Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 386
  • 764
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 19 473
За някои си струва, за други - не. Ако ще тегля заем, може би и за мен няма да си струва, ще търся нещо по-практично и по-евтино. Има такива много в София. Ако имам едни пари накуп, може да направя инвестиция в район, който ми допада и се надявам, че цените ще растат още.

# 151
  • Мнения: 2 313
Вижте ся, аз напълно разбирам хората, които чакат рецесия, за да си купят евтино. Проблема е, че като дойде кризата никой няма да продава хубави имоти и на пазара ще остане само мизерията. Който е купувал 2011-2013г. знае какво имам предвид. Тъй че все тая.

# 152
  • Мнения: 23
И през 2017 г. хората разсъждаваха по същия начин - че през 2019 ще има рецесия, имотите ще ги дават по два за лев и т.н. Апокалиптиците всеки ден пишеха как след три месеца започва хиперинфлация, срив на имотите, срив на всичко.
Същото беше и през 2015 г.

Та едно е да се надяваш на рецесия, друго е да ти се уреди въпроса.

По-разумно ми се струва да гледаш имоти в средни квартали, да не са над 90-100 кв., щом майсторите са ти солени и така. Онзи имот на Витошка, който се коментира последните страници, е за други доходи.

Естествено. Докато има кой да купува ще има и кой да продава то си е ясно.
Аз не е като да се надявам, че ще купя 2 апартамента на цената на един, но реалистично ми се вижда (гледайки как живее българина) цените да се въртят около 900-1000 EUR. Не говоря за пентхаус-и супер лукс. Там е ясно, че това е за големи бизнесмени или перачи Simple Smile

# 153
  • Мнения: 18 476
Просто гледай през 2021 г. да не казваш още "преди две години цените бяха по-разумни".

# 154
  • Мнения: 23
Просто гледай през 2021 г. да не казваш още "преди две години цените бяха по-разумни".
E да. Няма нищо сигурно. Никога не съм твърдяла, че кризата идва. Не ме всеки момент нестъпва срив в цените. Не тълкувайте грешно.
Надявам се да намеря нещо разумно преди това:) Това, което казвам, е че ние (купувачите) сме тези, които могат да регулират цените.

# 155
  • Мнения: 2 681
И как купувача ще регулира цените?
Напр. аз продавам имот, определила съм цена и не бързам.
Продава се само от 1 агенция на приятелка, няма качени обяви в нета.
Цената се качва, наемателите си плащат и погасяват сметките.
Идват разни купувачи - мишки и преди да са го огледали питат с колко ще сваля.
И до там - огледа приключва. Нямам зор за пари, когато стане.


# 156
  • Мнения: 23
Скрит текст:
И как купувача ще регулира цените?
Напр. аз продавам имот, определила съм цена и не бързам.
Продава се само от 1 агенция на приятелка, няма качени обяви в нета.
Цената се качва, наемателите си плащат и погасяват сметките.
Идват разни купувачи - мишки и преди да са го огледали питат с колко ще сваля.
И до там - огледа приключва. Нямам зор за пари, когато стане.
Ти така, друг иначе. Не ми се занимава да ти обяснявам за връзката м/у търсене и предлагане.

 Зарязвам цените и ми се иска по-скоро да ви попитам дали можете да споделите опит за живота в квартали като Кръстова Вада или Витоша. Имали достатъчно магазини? Как е инфраструктрата. Аз като цяло не съм обикаляла много из малките им улички.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 10:28 от AnMary

# 157
  • Мнения: 3 096
Има тема и за различните квартали Simple Smile Тази е за обсъждане на обяви. В другата може да получиш повече отговори

# 158
  • Мнения: X
Зарязвам цените и ми се иска по-скоро да ви попитам дали можете да споделите опит за живота в квартали като Кръстова Вада или Витоша. Имали достатъчно магазини? Как е инфраструктрата. Аз като цяло не съм обикаляла много из малките им улички.
Витоша и Кръстова вада са доста различни в това отношение. В долната част на Кръстова вада имаш метро, мол с всички възможни магазини и услуги, парк и т.н. Разбира се цените са по-високи.

# 159
  • Мнения: 2 681
За кв. Витоша - от другата страна на  Симеоновско шосе има Фантастико, Кауфланд и 1 нов - Да хапна. Последния ми хареса, има всичко, цените са добри. Моя роднина живее още от първите блокове, изгледа си децата там, омъжи ги. Не се е оплаквала за магазините. Сим. шосе е доста задръстено сутрин и вечер, но май навсякъде е така вече. Самия квартал не ми харесва - тесни улички без тротоари, прах и кално като завали. Често минавам с кола от там - май не всички апартаменти са заселени. Мисля, че това ще създава трудности в поддръжката на сградата.

# 160
  • Мнения: 9 853
И как купувача ще регулира цените?
Напр. аз продавам имот, определила съм цена и не бързам.
Продава се само от 1 агенция на приятелка, няма качени обяви в нета.
Цената се качва, наемателите си плащат и погасяват сметките.
Идват разни купувачи - мишки и преди да са го огледали питат с колко ще сваля.
И до там - огледа приключва. Нямам зор за пари, когато стане.
Защото не си на зор;)
Ако От 30 огледа, имаш само един човек с пари и 29 туристи. И като искаш да продадеш, се съгласявате на цената му.
Знам за какво говоря.

И още нещо. Цената на двустайните (гарсониери) преди само 2-3 месеца беше с 10000 евро по-ниска. Сега са по 54и58000 евро. Но като цъкнеш ще видиш, че пак са сред най-изгодните за квартала. И довършени до ключ.

Вий чакайте да паднат цените... След 3 месеца ще видим дали и сегашните 58 няма да са на сметка спрямо тогава...

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 20:10 от rumka833

# 161
# 162
# 163
  • София
  • Мнения: 10 825
Последно? Надежда или Витоша, те нали са съвсем близо, та може да се обърка човек Wink

# 164
  • Мнения: 19 473
https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-golemi-apartamenti/imot … jba-v-sofiya.html
Вижте това, ясно че не е за всеки, но въпреки това близо 800 000 евро за ш и з ми идва малко в повече.

Общи условия

Активация на акаунт