Даниел или Александър?

  • 2 228
  • 54
  •   1
Отговори

Анкета

Даниел или Александър?

Опции:

# 45
  • Мнения: 3 345
Нито едно от двете Simple Smile.

# 46
  • Мнения: 202
Предлагам Светлозар.

# 47
  • Мнения: 14
Аз също очаквам момче и колебанията за името са големи. Дори обмислям скоро да пусна тема (с анкета). Обожавам името Александър, красиво, звучно... идеално е, НО.... никога няма да избягате от Сашо. За това при нас името изобщо не е в списъка. Много, много често срещано е. Вмомента имам много познати,, колеги и т.н които са с това име, а какво да говорим за след 15-20 години, като името държи класациите за избор на име на момче последните години.

# 48
  • Мнения: 2 223
Повечето от хубавите и класически имена ще са винаги начело на класациите.

# 49
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
На нашата площадка има 2двама Александровци и три Александри.
И всичките на галено Алекс.
На единия вече му викат Сашко,за да се различава.
А едната Александра е Сани.
И май Сашо пак започва да се използва ,като обръщение...

# 50
  • Мнения: 2 404
На мен лично Сашо ми е по приемливо за мъж, а за дете момченце - на галено Сашко. Алекс като обръщение ми харесва само за момиче. Според мен :=)
Наскоро приятелка роди, кръстиха момченцето само Алекс. Познавам и само Алек.

# 51
  • Мнения: 147
Даниел е едно име, което винаги съм недолюбвала. Малко женствено ми звучи.
Александъровци вече под път и над път - но определено ми харесва повече от Даниел.

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 21:45 от naslada_99

# 52
  • Мнения: 1 435
Интернационално и уникално няма как май Simple Smile
Винаги много съм харесвала Александър за име на момче и мислех, че ако имам момче ще се казва така. Но срещнах мъж с това име, а от дете имам чувството, че сина и бащата ако са с еднакво име е на лошо (дори не знам защо, просто вътрешно усещане). Веднъж докато бях бременна сънувах, че казвам името на детето си на една приятелка- Никола - на никой е кръстено Simple Smile Мъжът ми не беше съгласен и неговото предложение беше Даниел (Даже Дани само) Та сега имам момченце Даниел (Дани) и не мога да си представя да се казва по друг начин (като го видях си помислих-ето го Дани). За мен е единствен и не ме интересува дори ако всички други момчета се казват така Simple Smile При Александър няма как се се избяга от Сашко (дори и на 40+г поне го виждам край мен, но ми става невероятно мило, когато сина ми му каже тате Сашииии).
 ПП В съседната родилна зала се роди момченце с разлика 5мин - Данаил.

# 53
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 681
Даниел.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 585
Александър, въпреки че е доста по-разпространено от Даниел.

Общи условия

Активация на акаунт