива!

Видях много бледа чертичка 12 дни след инсеминацията.

# 563
  • Мнения: 6
Здравейте, на 32 г. съм и има една неуспешна бременност (бебчо се задуши в 9 месец от бременността и последва предизвикване на нормално раждане), която стана от 3 месец опити и то при нередовен секс.

От 2.5 г. пробваме, но без успех. При мен всичко е наред - тръбите са проходими, като едната е малко навита, при мъжа ми има проблеми със спермограмата, но ни препоръчаха инсеминация без стимулация.

На 6.03 бях на първото проследяване - фоликул 14 мм. На 9.03 в 8 часа ми пиха инжекция ЧХГ при фоликул 19 мм. На 11.03  в 8 часа ми беше прегледа и докторката каза, че фоликула с спукан, но не каза кога и в 12:30 направихме инсеминацията. Притеснява ме, че между инжекцията и инсеминацията нямаше преглед и че са минали 53 часа между инжекцията и инсеминацията. Въобще има ли някакъв шанс при такъв часови период? Благодаря ви предварително за помощта!

# 564
  • Мнения: 1 691
Здравейте, на 32 г. съм и има една неуспешна бременност (бебчо се задуши в 9 месец от бременността и последва предизвикване на нормално раждане), която стана от 3 месец опити и то при нередовен секс.

От 2.5 г. пробваме, но без успех. При мен всичко е наред - тръбите са проходими, като едната е малко навита, при мъжа ми има проблеми със спермограмата, но ни препоръчаха инсеминация без стимулация.

На 6.03 бях на първото проследяване - фоликул 14 мм. На 9.03 в 8 часа ми пиха инжекция ЧХГ при фоликул 19 мм. На 11.03  в 8 часа ми беше прегледа и докторката каза, че фоликула с спукан, но не каза кога и в 12:30 направихме инсеминацията. Притеснява ме, че между инжекцията и инсеминацията нямаше преглед и че са минали 53 часа между инжекцията и инсеминацията. Въобще има ли някакъв шанс при такъв часови период? Благодаря ви предварително за помощта!
Нали сама казваш , че са те прегледали преди инсеминацията.Това не е ли външност преглед след инжекцията и преди инсеминацията?Аз имам една инсеминация и след инжекцията на 36 час бях на преглед , не беше спукан и час след това направихме инсеминацията.При мен така или иначе , не се беше спукал и съответно е неуспешна.

# 565
  • Мнения: 6
Здравейте, на 32 г. съм и има една неуспешна бременност (бебчо се задуши в 9 месец от бременността и последва предизвикване на нормално раждане), която стана от 3 месец опити и то при нередовен секс.

От 2.5 г. пробваме, но без успех. При мен всичко е наред - тръбите са проходими, като едната е малко навита, при мъжа ми има проблеми със спермограмата, но ни препоръчаха инсеминация без стимулация.

На 6.03 бях на първото проследяване - фоликул 14 мм. На 9.03 в 8 часа ми пиха инжекция ЧХГ при фоликул 19 мм. На 11.03  в 8 часа ми беше прегледа и докторката каза, че фоликула с спукан, но не каза кога и в 12:30 направихме инсеминацията. Притеснява ме, че между инжекцията и инсеминацията нямаше преглед и че са минали 53 часа между инжекцията и инсеминацията. Въобще има ли някакъв шанс при такъв часови период? Благодаря ви предварително за помощта!
Нали сама казваш , че са те прегледали преди инсеминацията.Това не е ли външност преглед след инжекцията и преди инсеминацията?Аз имам една инсеминация и след инжекцията на 36 час бях на преглед , не беше спукан и час след това направихме инсеминацията.При мен така или иначе , не се беше спукал и съответно е неуспешна.

Да, имаше преглед, но имах предвид, че 53 часа са доста и не се знае кога точно се е пукнал. В понеделник 9.03 след инжекцията цял ден ме болеше корема, на следващия ден 10.03 имаше болки също, но по-слаби. На 11.03 въобще не ме болеше. След инсеминацията целия ден имах леко зацапване, което предполагам е било от одраскване и леки болки, които продължиха и на следващия ден.

Реших да пиша, тъй като ми е 1-ва инсеминация и реших, че тук ще получа полезна информация. Не ми е ясно защо при нормална овулация трябва да има таймиране с инжекция. Колко време след инжекцията трябва да се направи инсеминацията и т.н. Също така ми изписаха дуфастон 2 пъти по 1 таблетка. Притесняваме и приема му да не ми обърка после цикъла.

# 566
  • Мнения: 1 691
Здравейте, на 32 г. съм и има една неуспешна бременност (бебчо се задуши в 9 месец от бременността и последва предизвикване на нормално раждане), която стана от 3 месец опити и то при нередовен секс.

От 2.5 г. пробваме, но без успех. При мен всичко е наред - тръбите са проходими, като едната е малко навита, при мъжа ми има проблеми със спермограмата, но ни препоръчаха инсеминация без стимулация.

На 6.03 бях на първото проследяване - фоликул 14 мм. На 9.03 в 8 часа ми пиха инжекция ЧХГ при фоликул 19 мм. На 11.03  в 8 часа ми беше прегледа и докторката каза, че фоликула с спукан, но не каза кога и в 12:30 направихме инсеминацията. Притеснява ме, че между инжекцията и инсеминацията нямаше преглед и че са минали 53 часа между инжекцията и инсеминацията. Въобще има ли някакъв шанс при такъв часови период? Благодаря ви предварително за помощта!
Нали сама казваш , че са те прегледали преди инсеминацията.Това не е ли външност преглед след инжекцията и преди инсеминацията?Аз имам една инсеминация и след инжекцията на 36 час бях на преглед , не беше спукан и час след това направихме инсеминацията.При мен така или иначе , не се беше спукал и съответно е неуспешна.

Да, имаше преглед, но имах предвид, че 53 часа са доста и не се знае кога точно се е пукнал. В понеделник 9.03 след инжекцията цял ден ме болеше корема, на следващия ден 10.03 имаше болки също, но по-слаби. На 11.03 въобще не ме болеше. След инсеминацията целия ден имах леко зацапване, което предполагам е било от одраскване и леки болки, които продължиха и на следващия ден.

Реших да пиша, тъй като ми е 1-ва инсеминация и реших, че тук ще получа полезна информация. Не ми е ясно защо при нормална овулация трябва да има таймиране с инжекция. Колко време след инжекцията трябва да се направи инсеминацията и т.н. Също така ми изписаха дуфастон 2 пъти по 1 таблетка. Притесняваме и приема му да не ми обърка после цикъла.

И аз нямам голям опит.1 инсе имам , второто се отлага сега заради вируса.Това , което знам е , че се препоръчва в рамките на 36-40 часа след инжекцията да се направи инсето.Проследявали ли са ти овулацията?Явно лекарят ти е преценил , че има нужда от инжекцията.Надявам св опитът ви да е успешен, но ако не е ИЗ коментирайте тези неща с лекаря си.50 часа е доста време за изчакване.Успех!🍀

# 567
  • Мнения: 111
Spirit13 Дуфастона няма да ти обърка цикъла след като го спреш идва до 3-4 дни макс.
За инсеминация 50+ часа след инжекция е доста. Като вече са писали по правило най-добре инсеминацията да е 36-40 часа след тригер.
При мен успешната 3та беше на 40 час след чгх инжекцията и няколко часа преди процедурата започнаха овулаторните болки. Ако по принцип си усещаш овулацията може да е била когато си усетила болките т.е доста преди процедурата.
Неуспешните ми опити бяха с лошо таймиране и тубарен фактор според мен. Едната процедура беше доста след овулацията (усещам си болки) , другата беше на неспукани фоликули.
Не се отчаивай, лекарят също има нужда от време, за да разбере как реагираш и работи твоето тяло. Наистина си е въпрос на проби грешки и успехи накрая Simple Smile

# 568
  • Мнения: 189
Здравейте, момичета! Имате ли представа колко време живеят обработените спермита след инсеминация..Интересувам се, т.к. ми предстои, а бях чела някъде че макс 12 часа..и се чудя как се уцелва момента.. Благодаря!🌺🌺🌺

# 569
  • Мнения: 111
Здравей Мартина! Според мен няма точен отговор на този въпрос. Много зависи от самите сперматозоиди и от условията в матката и маточните тръби.
В някои клиники се прави така нареченото оценяване на преживяемостта на сперматозоидите. Разбира се това се прави в оптимални условия. В инкубатор се поставя материала и след 24 часа се преценява колко процента са жизнеспособни. Това може да даде идея колко време биха оцелели в женския организъм, тъй като при инсе те пак се инжектират заедно с хранителна среда.
Аз лично съм питала биолога за това и ми каза данните от това изследване при предишна моя процедура. Беше 80% преживяемост след 24 часа. Това е строго индивидуално за всеки мъж. Предполагам има стандарти, но е по-важна конкретиката за успеваемостта.

Успех и дано скоро се получи!

Общи условия

Активация на акаунт