Пети клас 2019/2020

  • 23 117
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 318
Оф ,моя син ще ме довърши днес правили математика без граници а мислехме ,че ще го правят във вторник.Но по голямата драма в случая е ,че не мога да го накарам да си спомни какви аджаба са били задачите ,защото упражнявахме само от есен 2018.Като го питам подобни ли бяха отговора е "ами забравих какви бяха вече" Вашите ходиха ли на това състезание ?И спомнят ли си дали са подобни на миналогодишните ?
Според моето,  сега са били по-леки от миналогодишните. Тя обаче смята, че се е представила зле, дори по нейните критерии, но без никаква подготовка не можеш да имаш някакви очаквания. За нас си беше една тренировка за влизане във форма ( евентуално).
О,моичкия иначе е с голямо самочувствие решил ги бил всичките.Но това го чувам след всяко състезание а резултата е плачебен в повечето случаи Simple Smile Радвам се ,че не се отказва и има желание да участва.Сам се записва за всички състезания Simple Smile

# 181
  • Мнения: 8 519
Дъщеря ми донесе 3 от контролно по математика. На учителя му "светна", че трябва да се попълва учебната тетрадка. Сега решава цял раздел ( 9 урока). Dizzy Face
 
Между другото в УТ на Булвест намерих поне 2 - 3 грешки в условията на задачите в първия раздел.

# 182
  • Мнения: 1 142
Здравейте, мами на петокласници! С интерес следя темата от известно време. Покрай петокласника, не ми остава много време за писане, но обещавам да се включвам в темата, когато мога.
Искрено се радвам за всички дечица, които сами, или с малко родителска помощ, се справят с трудния 5-ти клас. За съжаление моят син не е от тях и затова от 1-ви клас и досега му помагам всеки ден. Сам не може да се справи. Много ми се иска да бъде по-самостоятелен, но не ни се получава...
Няма да пиша повече, за да не оттегча някой, минавам направо на молбата ми. Някой може ли да ми даде линк към текста на баснята на Лафонтен "Мъдрата чучулига". Доста рових в нета, откривам само MP3-ка. Синът ми трябва да прави преразказ на баснята в сег.време. Предварително благодаря!
Само ще добавя, че госпожата по БЕЛ, от 1-я учебен час до сега, всеки час им дава за домашно някакъв вид съчинение, чат-пат преразказ. Без пропуск. При вас как е? На мен ми се струва безумно. То не бяха трансформиращи преразкази, отговори на житейски въпроси, съчинения по въображение... Честно казано ми идват в повече.

# 183
  • Мнения: 8 228
Имат разни съчинения, тези и сега отговор на житейски въпрос. Как звучи само 😃 Аз на такъв въпрос не съм отговаряла. Дава такива домашни обикновено за почивните дни. Моят днес писа за приятелството. Преди няколко дни пак имаше подобен въпрос. Тогава не беше се справил много добре по моите критерии. Днес е написал хубаво съчинение. Изненада ме приятно.

# 184
  • Мнения: 2 418
Имат и при нас преразкази,съчинения, един разказ по въображение,текст описание на най-добър приятел,текст повествование на тема по избор и т.н.Хубаво е ,че пишат,но при нас не се проверява нищо,дори преразказите не са върнати с рецензия или някаква корекция.По БЕЛ учи ,буквално сам ,като студент и мисля да се разходя до у-щето в определените часовете за консултация.

# 185
  • Мнения: 1 142
И при нас нищо не се проверява. Понякога госпожата кара няколко деца да прочетат домашната и до там. Който няма домашна 2 пъти, получава двойка. В час се диктува сухата теория, а вкъщи - кой разбрал, разбрал, да пише съчинение Simple Smile

# 186
  • Мнения: 318
Да ,и нашите домашни не се проверяват.Мислех си ,че трябва поне да ги накара да си ги прочетат ,като не и се проверява но и това не правят.По принцип винаги досега се е справял отлично по БЕЛ и не ми се иска да изостане само защото няма кой да ги проверява какво са научили.Аз проверявам до колкото мога ,но не съм учител.

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 16 085
Нашите имат по много домашни по Бел и Математика. Чат-пат ги проверяват.
Обаче, не мога да го накарам да си чете уроците. Напише си домашните и край. Ходи и на занималня.

# 188
  • София
  • Мнения: 6 177
Другата седмица ще имат контролно по БЕ, ЧП и география. Миналата минаха по Мат. и История. Това са му слините предмети и се представи подобаващо и без моя намеса. Предстоящите (особено първите два) обаче са мъ-ка. Сутринта направихме 4 тематични теста по БЕ и хич не съм доволна от резултата. Сега ще го накарам да преговори уроците по ЧП, но срещам яростна съпротива, че съм му отнемала от времето за игра.
Утре ще съм заета цял ден и ще си пише сам домашните по английски, математика и география.

# 189
  • Мнения: 318
Моля ,някой ако има работни листи по бълг. ето тези :https://www.ozone.bg/product/komplekt-rabotni-listove-po-balgars … l-petrov-bulvest/ да ми снима стр.24и стр.25 .Моя си ги е забравил а трябва по тях да се подготви за утрешното контролно

# 190
  • Мнения: 303
Моля ,някой ако има работни листи по бълг. ето тези :https://www.ozone.bg/product/komplekt-rabotni-listove-po-balgars … l-petrov-bulvest/ да ми снима стр.24и стр.25 .Моя си ги е забравил а трябва по тях да се подготви за утрешното контролно
Пратих ти ги на съобщение, но са попълвани.

# 191
  • Мнения: 8 941
Ние в понеделник не само, че учихме, но имахме и контролно по математика.

По английски изкарахме  6 на един проект.
Казала съм й на дъщеря ми - да взима участие и да се старае странично да изкарва високи оценки, че ако разчитаме на тестовете явно там ще е по-нисък резултата - задачите са трудни и времето не стига, това намалява точките и оценката.

# 192
  • Мнения: 2 418
Моля ,някой ако има работни листи по бълг. ето тези :https://www.ozone.bg/product/komplekt-rabotni-listove-po-balgars … l-petrov-bulvest/ да ми снима стр.24и стр.25 .Моя си ги е забравил а трябва по тях да се подготви за утрешното контролно
Пратих ти ги на съобщение, но са попълвани.
Може ли и на мен да ги изпратите,похвалиха ми тези листи и се чудя дали да ги купя за допълнителна работа у дома.(без значение коя страница,просто да придобия представа).Предварително благодаря!

# 193
  • Мнения: 318
Моля ,някой ако има работни листи по бълг. ето тези :https://www.ozone.bg/product/komplekt-rabotni-listove-po-balgars … l-petrov-bulvest/ да ми снима стр.24и стр.25 .Моя си ги е забравил а трябва по тях да се подготви за утрешното контролно
Пратих ти ги на съобщение, но са попълвани.
Може ли и на мен да ги изпратите,похвалиха ми тези листи и се чудя дали да ги купя за допълнителна работа у дома.(без значение коя страница,просто да придобия представа).Предварително благодаря!

Изпратих ти на  лично няколко листа от работните листи. Искам да Благодаря отново на pepeblue бяха ни много полезни детето каза,че според него се е справило на контролното Simple Smile

# 194
  • Варна
  • Мнения: 691
Момичета как се оправят вашите деца с домашните в учебната тетрадка по чп, история и география? При нас голяма мъка а аз мога да и помагам чак след 17ч🤔

Общи условия

Активация на акаунт