Предстои ми инсеминация - Тема No 27

  • 35 672
  • 922
  •   1
Отговори
# 585
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Е, да, но аз прокървих в неделя леко розово, в понеделник вече тръгна леко кръв, спрях и лекарствата. Вчера имах много оскъдно кървене, днес вече спира.
Може и да е логично, но никога не съм пила прогестеронови препарати и не знам кое е нормално и кое не. Дефакто още пиех лекарствата,  когато тръгна зацапването. Това ме учуди - хем пиех конски дози и имах зацапване, хем като ги спрях, течението вместо да премине в нормален цикъл, то тръгна да спира.

# 586
  • Мнения: 51
Blue аз миналия месец имах ужацен цикъл,направо имах чувствоео,че ниагара се излива. Потича и се пълни превръзката. Този месец бях на двойна доза стимулация и очаквах да е по-зле, но цикълът ми беше доста странен, първо от дуфастон ми закъснява 2 дни, а този месец след Утрогестана ми закъсня цели 6. М ми беше някаква никаква. Свърши ми в Събота, вчера много ме болеше кръста цял ден и вечерта както си ходя и прокървих . И аз нз какво става,ама подозирам,че или е от хапчетата или вероятно съм се сдобила с кисти Grinning Ще видим в Петък. Иначе при теб е възможно и да е имало БХ ама имам спомен,че май теста го направи късно и дори и да е имало няма как да се разбере. Аз тествах на 11 и на 18 ден след инсе, за да съм сигурна какво става, важно ми е да разбера дали са стигнали някакви С до Я и дали е имало някакво оплождане и загнездване изобщо.

# 587
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Следващият път така ще направя и аз. Поне да знам, че нещата се случват и ще търсим причина. Така на сляпо не е работа.

# 588
  • Мнения: 1 980
Привет,

за първи път пиша! аз имах моята първа инсеминация на 11.03 (не спукан 20мм фоликул) и ре на 12.03 (на спукан), естествен цикъл,  само ниаколко дни тествах и Е2 и ЛХ хормони.
Направих с Др Табакова, много внимателна, а я измъчих много защото на инсеминацията като получих нещо като паник атака (нямам идея защо, сигурно защото съм бъзла) и се получиха спами и трябваше с онази кофти 'щипка' да ме захващат Sad.
На 25.03( 14 ден след инсе) правих домашен тест + ! На 26.03 направих и кръвен с резултат +, но с ниско ЧХГ 10.
След това на 27.03 ми започна да пада базалната температура, остри болки в корема. на другия ден болки като преди цикъл, зацапване и вечертА ми дойде Sad!
Днес (30.03) направих пак кръвен с резултат 2 и Док каза че е било биохимична бременност. Сами може да си представите колко ми е гадно днес и незнам защо се чъствам виновна:(.

Не намирам много инфо за това, според вас трябва ли да се правят някакави по -специфични изследвания за да сме сигурни да не повторим биохимична бременност? Има ли сте подобно нещо?
Здравей, при мен подозирам, че се случи подобно нещо след инсеминацията ми миналата година. Хванах падащо ЧХГ. На другия месец успяхме пак с инсеминация. При нас морфологията на мъжа ми беше много лоша, сперматозоидите му бяха с главични дефекти. Не съм ровила надълбоко за причината за БХ, тъй като идеята беше да кандидатстваме за фонда с 4 неуспешни инсеминации. Не ни даваха големи шансове за успех заради морфологията, но тя сама по себе си не беше достатъчна, за да ни одобрят за ИКСИ.
В крайна сметка по някакво чудо успяхме.

# 589
  • Мнения: 1 705
Момичета , някоя от вас имала ли е проблем с пукане на фоликулите, въпреки поставянето на тригер?

# 590
  • Мнения: 439
Дойде и моят ред да се запиша тук! Предстои ни първа инсеминация, днес на 4-ти ден от цикъла бях на преглед. Изписаха ми хапчета за следващите 5 дни и 3 инжекции. Надявам се, че сме отстранили всички предпоставки за неуспех през последните месеци и най-накрая мечтата ни ще се сбъдне. Не чувствам никакво притеснение, напротив, нетърпелива съм. Имам пълно доверие на Човека, който ни помага в тази нелека борба.
Пожелавам успех, 2 чертички и пухкавки бебета на всички!

# 591
  • Мнения: 88
Здравейте момичета, опитвам се през телегона да намеря отховор на въпросите ми, извинете ме ако е дискутирано.
На 40г съм с 1 дете. Днес мина 3 инсеминация на естествен цикъл. Нямаме открити проблеми. Овулирам всеки месец по часовник и нищо.
Въпросът ми е, сутринта в 11ч при инсето ми бе пукнат фоликула, доктора каза че имало течност, което значело че е пукнат скоро. Аз питах, ако е пукнат снощи дали не е късно. Отговори че по принцип пукането най- често става рано сутрин и имало достатъчно време и живот в яйцеклетката, дори и да живее само 12ч. При вас колко часа след пукането е правено инсето и е имало+ резултат? Тази течност доказателство ли е за жива яйцеклетка?
Интересува ме също при 4бр инсета и подаване на документи, колко време горе долу се чака за одобрение?
Благодаря много на отзовалите се и бъдете здрави:innocent:

# 592
  • Мнения: 111
Успех момичета Simple Smile
Djudje78 Наличието на течност не може да е признак за жива яйцеклетка. Това зависи от индивидуалната  й жизнеспособност и също така колко бързо тялото ще резорбира фоликулярната течност.
Има изследвания на хормони, които могат да насочат лекаря какво е качеството на яйцеклетките. Но може това изобщо да не е проблем де.
При мен успешно беше това инсе, което беше под 6 часа от спукването.
За фонда не мога да кажа точно, но от четенето сега бързо сравнителноно одобряват 2-3 месеца.
Дано не стигате до там Flowers Four Leaf Clover

# 593
  • Мнения: 131
Привет,
Предстои ми инсеминация при естествен цикъл, правим опити от 1г, нормална спермограма и проходими тръби, както и хормони в норма. С две думи неизяснен проблем и пречка за бебчо.
Моля ви да ми кажете, ако има трениращи тъй като мненията са смесени..пречка ли е физическата активност и силовите тренировки?

# 594
  • Мнения: 1 705
Привет,
Предстои ми инсеминация при естествен цикъл, правим опити от 1г, нормална спермограма и проходими тръби, както и хормони в норма. С две думи неизяснен проблем и пречка за бебчо.
Моля ви да ми кажете, ако има трениращи тъй като мненията са смесени..пречка ли е физическата активност и силовите тренировки?
Здравей!Аз също спортувам активно , и в момента чакам резултата от втора инсеминация.Това , което знам със сигурност е , че трябва да не се натоварваш много.Аз лично започнах да правя low impact тренировки , без подскоци и коремни преси.Питала съм и лекарите и всеки казва , почивай си повече.Особено след самата процедура.След процедурата правя дълги разходки , домакинствам си и без вдигане на тежко.Дано съм ти била полезна.Успех!🍀

# 595
  • Мнения: 298
Привет,
Предстои ми инсеминация при естествен цикъл, правим опити от 1г, нормална спермограма и проходими тръби, както и хормони в норма. С две думи неизяснен проблем и пречка за бебчо.
Моля ви да ми кажете, ако има трениращи тъй като мненията са смесени..пречка ли е физическата активност и силовите тренировки?
Здравей, къде ще си правиш инсеминацията? Попринцип на мен трябваше този месец да ми е първата инсеминация, но заради извънредното положение май няма да се състои.

# 596
  • Мнения: 32
Здравейте! И аз от това се интересувам - има ли клиники, които работят в момента?

# 597
  • Мнения: 231
Здравейте! И аз от това се интересувам - има ли клиники, които работят в момента?
Здравей, в моята ми я направиха миналия месец, може там да попиташ-Репробиомед с доктор Николов! Успех!!!!!!!

# 598
  • Мнения: 439
Аз съм Щерев и си действаме. Първа инсеминация ще ми е и предстои в неделя. Притеснявам се, че сега затегнаха още повече мерките при пътувания. Ходила съм 3 пъти за последната седмица, но е било за медицински преглед и съответно така съм попълвала в декларацията за КПП-тата. Сега как е най-точно да попълня полето с причината за напускане на града? Не е просто преглед. Какво трябва да напиша, за да разберат, че наистина е наложително? Малко ми е нервено, защото имахме случаи със заяджане от служители на МВР и сега ако не ме пуснат,а съм минала стимулация не ми се мисли каква истерична сцена ще направя... Най-много да си ме приберат в районното...

# 599
  • Мнения: 131
Клиника “Св. Лазар”




Привет,
Предстои ми инсеминация при естествен цикъл, правим опити от 1г, нормална спермограма и проходими тръби, както и хормони в норма. С две думи неизяснен проблем и пречка за бебчо.
Моля ви да ми кажете, ако има трениращи тъй като мненията са смесени..пречка ли е физическата активност и силовите тренировки?
Здравей, къде ще си правиш инсеминацията? Попринцип на мен трябваше този месец да ми е първата инсеминация, но заради извънредното положение май няма да се състои.

Общи условия

Активация на акаунт