Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 387
  • 764
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
"Цената ми се струва доста прилична"
261 700 EUR !
Как се събират тия пари с българската средна заплата ?
Кой е казал, че в която и да е столица по света хората със средна заплата си купуват имоти в идеален център или в някои от другите хубави и съответно доста скъпи квартали?

# 121
  • Мнения: 9 853
И аз това си мислех А средната заплата Wink

# 122
  • Мнения: 234
Ох, много ми е соц-утопична идеята да събираме средни заплати за жилище в центъра.

И на мен цената ми се вижда ниска - според мен жилището е с преходи и/или квадратурата е по новите стандарти, а не по тези на старите жилищни кооперации.

# 123
  • София
  • Мнения: 5 708
Е то е ясно, че във форума са все над средно статистическия българин и всичко що работи за средната заплата за Столицата трябва да е в покрайнините, скоро сигурно и в гетото.
Истината е, че отново доходите се пързалят надолу спрямо цените, които се катерят нагоре и след разчистване на ецедневните разходи няма пари за "обувки", какво остава за "богатшкия"  апартамент.
Почвам да си мисля, че във форума се нароиха  тролове, които да обясняват колко добре живеем, стандарта се покачва, щастлив народ и в столицата трябва цените да са сравниме с тези на Виена, ама как европейска столица сме.
Аз ли гледам друга реалност около мен или някой са с яко розови очила и хвърчат в облаците.

# 124
  • Мнения: 40 737
Цените в центъра на Виена/Лондон/Париж са далеч по-високи от цените в София и затова никой не ги сравнява. Сравняваме съотношения на заплати/цени и трябва да ти кажа, че на средния австриец/англичанин/французин му е даже и по-трудно да си купи апартамент в топ центъра на столицата. не знам защо някои хора си мислят, че средният западняк живее като холивудска звезда newsm78

Навсякъде по света топлокациите са за висшата и високата средна класа, освен ако не са наследство. Не вижда, защо трябва някой да се бунтува срещу това.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 148
Този сегмент на имотите ми е доста непознат, но за 260+ хиляди евро наличието на ДВЕ снимки в обявата ми се струва несериозно. Практика ли е? Защото ми изглежда малко несериозно честно казано. Евентуалната комисионна би била сериозна, струва си да го представят добре.

# 126
  • Мнения: 234
Е то е ясно, че във форума са все над средно статистическия българин и всичко що работи за средната заплата за Столицата трябва да е в покрайнините, скоро сигурно и в гетото.
Истината е, че отново доходите се пързалят надолу спрямо цените, които се катерят нагоре и след разчистване на ецедневните разходи няма пари за "обувки", какво остава за "богатшкия"  апартамент.
Почвам да си мисля, че във форума се нароиха  тролове, които да обясняват колко добре живеем, стандарта се покачва, щастлив народ и в столицата трябва цените да са сравниме с тези на Виена, ама как европейска столица сме.
Аз ли гледам друга реалност около мен или някой са с яко розови очила и хвърчат в облаците.

Аз лично дори не съм коментирала собствените си доходи и не съм казвала, че този апартамент е по възможностите ми. Само споделям, че ми се струва напълно нормално жилище в топ центъра да не е по силите на всеки със средни или дори над средните доходи и не виждам защо това трябва да се приема за несправедливо. И на мен не ми харесват цените на имотите в момента, но това са пазарните цени и явно има кой да ги плати щом не са се сринали вече толкова години.

Нелка, те повечето обяви са такива нескопосани - много рядко съм срещала добре описано жилище. И за мен е необяснимо, явно брокерите залагат на обеми и копират и пускат обяви от свое име без да влагат много старание.

# 127
  • Мнения: X
Niko, petia, прави сте, тази на Вълкович е по-нова и ап бяха на съвсем друга цена. Този наистина  е на ниска за локацията цена.
Разбира се, че жилище в топ центъра не е за хора със средни доходи, без значение кой в коя категория попада. Принципно.

# 128
  • Мнения: 9 754
Наличието само на 2 снимки от имот на такава локация и за такава цена за мен означава:
1) Реалната квадратура е по-малка
и/или
2) Разпределението е кофти
и/или
3) Етажът е кофти (то май си е последен без асансьор
и/или
4) Ремонтът е само в това помещение, което е снимано, останалото е за тотален ремонт
или
5) Това е само набирателна обява, такъв реален апартамент не се продава.

# 129
  • Мнения: 19 473
Е, ако е последното, лесно може да се провери, макар че за престижна локация е достатъчно само външна снимка на имота, аз например така харесах апартамент, видях улицата и мястото, както и сградата отвън. Снимките отвътре бяха качени на следващия ден, за мен беше все едно, понеже аз преправях всичко без баните. Но тук като гледам само с тези две снимчици ще си останем, че май няма и гараж.

# 130
  • Мнения: 9 754
А, сакън, външни снимки или снимки с изглед през прозорците не се слагат!
Крадат гадовете (колегите) или другите гадове (клиентите) прескачат агенцията и търсят директен контакт с продавача.

# 131
  • Мнения: X
А, сакън, външни снимки или снимки с изглед през прозорците не се слагат!
Крадат гадовете (колегите) или другите гадове (клиентите) прескачат агенцията и търсят директен контакт с продавача.

Точно Simple Smile
Иначе на мен ми изглежда набирателна обява.

# 132
  • София
  • Мнения: 3 148
Точно за кусури или фалшива обява ми светна лампата, но наистина не съм следила този сегмент - може пък да е "прието", да си "пазят" снимките или нещо такова.

# 133
  • Мнения: 9 754
Краденето на оферти от колеги е явление още от зората на брокерството в България. Наистина е кофти да си положил усилия да намериш продавач, да му рекламираш офертата и някакъв суяк да разпознае мястото и да ти го "крадне". Но пък това са рисковете на професията, така да се каже.

# 134
  • Мнения: 23
Цените в центъра на Виена/Лондон/Париж са далеч по-високи от цените в София и затова никой не ги сравнява. Сравняваме съотношения на заплати/цени и трябва да ти кажа, че на средния австриец/англичанин/французин му е даже и по-трудно да си купи апартамент в топ центъра на столицата. не знам защо някои хора си мислят, че средният западняк живее като холивудска звезда newsm78

Навсякъде по света топлокациите са за висшата и високата средна класа, освен ако не са наследство. Не вижда, защо трябва някой да се бунтува срещу това.

И с това не съм много съгласна. Не ви знам вие какви заплати взимате, но аз определено съм с месечни доходи доста над средните за България, но определено не смятам че това е реална цена. Вие колко години смятате да изплащате нещо подобно? 50+?
Още нещо да добава или да попитам. Ние нормалните хора къде да търсим жилища? Оказва се,че или трябва да отида в кв. Левски или на село. Във всички други случаи трябва да плащам по 3К месечно на банлата.

Общи условия

Активация на акаунт