Обсъждане на имотни обяви-13

  • 34 439
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Те и купените бадеми нямат общо, ама..
Имат общо с това:

..
Наздраве с домашно винце от асмичката и с малинки от втората реколта  Sunglasses
E те това вече не разбрах какво общо има с имотите - ръст, тегло, еко-меко, и т.н.
Чиана се опитва да оригиналничи... Колкото и да й е мъчно, в центъра на София има достъп до много повече възможности за развлечения и почивка, а и за работа е далеч по-удобно от влаченето по безкрайните задръствания всеки ден.  Но най-вече е удобно, ако си с деца в училищна възраст. Тя сега работи сезонно и не се влачи, но ще разбере какво е на село, като й поотраснат децата и почне да търси добро училище,  спорт, езици, изкуства и разни такива. Пък може и тях еко-меко да отглежда, на село, без езици и спорт, и изкуства, и в училището на Рударци- все има такова. Поне до 7 клас. После, да му мислят как ще пътуват сами. Избори.
Всъщност, някои части на центъра на София и близките до него райони предлагат чудесни възможности за любителите на зеленината и природата с големия лесопарк и с изобилието от дървета по улиците и в междусградните пространства. Те са с ниско застрояване с прилични отстояния, а там, където са застроени с многофамилни сгради преди 1990, няма възможности да се случи това, което се случи в Лозенец частта  над басейна Спартак и  около Семинарията, където до 1990-та бяха основно къщи. И което се случва в новите райони, като МанЛи.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 10:16 от Анонимен

# 391
  • Мнения: 9 775
Личното ми мнение:почистваш апартамента от старите мебели и боклуци и го продаваш така.

И кое те кара да мислиш, че апартаментИТЕте са пълни с боклуци, а мебелите са от периода около Втората световна война?

# 392
  • Мнения: X
Малко обяви да обсадим ? И селяни и граждани може да коментирате!

https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html къща.

https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html двустаен апартамент.

https://www.luximmo.bg/bulgaria/oblast-sofia/sofiya/luksozni-imo … jba-v-sofiya.html двустаен апартамент с усещане за къща!
Имението с къщите освен че за семейство е излишно голямо, изисква цял екип от домашна прислуга и градинари. Някой като Цветан Василев или Банев може да го вземе. Ама и Василев не е толкова прост, снощи се разхождахме покрай Кристал и се загледах в апартаментчето, дето си го спретна в градинката, на мястото на бар Кристал. Хем е на ЦарЯ и е шумно, затова си е направил балконите със неотваряеми стъкла. Между другото, и тази новата на семинарията е така - всички балкони към  парка на семинарията са покрити с фигурални стъкла, неотваряеми. Все едно нямаш балкони.
Двустайният (втората обява) е минал покрай Лозенец, ама от чужбина това трудно се вижда Simple Smile И е на ужасен булевард. И е тези квадрати, ама другия път. И тези пари са му много, според  мен.
Третия пък изобщо не бих гледала. За мен да си вземеш апартамент в селата от Витошката яка е тотална глупост - имаш недостатъците на къщата, свързани с почистването, липсата на инфраструктура и придвижването до града, без да имаш предимствата й.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 10:49 от Анонимен

# 393
  • Мнения: 969
Леле, докъде стигнаха нещата, панелка в Люлин за 80 К:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157466711177037

# 394
  • Мнения: 677
Леле, докъде стигнаха нещата, панелка в Люлин за 80 К:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157466711177037
Поне не е гробница.
Но не знам защо хората слагат снимки във всички посоки. Толкова ли е трудно да си ги ротират.

# 395
  • Мнения: 969
Леле, докъде стигнаха нещата, панелка в Люлин за 80 К:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157466711177037
Поне не е гробница.
Но не знам защо хората слагат снимки във всички посоки. Толкова ли е трудно да си ги ротират.
Не бях обърнал внимание, гледах само първите няколко. Но явно следят форума и си взеха бележка Simple Smile

# 396
  • София
  • Мнения: 10 825
Личното ми мнение:почистваш апартамента от старите мебели и боклуци и го продаваш така.

И кое те кара да мислиш, че апартаментИТЕте са пълни с боклуци, а мебелите са от периода около Втората световна война?
Заяждаш ли се? Не е особено оригинално.
Дали е едни, пет, или 300 апартамента все еднакво ще е действието ми. Приемам, че мебели над 15 години не са нещо, което купувачите ще запазят с кеф. И е по-добре да се махнат, а апартаментИТЕ да се продават без тях. А да се влиза в излишни разходи и да се ремонтират бани и да се обзавеждаа жилище е ненужно, защото новият собственик я хареса направеното, я не.

# 397
  • Мнения: X
Това ми поражда една питанка -
Скрит текст:
след време ще ми предстои да продавам имоти в много добри квартали, старо строителство, но стабилно, на супер локации - гледки, без шум, високи непоследни етажи, асансьори, ТЕЦ и пр. Обаче се чудя кое ще се продаде по-добре - да се ремонтират и обзаведат, само да се ремонтират, или да се продадат както са си и новият собственик да си ги направи по свой вкус. Аз лично не бих искала нещо до ключ, защото най-вероятно няма да е по мой тертип, няма да знам какво и  с какви материали е правено, няма да знам дали дефекти и течове не са прикрити с една боя и т.н. Ама аз не съм масата продавачи, та я споделете кое според вас е за предпочитане? За мен си знам и тези обяви ме доубедиха, но за масата купувачи?
ЧС, за тези, които купуват, ремонтират и продават с печалба, това е бизнес и като такъв си има особености, а и рискове. Трябва много да разбираш от строителство и да си наясно с всички цени по ремонта и обзавеждането, плюс това да имаш доверена бригада от майстори, с които да работиш на преференциални цени, за да имаш добър шанс за успех при такава сделка. Това в добавка на нюха за подценени имоти и светкавичната реакция при такъв имот - ама в случая теб не те касае това. Ти си преценяваш сама дали си в такова положение.
Аз като купувач бих предпочела нещо за ремонт, защото ремонтът може да скрие дефекти, а и искам да си е по мой вкус. Има хора, които предпочитат да се събуят и да влязат. Вероятността да уцелиш едните или другите е 50/50.
Здравейте.
Записвам се при вас. В близките 1-2 години бих желала да закупя двустаен апартамент в кв. Изток.
Нямам опит със сайтове за покупко-продажба на имоти през последните 10-15 години.
Бихте ли споделили кой сайтове да преглеждам?
И още един въпрос: Как и къде се следи за нови обяви във въпросните сайтове?
имот.бг, холмес.bg, olx. Обявите се повтарят в тях, най-често, но не пречи да преглеждаш всички портали. Във всеки си пише как да се абонираш и да следиш. Ако си ограничена само в Изток и само двустаен, приготви се за много дълго и мъчително търсене. Освен ако не разполагаш с бюджет над 250 К евро.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 11:11 от Анонимен

# 398
  • Мнения: 969
Скрит текст:
Това ми поражда една питанка -
Скрит текст:
след време ще ми предстои да продавам имоти в много добри квартали, старо строителство, но стабилно, на супер локации - гледки, без шум, високи непоследни етажи, асансьори, ТЕЦ и пр. Обаче се чудя кое ще се продаде по-добре - да се ремонтират и обзаведат, само да се ремонтират, или да се продадат както са си и новият собственик да си ги направи по свой вкус. Аз лично не бих искала нещо до ключ, защото най-вероятно няма да е по мой тертип, няма да знам какво и  с какви материали е правено, няма да знам дали дефекти и течове не са прикрити с една боя и т.н. Ама аз не съм масата продавачи, та я споделете кое според вас е за предпочитане? За мен си знам и тези обяви ме доубедиха, но за масата купувачи?
ЧС, за тези, които купуват, ремонтират и продават с печалба, това е бизнес и като такъв си има особености, а и рискове. Трябва много да разбираш от строителство и да си наясно с всички цени по ремонта и обзавеждането, плюс това да имаш доверена бригада от майстори, с които да работиш на преференциални цени, за да имаш добър шанс за успех при такава сделка. Това в добавка на нюха за подценени имоти и светкавичната реакция при такъв имот - ама в случая теб не те касае това. Ти си преценяваш сама дали си в такова положение.
Аз като купувач бих предпочела нещо за ремонт, защото ремонтът може да скрие дефекти, а и искам да си е по мой вкус. Има хора, които предпочитат да се събуят и да влязат. Вероятността да уцелиш едните или другите е 50/50.
Здравейте.
Записвам се при вас. В близките 1-2 години бих желала да закупя двустаен апартамент в кв. Изток.
Нямам опит със сайтове за покупко-продажба на имоти през последните 10-15 години.
Бихте ли споделили кой сайтове да преглеждам?
И още един въпрос: Как и къде се следи за нови обяви във въпросните сайтове?
имот.бг, холмес.bg, olx. Обявите се повтарят в тях, най-често, но не пречи да преглеждаш всички портали. Във всеки си пише как да се абонираш и да следиш. Ако си ограничена само в Изток и само двустаен, приготви се за много дълго и мъчително търсене. Освен ако не разполагаш с бюджет над 250 К евро.
Как смееш да говориш така, Попеа?! Да протировечиш на брокерската мантра за скритите обяви, които ги няма по сайтовете Simple Smile))) Дето се вадят от ръкава, като фокусник зайчета!

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 11:38 от bachkator

# 399
  • Мнения: X
Офф, вЕрно, бачкатор, еретични думи написах Simple Smile)) Не знам колко са тези скрити обяви и има ли такова животно изобщо, ама в кутията ни през ден има обяви от АйБрокърс "търсим имот в района за реални клиенти". Не знам каква им е ползата от тях и дали изобщо някой се обажда да им даде имота си за продажба по този начин.

Фран, да те предупредя - често имотите не са в квартала, в който са обявени в портала. Например имот в Стрелбище го обявяват в Иван Вазов, или имот в Дианабад - в Изгрев, или в индустриалната зона - в Изток, и т.н. Не че Стрелбище или Дианабад са лоши квартали, но все пак не са Иван Вазов или Изгрев, съответно. Та и това ще трябва да отсяваш сама, по обявите, които набележиш.

# 400
  • Мнения: 9 775
Личното ми мнение:почистваш апартамента от старите мебели и боклуци и го продаваш така.

И кое те кара да мислиш, че апартаментИТЕте са пълни с боклуци, а мебелите са от периода около Втората световна война?
Заяждаш ли се? Не е особено оригинално.
А ти защо приемаш за дадено (аксиома), че апартаментите СС, които се продават, са пълни с боклуци? Да не би да смяташ, че само клошари ги обитават?

# 401
  • София
  • Мнения: 4 192
Къщата в Драгалевци е страхотна, ако беше 10 пъти по-евтина се мятам веднага  Mr. Green
Дано седемместния гараж компенсира липсата на метро и редовен градски транспорт  Peace

# 402
  • Мнения: 7 154
Фран, да те предупредя - често имотите не са в квартала, в който са обявени в портала. Например имот в Стрелбище го обявяват в Иван Вазов, или имот в Дианабад - в Изгрев, или в индустриалната зона - в Изток, и т.н. Не че Стрелбище или Дианабад са лоши квартали, но все пак не са Иван Вазов или Изгрев, съответно. Та и това ще трябва да отсяваш сама, по обявите, които набележиш.
Много благодаря.
Цените са безумни и наистина ще отнеме време, но аз и не бързам. Абонирах се в imot.bg за известия за нови обяви. Трябвало регистрация, затова не можах да се ориентирам в началото.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 07:29 от Фран

# 403
  • София
  • Мнения: 10 825
Личното ми мнение:почистваш апартамента от старите мебели и боклуци и го продаваш така.

И кое те кара да мислиш, че апартаментИТЕте са пълни с боклуци, а мебелите са от периода около Втората световна война?
Заяждаш ли се? Не е особено оригинално.
А ти защо приемаш за дадено (аксиома), че апартаментите СС, които се продават, са пълни с боклуци? Да не би да смяташ, че само клошари ги обитават?
Ама явно се заяждаш наистина. ПМС или други някакви проблеми имаш?

Аз не отговарях на твой пост, ако ЧС се е почувствала засегната от нещо в коментара ми, мисля че ще го каже, няма нужда ти да подскачаш, още повече, че никъде не съм споменавала глупостите, за които пишеш. Айде със здраве! Кажи сега още нещо за да приемем, че си ме затапила и да усмихнем деня ти Wink

# 404
  • Мнения: X
Къщата в Драгалевци е страхотна, ако беше 10 пъти по-евтина се мятам веднага  Mr. Green
Дано седемместния гараж компенсира липсата на метро и редовен градски транспорт  Peace
И десет пъти по-евтина да е, разходите по отопление и поддръжка няма да са десет пъти по-малки, а ще са си все тези. И като горива и енергия, и като заплати на персонала.
Разбира се, че не компенсира нищо. И десет коли да имаш, и все с шофьори, все в същото задръстване ще висиш. Евентуално хангар и площадка за хеликоптер би го компенсирало, стига да имаш площадка за кацане и на местоназначението Wink
Скрит текст:
Фран, да те предупредя - често имотите не са в квартала, в който са обявени в портала. Например имот в Стрелбище го обявяват в Иван Вазов, или имот в Дианабад - в Изгрев, или в индустриалната зона - в Изток, и т.н. Не че Стрелбище или Дианабад са лоши квартали, но все пак не са Иван Вазов или Изгрев, съответно. Та и това ще трябва да отсяваш сама, по обявите, които набележиш.
Много благодаря. Живея в Изток и имам представа от района.
Цените са безумни и наистина ще отнеме време, но аз и не бързам. Абонирах се в imot.bg за известия за нови обяви. Трябвало регистрация, затова не можах да се ориентирам в началото.
Да, това е лесната част.
Хубаво е, че познаваш добре квартала, тогава лесно ще отсяваш. И все пак се приготви за изненади от страна на брокерите. Ще те подвеждат и за мястото, и за етажа, и за каквото се сетиш. Просто свикваш и не се ядосваш, и това е.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 12:25 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт