Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 681
  • 922
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 189
Здравей Мартина! Според мен няма точен отговор на този въпрос. Много зависи от самите сперматозоиди и от условията в матката и маточните тръби.
В някои клиники се прави така нареченото оценяване на преживяемостта на сперматозоидите. Разбира се това се прави в оптимални условия. В инкубатор се поставя материала и след 24 часа се преценява колко процента са жизнеспособни. Това може да даде идея колко време биха оцелели в женския организъм, тъй като при инсе те пак се инжектират заедно с хранителна среда.
Аз лично съм питала биолога за това и ми каза данните от това изследване при предишна моя процедура. Беше 80% преживяемост след 24 часа. Това е строго индивидуално за всеки мъж. Предполагам има стандарти, но е по-важна конкретиката за успеваемостта.

Успех и дано скоро се получи!

Благодаря ти много!❤

# 571
  • Мнения: 910
Здравейте, вече трети месец ме следи моя АГ и се установи, че съм с Луф. Док ми препоръча след четвъртия цикъл да пристъпим към цветна снимка. След което 3-4 месеца отново да ме следи и после 4 инсеминации. Според вас има ли смисъл от толкова инсета при положение, че съм с Луф (доколкото знам е достатъчна причина за инвитро)?

П. С. Ако знаете ориентировъчни цени на цветна снимка и инсе, ще съм благодарна да споделите.
Също така необходими ли са някакви задължителни изследвания преди инсе?

# 572
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Правих цветна снимка в Пълмед Пловдив през септември миналата година. 350 лв беше без упойка, 100 лв повече, ако е с упойка. Бяхме аз и още едно момиче и докторът ни убеди да сме без упойка. Болеше като доста болезнен цикъл, но се радвам, че бях без. Следобедът беше кофти, но на следващия ден бях добре и на работа.
За инсе не мога да съм ти от полза, защото правих донорска, а там се плаща и донорския материал. Мисля, че ляга към 450 лв самата процедура, ако сте със сперматозоиди от партньора. В нея се включва самата процедура и 1 инжекция Овитрел. Аз платих 1250 лв с материала.
Отделно се плащат фоликулометрии, които са 3-4-5  бр. общо, зависи как расте фоликула, от 2-ри ден до деня преди инсето и са по 35 лв всяка. Допълнително изследванията, които искат в нашата клиника - Цитонамазка и Микробиология, а също и серология - СПИН, сифилис, хепатит B и C, хламидия, токсоплазмоза са към 130 лв грубо.
Ако ще имаш стимулация, лекарството също се плаща. Аз бях на Фемара 5 дни по 1. Купих я на блистер и не е скъпа - към 10 лв, като на мен ми стигна за 2 стимулации.
След инсето в нашата клиника изписват Дуфастон, Утрогестан, Аспирин протект и витамини. За 20 дни излизат над 150 лв.
Горе-долу това е сметката, ако няма да изследвате хормони.
Това са изследвания само за мен. Имай предвид, че и за мъжа има също серология и МБ, но ние като сме с донор, не сме ги правили.
Предполагам, че към 1000-1100 лв ще легне едно инсе при вас, без цветната снимка, ако цените са същите и при вас.
Имай предвид, че серологията важи 3 месеца, а МБ-30 дни. Цветната снимка няколко години - 3-4 каза моята лекарка.

# 573
  • Мнения: 910
blue.angel,благодаря за подробния отговор. Flowers Hibiscus

# 574
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Момичета, правих инсе на 10.03. Утре трябва да направя кръвен тест. На терапия от 3х1 Дуфастон, 3х2 Утрогестан и 2х1 Магнерот съм. От сутринта ми се появи много много бледо розово зацапване по ежедневната превръзка. Като капка кръв, разредена в много течност, едва се забелязва. На ТХ няма нищо, когато се избърша. Като слагах вагинално Утрогестана, сутринта пак нямаше нищо, само бели остататъци от глобулката. Нямам болки, от време на време, да речем 2-3 пъти дневно тежест и придърпване като преди МЦ, но много по-слабо. Притеснявам се,  защото още не знам какъв е резултатът от теста - ще го науча утре и ми е за първи път да права такава процедура.
Ако има значение снощи се разстроих за нещо лично, тази сутрин отново.

# 575
  • Мнения: 51
Момичета, правих инсе на 10.03. Утре трябва да направя кръвен тест. На терапия от 3х1 Дуфастон, 3х2 Утрогестан и 2х1 Магнерот съм. От сутринта ми се появи много много бледо розово зацапване по ежедневната превръзка. Като капка кръв, разредена в много течност, едва се забелязва. На ТХ няма нищо, когато се избърша. Като слагах вагинално Утрогестана, сутринта пак нямаше нищо, само бели остататъци от глобулката. Нямам болки, от време на време, да речем 2-3 пъти дневно тежест и придърпване като преди МЦ, но много по-слабо. Притеснявам се,  защото още не знам какъв е резултатът от теста - ще го науча утре и ми е за първи път да права такава процедура.
Ако има значение снощи се разстроих за нещо лично, тази сутрин отново.
Според мен е нещо моментно,може при подтавянето на Утрогестана да си закачила нещо леко, късно е доста за имплантация, така че според мен не е нещо свързано с това. Кръвния тест ще ти покаже, ако е станало. Стискам палци Simple Smile

# 576
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Аз по-скоро се притеснявам да не е кървене, не имплантационно, а съм на високи дози лекарства. Следобед беше малко повече, стои като бежово-розово, но пак е бледо. Ходихме следобед на пазар и се раздвижих. А тази седмица работех от вкъщи и понеже ми беше зле, полягвах доста.
Много ме е страх, трябваше на 23-24.03 да ми е цикъла, но такъв няма. Само това сега....Дано не е нещо страшно... Ще ми се пукне сърцето до утре.

# 577
  • Мнения: 51
Аз по-скоро се притеснявам да не е кървене, не имплантационно, а съм на високи дози лекарства. Следобед беше малко повече, стои като бежово-розово, но пак е бледо. Ходихме следобед на пазар и се раздвижих. А тази седмица работех от вкъщи и понеже ми беше зле, полягвах доста.
Много ме е страх, трябваше на 23-24.03 да ми е цикъла, но такъв няма. Само това сега....Дано не е нещо страшно... Ще ми се пукне сърцето до утре.
доста момичета пишат за кафеникаво зацапване около дните на очакваната М и след няколко дни виждат +тест ,стискам палци да е това и да ни зарадваш утре с губава новина

# 578
  • София
  • Мнения: 1 676
Чакаме хубави новини! ❤

# 579
  • Мнения: 232
Привет,

за първи път пиша! аз имах моята първа инсеминация на 11.03 (не спукан 20мм фоликул) и ре на 12.03 (на спукан), естествен цикъл,  само ниаколко дни тествах и Е2 и ЛХ хормони.
Направих с Др Табакова, много внимателна, а я измъчих много защото на инсеминацията като получих нещо като паник атака (нямам идея защо, сигурно защото съм бъзла) и се получиха спами и трябваше с онази кофти 'щипка' да ме захващат Sad.
На 25.03( 14 ден след инсе) правих домашен тест + ! На 26.03 направих и кръвен с резултат +, но с ниско ЧХГ 10.
След това на 27.03 ми започна да пада базалната температура, остри болки в корема. на другия ден болки като преди цикъл, зацапване и вечертА ми дойде Sad!
Днес (30.03) направих пак кръвен с резултат 2 и Док каза че е било биохимична бременност. Сами може да си представите колко ми е гадно днес и незнам защо се чъствам виновна:(.

Не намирам много инфо за това, според вас трябва ли да се правят някакави по -специфични изследвания за да сме сигурни да не повторим биохимична бременност? Има ли сте подобно нещо?

# 580
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
И аз съм с лоши новини- 6ти ден закъснение - ЧХГ < 0.100. При конските дози прогестерон, който приемах, същият днес беше на долна граница. Обадих се в клиниката и спрях лекарствата, сега чакам МЦ. Не знам имало ли е нещо или подсъзнанието е голяма работа, та чак и някои симптоми ми докара.
Сега ще чакаме да отмине пандемията и започваме, живи и здрави, борбата отново. Оказа се, че нашата клиника не приема нови процедури за момента.

# 581
  • Мнения: 51
Blue Много съжалявам, и аз бях така този месец, търсех симптоми от всичко и бях почти сигурна,че е станало, тялото ми се държеше странно явно всичко беше плод само на въображението ми. Когато видях отрицателния кръвен тест много се натъжих, даже ми стана смешно на ентусиазма,че може да видя + резултат. Не се отчайвай, ще мине извънредното положение и ще продължим. Аз смених докторката и клиниката, обаче новата нещо не е убедена,че има смисъл от инсеминации при мен, ама чакам преглед в Петък и ще решим дали има смисъл да правим инсе или ще минаваме към инвитро или лапаро ще правим да оправим тръбите, нз... Един Господ знае, сега съм се концентрирала да си почина от хормони,лекарста, качих доста кг, които се надявам сега да изчистя и да вляза пак във форма и така Simple Smile
Alexandrova17 Биохимичната бременност за съжаление е нещо,което често се случва. Просто има някакви генетични грешки и организма решава,че няма как да се развие успешна бременност и се изчиста. Не се обвинявай, също и не мисля,че нещо може да повлияе да не се случи втори път. Живота е велико нещо и природата си знае работата, тъй че не се натъжавай. Следващия път всичко ще бъде наред.

# 582
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
waterwoo, аз само едно не разбрах от цялата работа - то хубаво не е станало, вероятно има 100 причина, които няма да задълбавам да търся след първия неуспех, обаче защо ми закъсня цикъла. Не би ли следвало като не е станало, просто да си ми дойде на датата?
А то 6 дни никакво го няма. При теб как беше? Мислиш ли, че е възможно да имало биохимична?

# 583
  • Мнения: X
waterwoo, аз само едно не разбрах от цялата работа - то хубаво не е станало, вероятно има 100 причина, които няма да задълбавам да търся след първия неуспех, обаче защо ми закъсня цикъла. Не би ли следвало като не е станало, просто да си ми дойде на датата?
А то 6 дни никакво го няма. При теб как беше? Мислиш ли, че е възможно да имало биохимична?
Ако си слагала Кренон няма как да ти дойде Simple Smile

# 584
  • Мнения: 514
blue.angel, точно от конските дози прогестерон ти се е забавила менструацията

Общи условия

Активация на акаунт