СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 5

  • 26 206
  • 792
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 925
Е, цял шести клас има за литература и от пети до момента всичко по БЕ и математика. Материал бол Simple Smile.

# 151
  • Мнения: 3 491
За преразказа са взели всичко, което им трябва . А и е някакъв текущ контрол.
По темата за викането-рядко ми се случва, но тази година на няколко пъти не ми издържаха нервите..

# 152
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз за учене рядко крещя, там само мърморя. Крещя за други неща. Например да си прибере най-сетне изпраните дрехи в шкафа, да влиза най-сетне в банята, защото и други чакат ред за там, а трябва и да се спи. Казвам един път, подканям втори път и като чувам неизменния отговор "Ей, сега, де,. Е, бързам, де, бързам" и го гледам как ама хич и не се е забързал, крясвам.

А да тръгне за училище казвам поне 5 пъти,като последния е вече с повишен тон...
Аз сигурно съм изнервена,защото си работя у дома и виждам как нищоправи по цял ден,което ме вбесява.
А иначе голямото ми е от тези съвестните и доброволно учещи ,но все пак умерено деца...Нямам спомени в 7 кл да сме си крещери така,а и като преценянам се готвеше 10 пъти повече за НВО-решавяше си доволно количество задачи,коментирахме грешките и така-с набора просто няма какно да коменгирам,защото не решава сам.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 20:21 от svetlaem

# 153
  • София
  • Мнения: 6 360
Разбира се, че ще ти отговоря, в подходящата тема или лично
И тук почти постоянно пиша за ФЕГ, тук като няколко майки се интересуват и колебаят.
От друга страна явно сме различни, не се познаваме и едва ли мнението ми би ти било особено полезно

пиши и тук за ФЕГ, много сме колебаещите се Simple Smile

# 154
  • Мнения: 241
Там няма проблем, веднага се захваща да ги пише по схемата - аз или баща му прочитаме, после му даваме той да прочете и прибираме.
Имам огромна молба, ако не те затруднявам, би ли качила тази схема/материали в седмокласната поща? От школата не са дали никакви материали за преразказа, правиха за домашна само теза, като и за нея не беше обяснено нищо, въобще не съм доволна, в момента търся частен учител или евентуално друга школа.

# 155
  • Мнения: 47 981
Доста често пиша за ФЕГ, по добре питайте конкретно
Лошото там е, че цари организационен хаос.  Има учене, но не и както Мария например споделя, по цели нощи. Научава се френски иначе.

# 156
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
И аз съм от темпераментните 😀
За джобни - още от 2 клас му давам джобни дневни. В. 4 клас станаха седмични. От тази година седмичните са по 20 лв; закусва в училище, обядва вкъщи...За две седмици е спестил 15 лв 😁. Нищо чудно от др. година да ги направя половинмесечни - смятам че така е най-добре, да си прави сметка от малък, от какво би спестил, за да има друго..да си нарежда приоритетите...

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 18:43 от AIR

# 157
  • Мнения: 6 925
За да не останете с грешно впечатление, само Ния се сбърква да учи и нощем и това си е нейно решение, не съм чула за други такива случаи, една от причините да подвиквам е да си ляга (тя е с -6,50 диоптъра вече). Просто детето е такова, то и в циганското да беше сигурно пак така щеше да учи, бавничко и прекалено подробно, особено ако ѝ е интересно става страшно, а ако не ѝ е интересно, просто не може да го възприеме и тогава идват драмите. Аз много пиша, но истината е, че ако сега ми предстои избор за 5-ти клас, пак СМГ бих избрала. За гимназия нещата вече са различни. Там - кой където го влече и каквито са му мечтите. На Ния влечението не е математика и особено информатика, затова СМГ не ѝ е опция, а не че му има нещо на училището.

# 158
  • София
  • Мнения: 922
За пробните на СМГ - синът ми миналата година беше на 2 от 3, задачите са по- завъртяни, нивото е доста над това на НВО. Макар че, миналата година на всички школи в София нивото беше по- високо от НВО. В пощата има качени пробни и от СМГ и от Междучасие, а май и един на Регалия. Който има желание, може да ги сравни. Масово високите оценки на пробните на СМГ учители са на деца от СМГ.

# 159
  • Мнения: 6 925
За пробните на СМГ - синът ми миналата година беше на 2 от 3, задачите са по- завъртяни, нивото е доста над това на НВО. Макар че, миналата година на всички школи в София нивото беше по- високо от НВО. В пощата има качени пробни и от СМГ и от Междучасие, а май и един на Регалия. Който има желание, може да ги сравни. Масово високите оценки на пробните на СМГ учители са на деца от СМГ.
Имаш ли спомен за среден брой точки от пробните на смг спрямо тези на нво (на сина ти)?

# 160
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз сега при ето това съобщение от Дидева съм в жестока чуденка как ще стане с Междучасие:

# 161
  • София
  • Мнения: 922
Той доста се клатушкаше, дадох му първия тест, на който 74, на втория отиде - 69, а на третия - 92т. На НВО - 86.5. Просто той не критерии. Всеки път различно се представяше. На Междучасие и на СМГ ги смятаха седмокласните майки поне с 10 т по- ниски резултати от НВО.

Сега не съм вкъщи. Като се прибера, ще пусна първия тест тук.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 12:36 от AnMary

# 162
  • Мнения: 241
Неучебен, но присъствен = пълна загуба на време, поредната простотия.

# 163
  • Мнения: 8 228
Какво ще правят в училище като няма да учат?

# 164
  • Мнения: 47 981
Ще висят в двора?!

Общи условия

Активация на акаунт