Пети клас 2019/2020

  • 23 133
  • 776
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 318
Да включени са. По новата програма се вземат на предвид и трите години.

# 166
  • София
  • Мнения: 12 399
Аз знам, че се включват вече и трите години, но само оценките от математика и български език. newsm78

# 167
  • Мнения: 8 949
Аз знам, че се включват в дипломата и трите години, но балообразуващи са само оценките от 7-ми клас.

Вчера контролното по История дъщеря ми каза, че било лесно. Ха дано! Че направо вече лошо ми става като чуя за контролно!!!

# 168
  • София
  • Мнения: 3 484
Доколкото аз знам, всяко училище си определя кои оценки ще се включат в бала. Разбира се матурите се включват.
Например за езикова гимназия гимназия се взимат удвоените точки от матурите по БЕЛ и по МАТ (макс. 400 т.) и оценките по Мат и БЕЛ по скала. Скалата е такава, че 6 се равнява на 50 точки.
Тези оценки от дипломата са за трите години (5-7 клас).
В някои математически гимназии 3*МатураМат+МатураБел + две оценки от дипломата.
Но може вместо матурите да включат състезания и олимпиади и в зависимост от специалността да вземат други оценки от дипломата - например (БЕЛ+ИЦ) или (БЗОО+ХООС) или други.
Аз не си спомням някое училище да включва общата диплома. Не си спомням в наредбата дали се даваше тази възможност. Но възможността за промяна на наредбата е налична Trollface

Иначе моето се е научило и като цъфне някое цвете в червената гама в електронния дневник, веднага се оправдава с "Това за къде ще ми трябва!"
Нормативите по ФВС са му за 4, но той не спортува, така че е повече от доволен.

# 169
  • София
  • Мнения: 3 688
и на мен ще ми бъде интересно да разбера със сигурност ( към този момент, разбира се ) дали оцвенките от 3те години ще бъдат балообазуващи или само тези от 7ми клас.
Ние ще опитаме да гоним 6ци по БЕЛ и Мат, за да сме сигурни ,както се казва....

# 170
  • Мнения: 8 228
Двете НВО-та присъстват задължително в балообразуването, не могат да бъдат избегнати, с различна тежест 3-1, 2-2, 1-1 ( в редки случаи, като например някои паралелки в НПМГ и тогава се вземат и резултати от състезания, олимпиади, не могат да са такива по БЕЛ или математика) + две оценки от седми клас, различни за всяка паралелка.
Затова и балът на всяко ден е различен за различни училища, а понякога и за паралелките в едно и също училище.

# 171
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Оценките се вписват в дипломата, като за кандидатстване се вземат само тези от седми клас.
Новото е, че на НВО ще се включва материала от трите години, а не както беше до сега само изучаваното в 7 клас. Това най-съществено, поне според мен, ще повлияе на БЕЛ, с включване например и на митологията.

# 172
  • Мнения: 8 228
Включват се само български автори. В пети клас учеха 2 или 3 такива произведения.

# 173
  • Мнения: 2 418
При нас на род.среща казаха,че балообразуващи са оценките от 7клас,НВО и някои у-ща включват оценките по мат. И БЕЛ от 5-7клас,като допълнителен критерии.Произведенията за матурата по БЕЛ са от 6 и 7клас,като много важен е трансф.преразказ.Обаче до колко е меродавно ,идея нямам.Уж сме пръв випуск по тези условия.
Писах или не,не помня,блейката има 5 на контролното по математика.Еми яд ме е,допуснал грешки на елементарната част,а сметките и текстовата са изписани. Отново 1т.го раздели от 6-цата.(подобно беше и на входното).До сега му обяснявах,че вече и г-жата ще види що за шматка е.

# 174
  • Мнения: 303
Честит петък!
От сега долавям мириса на “цирковете” през уикенда. Само мисълта за неучебния понеделник ме разведрява някакси, а и ще се спи час повече. Друго си е.Kissing Heart

# 175
  • Мнения: 318
Оф ,моя син ще ме довърши днес правили математика без граници а мислехме ,че ще го правят във вторник.Но по голямата драма в случая е ,че не мога да го накарам да си спомни какви аджаба са били задачите ,защото упражнявахме само от есен 2018.Като го питам подобни ли бяха отговора е "ами забравих какви бяха вече" Вашите ходиха ли на това състезание ?И спомнят ли си дали са подобни на миналогодишните ?

# 176
  • Мнения: 2 418
В понеделник било неучебен ден,но присъствен и ще има спортен празник от 9.00 до 12.30h.Ако се налага да отсъства ученик,не е задължително да носи бележка.Еми при тези условия ще го пропусне и ще си учи за предстоящите контролни,а те са за три дни -по география,бел,инф.технологии,чп и англ.език.

# 177
  • Мнения: 21 455
При нас на род.среща казаха,че балообразуващи са оценките от 7клас,НВО и някои у-ща включват оценките по мат. И БЕЛ от 5-7клас,като допълнителен критерии.Произведенията за матурата по БЕЛ са от 6 и 7клас,като много важен е трансф.преразказ.Обаче до колко е меродавно ,идея нямам.Уж сме пръв випуск по тези условия.
Единствената разлика за вашия випуск е, че в НВО по БЕЛ ще бъдат включени българските автори, изучавани в 5-7. клас. Евентуално може да има някакви промени в модела, както стана тази година с математиката.
Въпросът с оценките е коментиран толкова много пъти, че нямам какво повече да кажа. Единствено и само оценките от раздел А на учебния план в седми клас се използват за балообразуващи.

# 178
  • Мнения: 303
Оф ,моя син ще ме довърши днес правили математика без граници а мислехме ,че ще го правят във вторник.Но по голямата драма в случая е ,че не мога да го накарам да си спомни какви аджаба са били задачите ,защото упражнявахме само от есен 2018.Като го питам подобни ли бяха отговора е "ами забравих какви бяха вече" Вашите ходиха ли на това състезание ?И спомнят ли си дали са подобни на миналогодишните ?
Според моето,  сега са били по-леки от миналогодишните. Тя обаче смята, че се е представила зле, дори по нейните критерии, но без никаква подготовка не можеш да имаш някакви очаквания. За нас си беше една тренировка за влизане във форма ( евентуално).

# 179
  • Мнения: 1 738
И аз не можах да хвана края със задачите на математика без граници. Но и той отиде без да е решил дори миналогодишните задачи, така че каквото такова.
При нас за понеделника са написали, че присъствието е желателно, което го тълкувам като не задължително. Ще почива.

Общи условия

Активация на акаунт