Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 420
  • 764
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 234
Мястото е много шумно - точно на два булеварда, "България" и Околомръсното. Принципно по "България" задръстванията в пикови часове стигат от светофара на "Каблешков" до тези бъдещи блокове. Вторият евентуален проблем е чисто логистичен - включването от тази страна на "България" към околовръстно шосе става след обратен завой на "България" и "Каблешков", за който се чака много. Ако се купува - задължително с парко място, дори две ако използвате два автомобила (там има няколко офис сгради и съм убедена, че паркирането на улицата ще е сериозно предизвикателство).

# 181
# 182
  • Мнения: X
Както вече се каза мястото е шумно, но много хора в София живеят на шумни места като това и вероятно се свиква. Цариградско също е много шумно, но минава покрай два от най-скъпите квартали в София и апартаментите до булеварда не съм забелязал да ги подаряват. Също така е факт, че в час пик е много задръстено, а близкия градски транспорт се състои от два рейса и от много удобния и подобен на метро трамвай 7-ца, който обаче е на 700-800 метра пеша. Също така се говори, че ще местят трасето му по Каблешков към Парадайс и ако това стане тази опция изчезва. Сериозните плюсове са, че квартала е южен, страхотната гледка на някои от апартаментите, липсата на цигани и луксозната сграда. Отсреща в емирейтс, където наемите са потресаващи, а апартаментите хич не остават празни.

# 183
  • Мнения: 9 767
За апартамента в центъра - цената е Без ДДС! И квадратурата ме съмнява!
Но пък наистина е дизайнерски, само за спалнята (леглото) не съм сигурна дали е фабрично или поръчково, но всичко останало ми се вижда точно поръчково - от-до. Дори стените с тухлите се изискват много пари, за да ги направиш така, колкото и евтино да им се струва на някои.

# 184
  • Мнения: 1 445
Много ми харесаха и интериора и местоположението на дизайнерския!

# 185
  • Мнения: X
За апартамента в центъра - цената е Без ДДС! И квадратурата ме съмнява!
Но пък наистина е дизайнерски, само за спалнята (леглото) не съм сигурна дали е фабрично или поръчково, но всичко останало ми се вижда точно поръчково - от-до. Дори стените с тухлите се изискват много пари, за да ги направиш така, колкото и евтино да им се струва на някои.
"Изцяло гледа към градината на Английската резиденция" - Това е в сградата, в която беше английското посолство, на Васил Левски, но тя е 5 етажна, не знам защо са написали 3 от 4. Тя се вижда, че има подобен еркерен прозорец към градината на легацията. Ето тук:
https://www.google.com/maps/@42.6866696,23.3260632,81m/data=!3m1!1e3
Може да е поръчково, но каква е тази цена без ДДС и къде са тези 120 кв, като има само 1 спалня и някакво измислено стайче като кабинет, не ми е ясно. Според мен е около 75-80 кв макс. Освен това, се виждат греди на тавана, сградата е гредоред.
Ето и наградата:
https://dibla-awards.com/en/winners
Наистина е поръчково.

# 186
  • Мнения: 435
Използвали са само снимките от конкурса, предполагам заради това липсват цели помещения. ДДС какво общо има нямам идея. 2017 година е победител дизайна https://dibla-awards.com/pobediteli

# 187
  • Мнения: X
Използвали са само снимките от конкурса, предполагам заради това липсват цели помещения. ДДС какво общо има нямам идея. 2017 година е победител дизайна https://dibla-awards.com/pobediteli
Няма един победител, има дизайнер на годината - за 2017 е Меги Илиева, но после има победители в различни категории (обществен интериор - нощен клуб, ресторант, офис и т.н, и жилищен интериор), а този апартамент е победител в Категория: ЖИЛИЩЕН ИНТЕРИОР | AПАРТАМЕНТ за 2017 с дизайнер Ина Дамянова. Описанието е:
"ПОБЕДИТЕЛ
ИНА ДАМЯНОВА - Жилищен интериор
категория: ЖИЛИЩЕН ИНТЕРИОР | AПАРТАМЕНТ
Апартамент за млад мъж, който обича естествената и ненатрапчива елегантност. Бялата класическа тухла и бетона хармонират с мекото усещане от текстила на стената. Запазено е усещането за стар градски апартамент, съчетан с модерни акценти, като например камината от МДФ с покритие от истинска мед.
www.dibla.com"
Явно се предполага, че за 500 К евро не е семеен имот, а е за сам мъж. Simple Smile

# 188
  • Мнения: 40 833
То аз затова не гледам разни дизайнерски интериорни списания. Вътре всичко е правено на голяма площ, а ако не това, то поне с много пари. Масовият потребител няма достъп до такива ресурси и затова и да гледа, и да не гледа, все едно - не може да направи това. Да не говорим, че и парите да имаш, и площта, като не си в бизнеса пак ще ти отнеме години само да проучиш кой къде и какво от странните неща може да ти направи.

# 189
  • Мнения: 435
Попеа, защо ме репликираш с очевидни неща? Победител в категория от конкурса е дизайна. Няма как да е 80 квадрата при обява и цена за 120 според мен - познавам няколко single мъжове с апартаменти повече от 150 квадрата.

# 190
  • Мнения: 9 767
Това, което аз виждам на снимки в обявата, не ми изглежда на 120 кв.м. Колко и какви мъжове живеят сами в 120 кв. м. няма никакво значение. Един известен стилист живееше на цял етаж-тавански, на Патриарха между Попа и Раковска. Та за неговия апартамент да кажат, че е 120 квадрата, даже ще е малко. Този от обявата е към 90 макс. Обединили са тъмен вестибюл с хол и съседна кухня - просторният дневен тракт от обявата, отделно една спалня с много добри размери и малко стайче-кабинет.

Как определят квадратурата (и цената съответно) собственици и брокери сме обсъждали многократно.

# 191
  • Мнения: X
Попеа, защо ме репликираш с очевидни неща? Победител в категория от конкурса е дизайна. Няма как да е 80 квадрата при обява и цена за 120 според мен - познавам няколко single мъжове с апартаменти повече от 150 квадрата.
Не разбрах, че си на същото мнение, мислех, че оспорваш, че е лауреат на конкурса.
Няма значение дали е за сингъл или не е, просто това, което е показано на снимките, в никакъв случай не е 120 кв. Имам представа колко са 120 реални квадрата. Или не е толкова, или има още помещения,  неснимани и непоказани.
Това, което аз виждам на снимки в обявата, не ми изглежда на 120 кв.м. Колко и какви мъжове живеят сами в 120 кв. м. няма никакво значение. Един известен стилист живееше на цял етаж-тавански, на Патриарха между Попа и Раковска. Та за неговия апартамент да кажат, че е 120 квадрата, даже ще е малко. Този от обявата е към 90 макс. Обединили са тъмен вестибюл с хол и съседна кухня - просторният дневен тракт от обявата, отделно една спалня с много добри размери и малко стайче-кабинет.

Как определят квадратурата (и цената съответно) собственици и брокери сме обсъждали многократно.
Точно Hands Thumbsup

# 192
  • Мнения: 540
Ооо аз на тия кафе масичките им знам от къде са... Специално за ЧС https://www.ligne-roset.com/us/modele/living/occasional-tables/a … burni/2147/custom Grinning
Тогава, като излезе в идеален дом го гледах и го помня точно защото исках такава масичка, но с искането си останах🤣🤣🤣

# 193
  • Мнения: 49
https://bazar.bg/obiava-26152573/prodava-2-staen-gr-sofiia-lyulin-8

не е лош апартамента, но за квартала не сьм сигурен

# 194
  • Мнения: 969
Както вече се каза мястото е шумно, но много хора в София живеят на шумни места като това и вероятно се свиква. Цариградско също е много шумно, но минава покрай два от най-скъпите квартали в София и апартаментите до булеварда не съм забелязал да ги подаряват. Също така е факт, че в час пик е много задръстено, а близкия градски транспорт се състои от два рейса и от много удобния и подобен на метро трамвай 7-ца, който обаче е на 700-800 метра пеша. Също така се говори, че ще местят трасето му по Каблешков към Парадайс и ако това стане тази опция изчезва. Сериозните плюсове са, че квартала е южен, страхотната гледка на някои от апартаментите, липсата на цигани и луксозната сграда. Отсреща в емирейтс, където наемите са потресаващи, а апартаментите хич не остават празни.
Какъв наем си представяш за едноспален, двуспален там?

Общи условия

Активация на акаунт