90 - дневна диета - тема 370

  • 44 059
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 695
ДИЕТА ЗА ИДЕАЛНО ТЕГЛО И ОТЛИЧНО ЗДРАВЕ



Диетата включва най-разнообразни зеленчуци, бобови, кореноплодни, зърнени храни. Може да се готвят по най-различни начини, но преди всичко така, както на вас ви харесва.  При закупуване на продуктите избирайте най-качествените храни. Замразените или консервираните зеленчуци са с добро качество. От време на време проявете малко смелост и опитайте зеленчуци, които още не сте пробвали. Новият вкус ще ви изненада и порадва.

В белтъчния ден промеждутъкът между храненията за обяд и вечеря трябва да бъде минимум 4 часа. Не се хранете след 20ч. Ако обядът ви е бил по-късно и вечер ви се струва, че сте сити, въпреки всичко си пригответе скромна вечеря (половин порция или даже по-малко). През останалите дни промеждутъкът между обяда и вечерята е 3 часа.
През първия (белтъчен) и втория (варива) ден на обяд може да се консумира хляб, желателно пълнозърнест. Съветваме ви да консумирате не повече от 1 филийка.
Във въглехидратния ден – десертът се консумира за вечеря, а една лентичка черен шоколад е задължителна. Желателно е продуктите да са домашно приготвени. Ако не умеете да печете или се притеснявате, че ще изядете всичко сами, може да си купите 1 порция само за вас в магазина.  Ако не обичате сладко, хапнете за вечеря част от обяда, но лентичката черен шоколад е задължителна!
В деня, в който консумирате само плодове правете това по-често: промеждутъкът между храненията трябва да бъде минимум 2 часа. В началото на диетата ще хапвате повечко плодове, за да не се чувствате гладни. Но когато свикнете с този режим, апетитът ви ще намалее. Плодовете са задължителни. Изберете си ги по ваш вкус.
Може да включите и сушени плодове. Отделете си 8 сушени плода-това е предостатъчно. Те стават собено вкусни, ако предварително ги накиснете във вода, за да станат по-меки. Дъвчете ги бавно. Сушените плодове трябва да се измият добре преди консумация, за да може и водата, в която са били накиснати да става за пиене след това.
В плодовите дни консумирайте и ядки и семена. Купете си 100 гр. пакетче и го разделете на 4 части. Ядките и семената съдържат мазнини – макар и растителни, но в големи количества не е желателно да се консумират. Солените и печени ядки са недопустими. Ако не обичате ядки ги заменете с плодове – свежи или сушени.

Месото може да замените с пилешко, месни продукти или риба. Ако не обичате месо или сте вегетарианци пак имате широко поле на избор. Избирайте си продукти, които са екологично чисти и с минимално съдържание на мазнини.


Ежедневно изпивайте минимум 2 л. вода, може и повече. Пийте също така чай и плодово-зеленчукови сокове.
Внимание: приема на плодово-зеленчуковите сокове се считат за едно хранене.
Можете да се поглезите и с чашка кафе, но без захар.
Употребата на алкохол забавя процеса на отслабване, за това по време на диетата той е забранен.


Плодове за закуска!!!
По време на всичките 90 дни закуската е еднаква (две ябълки или две круши, може и чаша ягоди). Плодовете(в плодовия ден) може да се съчетават както прецените, но за най- добра обработка и усвояване е желателно да не се смесват. Може да се консумират всякакви свежи плодове, сушени плодове, или плодови сокове. Соковете не трябва да съдържат захар. Препоръчва се консумацията на сок от лимон.


ДЕН 1 - БЕЛТЪЧЕН ДЕН


Кои храни спадат към белтъчини:

МЕСО, РИБА, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ-СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ИЗВАРА, МЛЯКО, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ (ВКЛЮЧИТЕЛНО СОЕВО МЛЯКО И СОЕВО СИРЕНЕ ТОФУ)
Те могат да се комбинират с всички зеленолистни и безскорбялни зеленчуци като:СПАНАК, РЯПА, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ, КРАСТАВИЦИ, ЧУШКИ, ТИКВИЧКИ, ПАТЛАДЖАН...

Белтъчните са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло(коса, нокти, мускули и т.н.). Необходими са също за много други важни процеси в организма.

В този режим е забранено смесването на белтъчини.
Ето и четирите групи, които се консумират по отделно:
1. Млечни - сирене, кашкавал, прясно мляко, кисело мляко, извара
2. Яйца
3. Риба
4. Месо

ДЕН 2 - БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:

Кои продукти спадат тук:

ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...
Към бобовите храни спадат и ФЪСТЪЦИТЕ. В този ден е позволено да хапнете от тези вкусни ядки. Сурови или печени, но внимавайте да не са прекалено солени, защото солта задържа вода в организма.  Wink

ДЕН 3 - ВЪГЛЕХИДРАТЕН:

Кои продукти спадат под въглехидратни:
ЗАХАР, БРАШНО, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДОЛЕД СЛАДКИШИ...

Въглехидратите са извор на енергия за организма,подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система. Ако консумираме повече въглехидрати, отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген, те се натрупват в масни депа.
Тъй като въглехидратите са най- много виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация.
В нашата диета спадат следните въглехидрати:
ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ(БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС, КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ, КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ ,А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.

ДЕН 4 - ПЛОДОВО-ЗЕЛЕНЧУКОВ ДЕН:

В този ден хапвайте само плодове или зеленчуци. Съчетавайте ги както решите. Ако ви харесва повече хапвайте едни и същи плодове на едно хранене. Включете и малко сушени плодове, семена и ядки. Ядките трябва да бъдат до 100 грама.Ако не обичате плодове, тогава може да ги заместите със зеленчуци.

29 ДЕН - ВОДЕН ДЕН


ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН, ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА. ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА - 90 ДНИ. ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ- ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ.СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Благодаря, моме, за новата тема Simple Smile

Вчера бях на варива. Нещо не баш както трябва, но това се получи:

З - банан
О - чак в 14.00 - малко боб - не успях да ям, защото бях бясна. В работата ми вдигнаха кръвното и насила ядох малко боб , без всякакво желание Sad - нямах никакво настроение да си правя салати.
В - чак в 20.30 - салата (излизахме с колежки и нямаше откъде да си набавя боб на Витошка Simple Smile  , а не исках да мешам с други варива, например картофи. Оставих го чисто: салата .
Днес пак съм надолу с килограмите. Не се надявах, но някак си се получи.

За днес - белтъци (пържола, домати, краставици).

За петъците е умно това с рибните храни. Може и аз да го пробвам някой път Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 856
Гала, как издържаш?- вода, плодове, салата. Ти реално не си яла от 3 дни нормално е да си надолу с кг 😜

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Е аз първите дни си бях гладна вечерите Simple Smile
Вчера не бях, цял ден проблеми и ядове, ама много ядове. И боба не ми се ядеше.

При мен винаги е било така: не ми се яде нещо кой знае какво, и не в огромни количества. Обаче...като стане 16.00 съм като часовник - яде ми се слако. И се почва: сладко, може и тестено сладко, после се "разяждам" и като се прибера към 18*30 хапвам неща "на крак". В 22.00 фамилията сме на масата и си вечерям доволно. И бира пием често, и пърж.картофки ям. Не толкова количествата, колкото неправилната храна.

Сега не съм гладна, прияжда ми се вечер, когато съм свикнала да ям - късно. Аз, лично, отдавам отслабването на факта, че тези три дни не съм яла късно. Не толкова диетата ме грабва, колкото дисциплината в правилните часове на хранене.

А, да! Пропуснах да кажа и това, че между храненията много често се черпим в офиса, кето си е направо абсолютна загуба на контрол в храненето. Иска ми се да се науча да спра да ям в 18.00. Това ми се ще Simple Smile

# 4
  • Мнения: 685
Благодаря за новата тема.
Днес съм на половин пърленка с доматен сос и гъби. Вечерята ми е едно парченце тоблерон и две праскови от компот.
Утре съм на плодове. На обяд си мисля малко сурови ядки, за вечеря грозде. По принцип не закусвам, но пия чай от глухарче сутрин преди кафето.
Правих кроасани домашни в събота, та малко се отпуснах..., ама здраве да е.

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 217
Добро утро!

Черпя с кафе или чай, за разсънване! Wink



Днес ми е въглехидратен ден: Закуска: сливи; Обяд: спагети с червена чушка, броколи, чери домати и скилидка чесън; Вечеря: парче торта  Party

Пожелавам много минуси на всички диетуващи, както и прекрасен, слънчев ден!  bouquet

# 6
  • Мнения: 12
Честита нова тема 😊😊

Днес съм на плодове (ако не съм объркала дните- от известно време имам чувството, че омешах нещата). Ще ям грозде, ябълки и чушки. Поне това е плана, може да взема някакви ядки, ако прегладнея.

Лек ден на всички!

# 7
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Добро утро и от мен Simple Smile
Вчера успешен ден на белтъци
З: круша
О: 2/3 св.пържола, домати+краставици
В: 1/3 св.пържола, домати+краставици

Вечерях в офиса, за 5-10 мин, в 18.00 приключих. И вечерта в 23.00 едвам заспах от глад Simple Smile Тия вечерните часове са ми мъката Simple Smile)))))))

Днес съм 100 гр нагоре, но се радвам, че след белтъците не са повече.

Днес планувам въглехидратен, обаче сега се огледах на бюрото си и виждам, че нямам плод. Мислех, че имам останали ябълки тук, но съм се излъгала нещо. Изглежда ще пропусна закуската Sad

Радвам се, че сте тук и пишете.
Минуси пожелавам на всички ви Simple Smile

# 8
  • Мнения: 508
Здравейте!
Аз днес съм на картофи.
Закуската плод
За обяд имам печени картофи със салата от домати и няколко маслини.
Вечерята ще видя какво ще бъде, може би ориз.
 С обяда ще си позволя и една шепичка печени фъстъци тъй като много ги обичам, а те са подходящи за този ден. Пожелавам ви успешен ден и много минуси в килограмите Blush

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 217
Добро утро! Flowers Blossom

Очертава се прекрасен, слънчев ден!!! Simple Smile Черпя с едно кафе за разбуждане:


Днес съм на плодове. Мисля да наблегна на ябълките, но ако ми хареса и някакъв друг плод с по-малко захарност, ще си взема. Решила съм да си купя 50г сурови орехи или бадеми.

След успешно свалените 3кг съм в застой, но знам че е временно. С този режим ми е леко и някак дните минават неусетно.

Успех на всички диетуващи и ви пожелавам да се наслаждавате на хубавото време!

# 10
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Добро утро в събота Simple Smile
Вчера успешен въглехидратен
З: пропуснах
О: препечена филия от пълнозърнеста питка (ЛИДЛ), домати, краставици
В: торта (не е постна, но племенницата ми я донесе, готова ми беше, на крак ми я донесоха, домашна (мммм)  пък и няма за кога да я оставям, че щеше да се развали).
200 гр надолу

Днес плодов карам.

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 217
Добро утро в събота Simple Smile
Вчера успешен въглехидратен
З: пропуснах
О: препечена филия от пълнозърнеста питка (ЛИДЛ), домати, краставици
В: торта (не е постна, но племенницата ми я донесе, готова ми беше, на крак ми я донесоха, домашна (мммм)  пък и няма за кога да я оставям, че щеше да се развали).
200 гр надолу

Днес плодов карам.

Привет, привет!  bouquet

Днес, след 20 ден от диетата и плодов ден съм -600г и съм много доволна!
Протеинов ден:
З: Пропуснах закуската ... Confused
О: 2бр пържола и салата с домати и лук
В: същото, но наполовина

Гала, "В: торта (не е постна, но племенницата ми я донесе, готова ми беше, на крак ми я донесоха, домашна (мммм)  пък и няма за кога да я оставям, че щеше да се развали)"  Joy   hahaha
Напълно те подкрепям, такива торти е грехота да се развалят!!!  Naughty Hug

Успех на всички режимуващи дами!  Wink

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Напълно те подкрепям, такива торти е грехота да се развалят!!!  Naughty Hug
Innocent Sweat Smile Flushed
Тъй де Simple Smile)))

В събота карах успешно плодов, в неделя - белтъци (с кюфтета и салата), а днес съм на варива (ориз с гъби). Но довечера няма да вечерям, защото днес следобяд започва лунен (воден), до утре до следобяд. Утре ще вечерям, като свърши лунния цикъл (даже не знам коя фаза е точно сега).

Иначе от първата седмица съм доста ударно, но тя е първата, най-лесната, дето се вика - килограмите от корема. Доста са за 1 седмица, но пък и много стриктно я карах. Общо са точно 4 кг, нито грам повече или по-малко.

От тази седмица започва вече истинският зор с грамажите и милиметрите Simple Smile
Да видим докъде ще откарам Simple Smile

Успешен режимен ден на всички.

# 13
  • Мнения: 2 695
В: торта (не е постна, но племенницата ми я донесе, готова ми беше, на крак ми я донесоха, домашна (мммм)  пък и няма за кога да я оставям, че щеше да се развали).
200 гр надолу
хахаха Yum и аз така. Вчера хапнах домашен сладкиш. Бях при мама и как да откажа Gift Heart Даже и за днес ми е сложила в кутийка да си нося. Ами ... ще се хапва Yum

Аз се стремя да спазвам правилата на режим - почивка. На обяд и на вечеря от различни групи храни. Сутрин, поне в повечето случай закуската е плод (ябълки), но понякога "прегрешавам" с малко прясно мляко в кафето. Целта ми е да си задържам килограмите, да не качвам.
Преди години точно с тази диета свалих 40 килограма, но е много трудно да ги задържам толкова много свалени. Върнах си част от тях, но сега се старая да не качвам. Все пак цял живот съм била на тези килограми, на които съм в момента, така че нужно ми е само постоянство и озаптяване на лакомията.

Хубав, слънчев ден Yum

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
Хоп, ето ме и мен!  Peace

Много исках да черпя с едно кафе за закуска, обаче видях, че никой не беше писал след мен и .... заради правилата се въздаржах!  Crossing Arms

Гала, 4кг минус си е супер!!!!  newsm44 (искам и аааааз  smile3518)

В тази връзка, днес ми е бобов ден и за обяд хапнах салата от домати с лук, люти чушки и магданоз, както и нахут с гъби. А закуската я пропуснах, защото бях в задачи и не се организирах.  Embarassed А иначе, за 22 дни съм - 3,5кг.

НоМе, ти не си човек .... 40кг?!  newsm09 smile3525 Изисква се голяма воля за такова постижение, адмирации!!!

Общи условия

Активация на акаунт